תקנות שלטי בטיחות לעסק

תקנות שלטי בטיחות לעסק – ישנם סוגים רבים של שלטים לעסקים – שלטי חוץ ושלטי פנים, שלטים שמטרתם פרסום ושלטים שתפקידם לסייע ללקוחות להתמצא במקום העסק, שלטי בטיחות ושלטים שמבהירים כי פעולות מסוימות אסורות (בין אם בגלל חוק רלוונטי ובין אם עקב הנחיות ספציפיות של בית העסק).
חשוב לדעת שבהתאם לתקנות רישוי עסקים, כל אחד מסוגי השלטים חייב לעמוד ברשימת דרישות. מי שאחראית על אכיפת התקנות הנ"ל היא הרשות המקומית, שהיא גם זו שמנפיקה את רישיון העסק – שבלעדיו רוב סוגי העסקים לא יכולים לפעול באופן חוקי – וכדאי להיות מודעים לדגשים העיקריים וזאת כדי לבחור שילוט לעסק שהוא לא רק אסתטי ועמיד אלא גם עומד בדרישות של תקנות רישוי עסקים.


שילוט חירום

עסקים שמגיע אליהם קהל, ובמיוחד אם מדובר בבתי עסק גדולים שמארחים מספר רב של אנשים, מחויבים בהתקנת שלטים מוארים עליהם כתוב "יציאה" או לחילופין "יציאת חירום". מיקום השלטים האלה הוא כמובן מעל פתחי היציאה, וגוף התאורה שמאיר אותם חייב לעמוד בתקן הישראלי העדכני (ת"י 20 חלק 2.22).
דרישה נוספת היא התקנת שלטים שמצביעים על מיקומו של לוח החשמל וכן על העמדות של ציוד כיבוי האש.


איסור עישון ואיסור מכירת אלכוהול לקטינים

סוג אחר של שלטים לעסק שיש לגביו תקנות ספציפיות הוא השלטים שמבהירים ללקוחות כי חל איסור מוחלט על העישון (פרט למקומות ייעודיים לכך) וכי אסורה מכירה או הגשת משקאות אלכוהוליים לקטינים.
שלטים מהסוג השני חייבים להיות מיוצרים מחומר קשיח והמידות המינימליות הן 40 ס"מ על 50 ס"מ. האותיות חייבות להיות בצבע שחור, הטקסט אחיד ("הודעה! מכירה או הגשה של משקאות משכרם למי שטרם מלאו לו 18 שנה – אסורה!") וגודל האותיות במילה "הודעה" יהיה 2.5 ס"מ על 2.5 ס"מ. גם לגבי מיקום השלט יש הנחיה ברורה: בין 180 ס"מ ל-220 ס"מ מהרצפה. כמו כן יש להאיר את השלט בשעות החשיכה.
שלט נוסף שעסקים המגישים אלכוהול מחויבים להציב הוא זה שמזהיר מפני צריכה מופרזת של אלכוהול (ובפרט לגבי נהיגה תחת השפעת משקאות שכאלה). גם מידותיו של שלט זה חייבות להיות לפחות 40 ס"מ על 50 ס"מ.
השלט שמצהיר על איסור העישון במקומות ציבוריים הוא במידות של 30 ס"מ על 20 ס"מ, או יותר, והוא יותקן בגובה של 2 מ', בכל 10 מטרים. שלט שאותו מחויבים עסקים המוכרים סיגריות להציב הוא זה שמבהיר כי לא מתקיימת מכירת סיגריות ומוצרי טבק אחרים לקטינים, מידותיו הן לפחות 40 ס"מ על 50 ס"מ והוא כולל גם סימן קריאה בתוך משולש.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר