הנגשת עסקים על פי כל חוקי הרישוי

עבור עסקים שמגיע אליהם קהל, הנגשה לבעלי מוגבלויות הינה מרכיב הכרחי על-מנת לקבל רישיון עסק.
במקרים אלה יש לצרף לבקשה לרישיון חוות דעת של מורשה נגישות (הן למבנה והן לשירות הניתן בו) אשר מאשרת כי בוצעה הנגשה כחוק וכן מפרטת את הבדיקות שנעשו.


אלו סוגי עסקים חייבים בהנגשה ובאילו מקרים ניתן לקבל פטור?

כאמור ישנה חובה לבצע הנגשת בתי עסק בכל מקרה שמדובר במקום שניתן בו שירות לציבור: חנויות, קניונים, בתי אוכל, חניונים ציבוריים וכן מפעלים או בתי מלאה שיש בהם אזור אליו מגיעים לקוחות.
פטור מחובת הנגשה ניתן במקרים חריגים בלבד – כשאין היתכנות הנדסית לביצועה, כשההנגשה עלולה לפגוע בסביבה (בטבע או באלמנטים בנויים בעלי חשיבות ארכיאולוגית או אדריכלית) או כשישנו קושי כלכלי מהותי לביצוע ההנגשה.


מה כוללת הנגשת העסקים על פי חוקי הרישוי?

ישנם הבדלים בין הנגשת עסקים בבניינים קיימים לבין הנגשת עסק בבניין חדש, וכן ישנן דרישות ספציפיות מעסקים קטנים (בתי אוכל ששטח אזור ההסעדה בהם הוא עד 25 מ"ר או כל עסק אחר ששטחו פחות מ-100 מ"ר) ועל כן מומלץ להסתייע במומחים בתחום רישוי העסקים באופן כללי ובפרט בכל הנוגע להנגשה.
באופן עקרוני הדרישות נוגעות להבטחת האפשרות של כל אדם בעל מוגבלות (בין אם בראיה, בין אם בשמיעה, בין אם קוגניטיבית, בין אם נפשית ובין אם שכלית) להיכנס אל העסק, לנוע בו בחופשיות ולקבל את כל השירותים הניתנים בו.

הנגשת עסק לקבלת רישיון

בין דרישות ההנגשה:

* רחבה פנויה לפני הפתח של העסק וכן לפני כל דלפק שירות – כך שמי שמתנייד עם כיסא גלגלים יוכל להיכנס לעסק ולהסתובב לפני דלפק השירות. השטח הפנוי הנדרש הוא לפחות 150 ס"מ על 150 ס"מ, או 170 ס"מ על 130 ס"מ.
* רצפה קשיחה (ולא חול או שטיח עבה וכו') וכן ללא שקעים ובליטות.
* רמפה בכניסה במקרה שישנן מדרגות בגובה של יותר מסנטימטר אחד.
* רוחב הדלתות המינימלי יהיה 75 ס"מ.
* דלפק שירות נגיש לבעלי מוגבלות יהיה בגובה 105 ס"מ לכל היותר. כמו יש לפנות ממנו חפצים המסתירים את נותן השירות לטובת בעלי מגבלת שמיעה שזקוקים לאפשרות לקרוא שפתיים.
קראו גם >>> שאלות ותשובות ברישוי עסקים

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.
https://www.youtube.com/watch?v=KnXU38SUat8&t=16s
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר