רישוי עסקים אילת

חושב לפתוח עסק באילת?


חשוב שתדע:רישוי עסקים אילת

העיר הדרומית אילת מונה מעל 60,000 תושבים ונחשבת לעיר התיירות המרכזית בישראל. הקיץ הארוך השורר בה, הסמיכות לים והאטרקציות הרבות בעיר מושכות אליה עשרות אלפי תיירים מידי שנה. באילת אף קיים חוק אזור סחר חופשי אשר מטרתו לסייע בפיתוח העיר ולהגדיל את התיירות באזור. הטבות המע"מ הניתנות בעיר אכן עושות את שלהן, המסחר גדל משנה לשנה ובתי העסק מתרבים ומתרחבים.

אם גם אתם רוצים ליהנות מעסק משגשג בעיר, עליכם להוציא רישיון עסק בעיריית אילת. תהליך זה כולל פגישות מול הרשויות, הגשת בקשות לאישור, עמידה בדרישות של גופים שונים, מילוי טפסים, תכנון תרשימים ומפות, והחתמת מסמכים לרוב. בסוף התהליך תקבלו את תשובת עיריית אילת, באם מדובר באישור רישיון העסק, או דחייתו.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו,
לפרטים חייגו: 050-8092338. חשוב לזכור כי השלבים השונים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים לרישוי המעניקים לכם שקט ואפשרות לפעול לטובת העסק עצמו בזמן הנפקת הרישיון.

עבור אלו המעוניינים בכל זאת לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית אילת לרבות הנחיות מיוחדות:


שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

כיוון שלאדם הממוצע לרוב אין ידע ברישוי עסקים, מציעה העירייה פגישת ייעוץ עם נציג מחלקת רישוי עסקים ללא תשלום. בפגישה זו תקבלו פרטים לגבי הקריטריונים בהם העסק שלכם צריך לעמוד, שלבי ההליך הבירוקראטי של הנפקת הרישיון, תכנון והגשת תכנית עסק וכן רשימת גופים אליהם תידרשו לשלוח בקשה למידע מקדמי.

מידע מקדמי– לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים אליהם אתם מחויבים לפנות ע"פ עיריית אילת (משרד הבריאות, מהנדס העיר וכד') תקבלו בתוך 30 יום בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדוייק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.

חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ב' – תוכנית עסק

את המפרט הטכני לתכנית העסק קיבלתם בפגישה הראשונית עם נציג מחלקת הרישוי של עיריית אילת. עליכם להמציא את כל הטפסים הנדרשים ולהגישם על פי ההנחיות ב5 עותקים למחלקת רישוי העסקים בעירייה. עליכם לוודא כי יש ברשותכם מסמכים כמו מפה מצבית, תרשימי סביבה, טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח וכל מסמך אחר שתדרשו אליו ע"פ הנחיית העירייה.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

בשלב זה עליכם לאסוף את כל המסמכים והטפסים המבוקשים על ידי מחלקת הרישוי בעירייה, המפות, התרשימים והתכניות, וכן להוכיח את קיום התנאים המוקדמים אליהם נדרשתם על ידי הרשויות השונות.

רכזו את כל הנ"ל והכינו אותם להגשה בעיריית אילת יחד עם הטפסים הבאים:

  •  טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא חוסר או השמטה של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו על פי ההוראות המופיעות על גבי  הטופס.
  •  תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא מאושרת וחתומה ע"י הגורמים הרשמיים.
  • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המוקדם.
  • שובר אישור לתשלום האגרה.
  • מסמכים נוספים בהם: צילום תעודת זהות, חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה וייפוי כוח.

את התשובה לבקשתכם תקבלו כ21 יום לאחר שליחתה. כיוון שעד אז אין באפשרותכם לדעת בוודאות אם רישיונכם יאושר או לא, הימנעו מחתימת חוזים ורכישות גדולות עד לאחר קבלת האישור.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

מלבד השלבים הרשומים לעיל, עיריית אילת אף דורשת בדיקת תברואנים כשלב אחרון לפני הנפקת רישיון העסק. תברואנים מוסמכים יבדקו את כשירות העסק והתאמתו לתקנות ויעבירו את אישורם (או דחייתם) למחלקת הרישוי. או אז תוכלו לקבל את רישיון העסק שלכם.

הליכים בירוקרטיים ייחודיים לעיריית אילת:

שימו לב כי בשונה מערים אחרות, באילת קיים חוק אזור הסחר החופשי כך שמלבד חוקי העסקים בישראל וחוקי העזר העירוניים להם יש לציית, עליכם ללמוד גם על חוק זה ולהיטיב להכירו.

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון.

חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר