רישוי עסקים מועצה אזורית מבואות החרמון

חושבים לפתוח עסק במועצה אזורית מבואות החרמון? 

חשוב שתדעו:

המועצה האזורית מבואות החרמון היא אחת המועצות הצעירות ביותר בישראל ונוסדה רק בשנת 1991. היא גם נחשבת לאחד היעדים האטרקטיביים ביותר לתיירות פנים, בייחוד בחודשי הקיץ כאשר מזג האוויר בה נשאר נוח יחסית. ב-13 היישובים השוכנים בתחומה פועלים עשרות צימרים וחדרי נופש, והיא מציעה אטרקציות רבות לאורחים ולתיירים כמו שיט אבובים וקיאקים בנהר הירדן, טיולי סוסים וטרקטורונים, חניוני קמפינג, שמורות טבע ואתרים ארכיאולוגיים.

הקמת עסק חדש במועצה האזורית מבואות חרמון מחייב את בעל העסק להנפיק רישיון עסק, בהתאם לחוק רישוי עסקים. רישיון העסק בא להבטיח כי בעל העסק נקט בכל האמצעים והסידורים המתאימים כדי להפעיל את העסק בצורה תקינה, על פי חוק ולטובת הציבור. ניהול עסק ללא רישיון עסק תקף, מהווה עבירה פלילית.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

חשוב לזכור כי השלבים השונים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים לרישוי המעניקים לכם שקט ואפשרות לפעול לטובת העסק עצמו בזמן הנפקת הרישיון.

עבור אלו המעוניינים בכל זאת לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול המועצה האזורית מבואות החרמון לרבות הנחיות מיוחדות:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

תהליך הוצאת רישיון עסק נחשב לאחד התהליכים הבירוקרטיים ביותר במדינת ישראל, מכיוון שהוא מערב מספר גדול מאוד של גופים ברמה המקומית והארצית. השלב הראשון בתהליך הוא פגישת ייעוץ עם מחלקת רישוי עסקים במועצה האזורית מבואות חרמון, שבה ניתן לקבל את הגדרת סוג העסק על פי חוק רישוי עסקים, כמו גם מידע חיוני על בעיות רישוי צפויות, חוקים רלוונטיים, תקנות והנחיות.

מידע מקדמי – בפגישת הייעוץ תקבלו את רשימת הרשויות הרלוונטית אליהן אתם מחויבים לפנות (משרד לאיכות הסביבה, כיבוי אש וכדומה) ולהם תגישו בקשות מסודרת למידע מקדמי. בתוך 30 יום תקבלו בדואר את המידע המוסמך ובו פירוט כולל ומדויק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.

חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ב' – תוכנית עסק

כחלק מהתהליך של הגשת הבקשה לרישיון עסק, תתבקשו לשרטט את תכנית העסק שלכם. את קנה המידה הדרוש לשרטוט תוכלו לקבל מהמועצה האזורית, כמו גם את המסמכים הנוספים שעליכם לצרף בעת הגשת תוכנית העסק. התוכנית עצמה צריכה לכלול מפרט טכני מדויק של כל הפתחים והחלונות בעסק, מתקני אוורור וניקוז, ציוד כיבוי אש וציוד בטיחות ועוד. המסמכים הנוספים שאולי תתבקשו להגיש יכללו אחד או יותר מבין תרשים סביבה, מפה מצבית , טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח וכדומה.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

הגוף האחראי לקבלת הבקשה שלכם לרישיון עסק ולשליחתו לאישור כל הגורמים הרלוונטיים הוא המחלקה לרישוי עסקים במועצה האזורית מבואות החרמון. מספר הגופים שיבדקו ויחליטו אם לאשר או לדחות את הבקשה שלכם, וההרכב של גופים אלה, משתנה בהתאם לסוג העסק שברצונכם לפתוח. הגופים הללו יכולים לכלול את משרד התחבורה, המשרד להגנת הסביבה, אגף ההנדסה, מינהל התכנון ואחרים. אל תשכחו לבדוק שמילאתם את כל הפרטים הדרושים בטופס הבקשה, וחתמתם עליו כנדרש. חבל לגלות לאחר ההגשה כי בקשתכם נדחתה דווקא בגלל פרט טכני כזה או אחר, ותיאלצו לבזבז זמן נוסף בהגשה מחודשת ובתיקון הליקויים.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

אם הקפדתם למלא אחר כל התנאים שקיבלתם במסגרת המידע המקדמי, ובתהליך הבדיקה של הגורמים המקצועיים והגורמים המאשרים לא נמצאו ליקויים, הרי שבתום הבדיקה יונפק לכם רישיון העסק. הרישיון יכול להיות מוגבל בתנאים שיציבו הרשויות השונות, ובהתאם לתוכנית העסק שהגשתם. כל שינוי בתוכנית העסק מבלי לקבל לכך את האישור הדרוש עלול לגרום לפסילת רישיון העסק שלכם, ולחייב אתכם לעבור מחדש את כל התהליך.


תקנות ייחודיות למועצה האזורית מבואות החרמון:

כפי שהזכרנו, בתחומי המועצה האזורית מבואות החרמון נמצאים לא מעט אתרי תיירות, גנים לאומיים, שמורות טבע, נחלים ונהרות. כיוון שכך, חלק ניכר מחוקי העזר התקפים במועצה האזורית ומחייבים גם אתכם כבעלי עסקים, מתייחסים לשמירה על ערכי הטבע וכוללים את ההנחיות הבאות:

  • איסור על הקמת מבנים ליד מדשאות או נהרות.
  • התקנת שירותים היגיינים מתאימים ליד מבנים ברשות הרבים.
  • הגבלות על פעילויות ספורטיביות ומשחקים.
  • איסור על קיום אירועים בגנים או ליד נהרות ללא אישור בכתב.

 

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקראטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר