רישוי עסקים באריאל

רישוי עסקים בעיר אריאל, כמו בכל מקום אחר בישראל, דורש עמידה בסטנדרטים ותקנות רבים, הן מבחינה משפטית והן מבחינה תפעולית. התהליך כולל התאמה לדרישות רשות המקומית, כולל תכנון עירוני, בטיחות במקום העבודה, נגישות, ועמידה בנהלי משרד הבריאות. עסקים באריאל צריכים לעבור את כל שלבי הרישוי הנדרשים, החל מהגשת הבקשה, דרך קבלת היתרי בנייה ושימוש, ועד לקבלת הרישיון העסקי הסופי. הרשות המקומית באריאל מציעה סיוע ומידע לעסקים בתהליך זה, על מנת לעודד פיתוח עסקי וכלכלי בעיר.

רישוי עסקים באריאל

חושב לפתוח עסק באריאל?

רישוי עסקים אריאלחשוב שתדע:

בשנת 1995 הוסדר חוק הרישוי בישראל הקובע כי בית עסק המשויך לאחת מ- 10 קטגוריות מחויב ברישיון עסקים לאורך כל תקופת פעילותו. את הרישיון על בעל העסק להנפיק מבעוד מועד באמצעות הרשות המקומית בה פועל בית העסק.
להלן הקטגוריות:
בריאות, דלק ואנרגיה, חקלאות ובעלי חיים, מזון, מים ופסולת, עינוג ציבורי נופש וספורט, רכב ותעבורה, שמירה ואבטחה, תעשייה ומלאכה.
את ההליך הבירוקרטי יהיה עליך לבצע מול הרשות המקומית – במקרה שלך מול עיריית אריאל. אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

עבור המעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית אריאל לרבות הנחיות מיוחדות של מחלקת הרישוי שלה:

שלב א' בתהליך רישוי עסקים באריאל – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

במחלקה לרישוי עסקים בעיריית אריאל תקבלו מפקיד הרישוי תמונה כללית ובהירה לגבי המשך הדרך, הוא יסביר לכם מהם השלבים בתהליך הרישוי, יציין את שמות הגופים מולם עליכם לפעול וכן יוודא כי העסק אותו אתם מעוניינים לפתוח אכן עומד בתנאי הרשות. כמו כן יעניק לכם הפקיד הנחיות לגבי המידע המקדמי. מידע מקדמי – מידע זה הינו מידע מרוכז הרלוונטי לגבי בית העסק שלכם באופן אישי. במסמכי המידע המקדמי יצוינו דרישות הרשויות מהעסק המבוקש – זאת לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים אליהם אתם מחויבים לפנות ע"פ פגישת הייעוץ ברשות המקומית (משרד הבריאות, מהנדס העיר וכד'). מסמכים אלו יגיעו לביתכם כ- 30 יום לאחר הגשת הבקשה. חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ב' – תוכנית עסק

פנייה חוזרת לפקיד הרישוי בעיריית אריאל תעניק לכם הזדמנות להכיר טוב יותר את השלב הנוכחי של רישוי העסקים. בשלב זה תידרשו להמציא תוכנית עסק מפורטת הכוללת בין היתר את המסמכים הבאים: טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח, תרשימי סביבה, מפה מצבית ועוד.
את ביצוע והכנת התוכנית עצמה יש להשאיר בידיו של אדריכל, מהנדס או הנדסאי בעל הכשרה רלוונטית. מומלץ לבחור באיש מקצוע בעל רקע רחב בטיפול בתוכניות עסק לרישוי. מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

שלב מתקדם זה נושק לתחום תהליך הרישוי אך מהווה מוקד הכרעה של ממש, השקעה בפרטים הקטנים יכולה להיות משמעותית מאד לאור העובדה שוועדת האישורים ברשות תבדוק היטב כל פרט ופרט במסמכים, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד מהם עלול להביא לדחייה של הבקשה ולסבב חוזר של הגשה וטיפול מחודש.
הכינו מראש את הטפסים הבאים:
  1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
  2. תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
  3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
  4. שובר אישור לתשלום האגרה.
  5. וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב כאמור במקרה של כשל.
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

זהו השלב הסופי והאופטימי של תהליך רישוי העסקים. קבלת רישיון העסק מאשרת את פעילות העסק אך במקביל מחייבת את בעליו לפעול על פי הנחיות הבטיחות והגהות של הרשות המקומית והחוק בישראל. את תעודת הרישיון עצמה יש לתלות במקום בולט לעין ברחבי העסק.
חידוש רישיון או עריכת שינוי ברישיון תתבצע בהמשך הדרך מול מחלקת הרישוי בעירייה. יש לבדוק מראש את תאריך תפוגתו של הרישיון ולדאוג לחידושו מבעוד מועד.


אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה בתהליך רישוי עסקים באריאל

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים. אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.
חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר