איך לקבל רישיון יצרן קונדיטוריה בלי עיכובים מיותרים?

קונדיטוריות, כמו כל עסק שמיוצר בו מזון, מחויבות לקבל רישיון יצרן על-מנת שיוכלו לפעול כחוק. מי שמנפיק רישיון זה הוא משרד הבריאות, באמצעות שירות המזון הארצי.


היכן מוגשת בקשה לרישיון יצרן לקונדיטוריה?

רישיון יצרן לקונדיטוריה

בלשכת הבריאות המחוזית.

אילו מסמכים יש להגיש עם בקשת רישיון היצרן?

יש להגיש תרשים סביבה (קנה מידה 1:2,500); תוכנית מפעל (קנה מידה 1:100) שבה מפורטות צנרת הביוב, מערכת הניקוז ושאר מתקני אינסטלציה; ותוכנית סידור פנימי (קנה מידה 1:50), שבה מפורט כל הציוד שישמש לצורך הפעילות בקונדיטוריה. בנוסף נדרש נספח ייצור שמתאר את המוצרים שתייצר הקונדיטוריה, את התפוקה הצפויה בה (מבחינת תוצרת גמורה, חומרי גלם וחומרי עזר כגון אריזות), האחסון בעסק, תהליכי הייצור, מספר העובדים בכל נקודת זמן ועוד. על-מנת שלא לעכב שלא לצורך את קבלת רישיון היצרן מומלץ להקפיד על תוכניות שנערכו על פי כל הכללים ובעזרת אנשי מקצוע מנוסים.


מהן הדרישות העיקריות לגבי המבנה שבו פועלת הקונדיטוריה?

הקירות החיצוניים של המבנה שבו תפעל הקונדיטוריה חייבים להיות עשויים מחומרים קשיחים, הרצפה חייבת להיות שלמה ומשופעת בהתאם למיקום קווי הביוב והמים, וגובהם של הקירות הפנימיים יהיה לפחות 2.75 מ' כשאריחי חרסינה או חומר דומה מצפים אותם עד לגובה של לפחות 1.8 מ'. כמו כן נדרש איטום בפני חדירת מזיקים.
צוות אביב ברישוי מעמיד לרשותכם את מיטב אנשי המקצוע שיבצעו עבורכם תכנון מוקדם והתאמות על פי תקנות רישיון היצרן לעסק שלכם, תוך ליווי אישי ומקצועי לאורך כל הדרך עד להנפקת הרישיון. לפרטים השאירו פרטים דרך האתר או חייגו למספר 050-8092338

מה קורה אחרי שמאושרות התוכניות?

לאחר ששירות המזון הארצי מביע הסכמה עקרונית לתוכנית העסק של הקונדיטוריה, נבחן יישומן בשטח ומבוצעת ביקורת תברואתית על-מנת לוודא שהקונדיטוריה תוכל לייצר את המוצרים שלה ללא חשש לבריאות הציבור. לאחר מכן ניתן לשלם את האגרה ולקבל את רישיון היצרן.


מהו גובה האגרה של רישיון יצרן?

גובה האגרה משתנה בהתאם למספר העובדים הצפויים בקונדיטוריה. נכון לתחילת 2018, קונדיטוריה שמועסקים בה 10 עובדים או פחות תשלם 550 ₪, עסק עם 11-50 עובדים ישלם 780 ₪ ואם מדובר על קונדיטוריה שהיא למעשה מפעל גדול המעסיק יותר מ-50 עובדים – גובה האגרה הוא 930 ₪.


האם נדרש גם רישיון עסק?

כן – ויש להגיש את הבקשה לרישיון עסק לקונדיטוריה במקביל להגשת הבקשה לרישיון היצרן. כמו כן יש לוודא, עוד לפני הגשת הבקשה לרישיון יצרן, שהמיקום שבו אמורה לפעול הקונדיטוריה מתאים לשימוש זה מבחינת התב"ע והיתר הבנייה הקיים.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר