רישוי עסקים אירועים המוניים

חוק רישוי עסקים נועד להבטיח התנהלות תקינה לא רק של עסקים קבועים אלא גם של אירועים חד-פעמיים, ובפרט אם מדובר באירועים שצפויים למשוך אליהם קהל רב.
באופן טבעי הליך קבלת רישיון לקיום אירוע המוני שונה מהליך קבלת רישיון עסק רגיל, ובפרט מדובר לרוב בפרק זמן קצר יחסית – אם כי מומלץ בחום להגיש את הבקשה מספיק זמן לפני האירוע כדי להבטיח מענה מספק מצד הרשות המקומית שבשטחה עתיד להתקיים האירוע רב המשתתפים.


מתי יש להגיש בקשה לאישור אירוע המוני?

אירוע המוני מוגדר כאירוע רב משתתפים שנערך במבנה שייעודו הוא אחר לגמרי או במרחב הציבורי (פארק, לאורך מספר רחובות בעיר וכו'). יש להגיש את הבקשה לאישור האירוע עד 90 יום לפני מועד האירוע, אם כי במקרים חריגים אפשר להגיש את הבקשה גם 21 יום לפני האירוע.


האם כל האירועים ההמוניים זקוקים לאישור?

לא.
בין האירועים ההמוניים שאינם חייבים ברישיון ניתן לציין טקסים דתיים שנערכים בבתי כנסת (כולל עליות לתורה, שבתות חתן, בר מצוות וכו', וגם אם מוגש בהן מזון של חברת קייטרינג – בתנאי שהיא בעלת רישיון יצרן תקף), תערוכות שמתקיימות במבנה קבוע, אירועים המאורגנים ע"י מוסדות המדינה כולל צה"ל, פעילויות בשטחי בתי ספר שמועברות ע"י צוות בית הספר, עצרות מחאה, הפגנות ועוד.
בכל מקרה כדאי לוודא עם אגף הרישוי ברשות המקומית אם האירוע שאתם מתכננים זקוק לאישור או לא.


נגישות

אחד הסעיפים המרכזיים בהגשת בקשה לקיום אירוע המוני הוא נגישותו לכלל הציבור. בהתאם על-מנת לאשר קיום אירוע המוני נדרש בין השאר אישור של מורשה לנגישות או לחילופין פטור מביצוע התאמות נגישות במקום שאינו בניין עקב סיבות הנדסיות.


גורמי הרישוי הרלוונטיים

מי שבוחן בקשה לרישוי אירועים המוניים היא קודם כל הרשות המקומית שבשטחה אמור להתקיים האירוע.
בנוסף נבחנת הבקשה ע"י גורמי הרישוי של משטרת ישראל, כשהמטרה היא כמובן הבטחת שלומו של הציבור ובהתאם לחוק הבטיחות במקומות ציבוריים.
גורם רישוי נוסף הוא משרד הבריאות, שקובע תנאי תברואה הכרחיים לאירועים וירידים הן בהיבט הסניטרי והן מבחינת הכנת והגשת מזון, כשמדובר באירועים שנמכרים או מוגשים בהם מאכלים שונים.

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון לאירוע המוני? אביב ברישוי מעניקים ליווי צמוד ועזרה בכל התהליך, החל משלב איתור הנכס ועד לקבלת כל הרישיונות הדרושים להפעלתו. אל תישארו לבד במערכה, חייגו למספר 050-8092338

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר