קיימות ועסקים, שילוב רענן שכדאי לכם להכיר

קיימות מוגדרת כיכולת לשמר מצב לאורך זמן או לאפשר קיום תהליך כזה או אחר לטווח הארוך. באופן טבעי, עסקים המקפידים על התנהלות בהתאם לעקרונות הקיימות – כלומר עסקים ברי קיימא – הם סוג העסקים המתאים ביותר למין האנושי, שהרי אנחנו רוצים שגם הילדים שלנו, והילדים שלהם, וילדי ילדיהם וכך הלאה יוכלו לחיות כאן ברווחה ובנחת, ובפרט מוצלח השילוב בין קיימות ועסקים חברתיים.


היתרונות של שמירה על עקרונות הקיימות

פיתוח בר קיימא שומר על איזון בין רווח כלכלי לבין שמירה על משאבי הטבע ובפרט הימנעות מפגיעה בסביבה ע"י זיהום האוויר, חלחול חומרים מזיקים לקרקע או למקורות מים ועוד.
שמירה על העקרונות הבסיסיים של קיימות בעסקים מקנה לעסק כמה תועלות:

  • ראשית, עסק בר קיימא יוכל לקבל בקלות רבה יותר רשיון עסק גם כשמשתנים התנאים הרגולטוריים.
  • שנית, העסק מצליח להיות גם רווחי וגם נקי – למשל באמצעות פעולות כמו התייעלות אנרגטית וצמצום היקף הפסולת המוצקה שגם תורמות לסביבה וגם מקטינות את ההוצאות השוטפות.
  • שלישית, מיתוג עסק כבר קיימא וידידותי לסביבה מושך אליו לקוחות רבים.

ובנוסף זוכים בעלי העסק לא רק ברווחים כלכליים אלא גם בסיפוק שנגזר מהידיעה שהם לא מכלים את כדור הארץ.


אילו חוקים רלוונטיים לתחום הקיימות ואיך מושפע מכך הליך רישוי עסקים?

ישנה שורה ארוכה של חוקים שתכליתם הפיכת עוד ועוד עסקים לברי קיימא. ביניהם: חוק אוויר נקי 2008, החוק למניעת מפגעי אסבסט ואבק מזיק 2011, חוק מניעת זיהום קרקע ושיקום קרקעות מזוהמות, חוק לסילוק ומחזור צמיגים, חוק טיפול בפסולת אריזות ועוד.
במסגרת הליך רישוי עסקים, אותו נדרשים רוב העסקים בארץ לעבור על-מנת לקבל היתר לפעול כחוק, ישנה גם כן תשומת לב לנושא. בפרט כך הדבר עבור עסקים שפעילות שאינה בת קיימא מצידם עלולה לפגוע במידה משמעותית בסביבה – כשעסק שכזה מבקש רישיון עסק בקשתו נבחנת בין השאר ע"י המשרד להגנת הסביבה, ואם הוא לא עומד בכל הדרישות של משרד זה בהתאם לעקרונות הקיימות הרי שאותו עסק לא יוכל לקבל רישיון עד שיתקן את הטעון תיקון ואת הליקויים.
עוד כדאי לדעת שדרך הסוכנות לעסקים קטנים ולשכת המדען הראשי ניתן לקבל סיוע כספי להפיכת העסק לעוד יותר בר קיימא.

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר