רישוי עסקים במסלול המהיר


בשנת 2013 נכנסה לתוקף רפורמה מקיפה בחוק רישוי עסקים, שמטרתה הייתה להקל על בעלי העסקים לפעול בהתאם לחוק זה ולהסיר חסמים בירוקרטיים שאינם הכרחיים. אחד הצעדים המרכזיים במסגרת רפורמה זו – שאגב, מבוססת על המלצות של ועדה מיוחדת שהוקמה כבר ב-2006 – היה יצירת מסלול מהיר, שנקרא גם "המסלול הירוק", ואשר מאפשר קבלת היתר זמני באופן מידי.
המסלול הירוק אינו רלוונטי לכל סוגי העסקים אלא רק לאלה שפוטנציאל הפגיעה בציבור או בסביבה קטן ממילא. עוד חשוב להדגיש כי עסק שמתקיים נגדו הליך משפטי עקב הפרת חוקי התכנון והבנייה לא רשאי לפנות למסלול המהיר.


מהו המסלול הירוק ברישוי עסקים?

המסלול הירוק לרישוי עסקים מאפשר כאמור לחלק מסוגי העסקים לקבל היתר מזורז – היתר זה שקול לרישיון עסק, והוא מקנה לבעלי העסק את האפשרות להתחיל להפעיל את העסק באופן מידי. היעדר הצורך להמתין לתום תהליך הרישוי כדי להפעיל את העסק מהווה כמובן יתרון משמעותי וחוסך כסף רב.
יחד עם זאת חשוב להדגיש כי היתר מזורז תקף לשנה אחת בלבד, כשבמהלך שנה זו תבוצע ביקורת במקום העסק על-מנת לוודא שהוא אכן מתנהל בהתאם לתקנות רישוי עסקים שרלוונטיות לגביו וכי כל הפרטים עליהם הצהיר בבקשה לקבלת היתר מזורז אכן נכונים.
שימו לב – כנגד עסקים שיתגלה כי הגישו תצהיר כוזב יופעלו סנקציות חמורות, כך שמומלץ להקפיד על מילוי הבקשה בהתאם!


אילו עסקים רשאים לבקש היתר מזורז?

רשימת העסקים המורשים לבקש היתר מזורז (שכאמור הינו זמני לפרק זמן של שנה, ולאחר מכן, בהנחה שהעסק אכן מתנהל בהתאם לחוק רישוי עסקים, ניתן רישיון עסק קבוע) כוללת בין השאר את סוגי העסקים הבאים:
מכוני קוסמטיקה (כולל מניקור פדיקור), מכוני שיזוף, מספרות (כולל של בעלי חיים), חנויות לממכר מזון בעלי חיים ועסקים לאחסון או הובלת מוצר זה, קיוסקים, מרכולים (בתנאי שלא מתבצע בהם טיפול במזון), עסקים להובלה של שפכים וקולחים במכליות, חנויות למכירת פרחים ושתילים ששטחן הוא 300 מ"ר או יותר, מכוני כושר אשר חייבים ברישיון עסק (ישנם מכונים שאינם חייבים ברישיון שכזה), אולפני הקלטות ועוד.

רוצים לבדוק עם אתם עומדים בקריטריון המסלול המהיר לעסקים? חייגו אלינו למספר  – 050-8092338 או צרו איתנו קשר  בטופס ונחזור אליכם בהקדם.
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר