רישיון יצרן לירקות שטופים

ירקות הם מרכיב חיוני בתזונה של כולנו, וגם אחד האהובים בזכות המגוון הרחב של הטעמים, הטריות והרעננות. בשנים האחרונות גידול הירקות השתכלל עד מאוד והחקלאות בארץ היא ברמה בינלאומית גבוהה במיוחד. כדי שהירקות השונים יגיעו לצרכנים במצב אופטימלי חשוב שכל החוליות בשרשרת האספקה יתפקדו באופן מיטבי, ובפרט שבית האריזה לירקות השטופים יתנהל בהתאם לכל התקנות העדכניות וההנחיות של משרד הבריאות. כדי לוודא זאת נדרש כל עסק שכזה לקבל רישיון יצרן, שמהווה תנאי הכרחי לקבלתו של רישיון עסק (שבלעדיו, כידוע, לא ניתן לפעול באופן חוקי). במאמר זה אלמד אתכם כיצד מוציאים רישיון יצרן לירקות שטופים, אז קדימה בואו ונתחיל!


למי מוגשת הבקשה?

בקשות לרישיון יצרן מוגשות למשרד הבריאות, באמצעות לשכת הבריאות המחוזית. לפני פנייה זו יש להגיש בקשה לרישיון עסק ועוד קודם לכן יש לוודא שמיקומו של המפעל הולם את דיני התכנון והבנייה הרלוונטיים.


מה כוללת הבקשה לרישיון יצרן?

אל הבקשה לרישיון היצרן יש לצרף תוכנית מפורטת של העסק כולל כל התרשימים ההנדסיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות (תרשים סביבה, תרשים מגרש ועוד).
מהם שלבי קבלת האישור?
לאחר קבלת אישור עקרוני ניתן להתחיל ליישם את התוכניות בפועל, וכשהמפעל מוכן תתבצע בו ביקורת טכנולוגית ותברואתית של אנשי שירות המזון. לאחר ביקורת זו ימליץ שירות המזון אם לאשר הנפקת רישיון יצרן.
רישיון יצרן לירקות שטופים


מהם הדגשים עיקריים לתכנון מפעל ירקות שטופים?

על-מנת לקבל רישיון יצרן מפעל לירקות שטופים חייב לשכון בצמידות למשק חקלאי. הסיבה לכך היא ששטיפת הירקות ואריזתם חייבים להתבצע סמוך למועד הקטיף. העיקרון הבסיסי של התנהלות המפעל הוא תהליך רציף וחד כיווני – כל ירק וירק נכנס מצד אחד, עובר תהליך מסוים של עיבוד (שטיפה ואריזה) ואז יוצא מהעבר השני.
במסגרת תכנון העסק יש להקדיש תשומת לב רבה לשלל סוגיות. ביניהן: התפוקה המתוכננת, שיטות האחסון של חומרי הגלם ושל התוצרת הארוזה, תהליכי בקרה כדי למנוע ליקויים, דרכי הגישה למקום, גובה הקירות הפנימיים, שיפוע הרצפה, תאורה, אוורור, אמצעים למניעת חדירת מכרסמים או בעלי כנף, ההפרדה בין חומרי הגלם לתוצרת המוכנה, ועוד.
בעל חנות ירקות, מחפש רישיון עסק הכתבה הבאה בדיוק בשבילך, היכנסו
מומלץ לעבור את התהליך בעזרת מומחים לרישוי בעלי ניסיון ספציפי בתכנון מפעלים מסוג זה וקבלת רישיון יצרן עבורם.

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר