רישוי עסקים במועצה אזורית גולן

רישוי עסקים במועצה אזורית גולן מתבצע בהתאם למדיניות המתחשבת בפוטנציאל הייחודי ובצרכים הספציפיים של האזור. המועצה מקפידה לקדם פיתוח עסקי שמתמקד בשימור הנוף הטבעי ובקיימות הסביבתית, מה שהופך את רמת הגולן לאזור מיוחד ומושך לעסקים ולמבקרים כאחד.

בתהליך רישוי העסקים, המועצה אזורית גולן דורשת עמידה בקריטריונים של בטיחות, בריאות, נגישות והגנה על הסביבה. עסקים המבקשים לקבל רישוי צריכים להיות מוכנים לעמוד בבדיקות ולהגיש מסמכים רלוונטיים המראים את עמידתם בתקנות הנדרשות.

המועצה האזורית מספקת תמיכה וייעוץ לעסקים במהלך התהליך, ומקיימת סדנאות והדרכות להכנת הבעלים לרישוי. היא מודעת לחשיבות הפיתוח הכלכלי באזור ולכן משתדלת לייעל את התהליכים ולהקל על העסקים לעמוד בכל הדרישות.

מועצה אזורית גולן גם עובדת לקדם יוזמות שמעשירות את הפוטנציאל התיירותי והחקלאי של האזור, תוך דגש על קיימות והתחשבות בסביבה הטבעית.

לסיכום, רישוי עסקים במועצה אזורית גולן מיועד לתמוך בצמיחה ופריחה עסקית, תוך שמירה על הסביבה הטבעית וקידום אחריות סביבתית וקהילתית בקרב העסקים באזור.

חושבים לפתוח עסק במועצה האזורית גולן? מתחילים ברישוי עסקים!

חשוב שתדעו:

המועצה האזורית גולן ממוקמת בצפון מזרח הארץ, ברמת הגולן, ומונה כ-32 יישובים, ביניהם אלוני הבשן, קשת, נווה אטי"ב, גשור, חד נס ועוד. במועצה מתגוררים כ-12,000 תושבים ובסולם החברתי כלכלי היא מדורגת במקום שישי מתוך 10.

שמורות הטבע, הנחלים והנופים הקסומים של הגולן מושכים אליהם עשרות אלפי מבקרים מידי שנה, אשר רובם שוהים בצימרים ובתי הארחה ביישובי המועצה. כמו כן קיימים במועצה יקבי בוטיק, חוות סוסים, בתי בד, מסעדות, מרכזי ספא בתי כנסת עתיקים ואתרי תיירות נוספים כמו חמת גדר, שמורת הבניאס, החרמון ועוד.

על מנת לפתוח עסק במועצה האזורית גולן, עליכם להוציא ראשית כל רישיון עסק. מטרתו של תהליך זה היא לוודא כי העסק המבוקש לא יפגע בבריאות הציבור ובאיכות הסביבה, וכי הקמתו תאושר על ידי כל הגופים הרלוונטיים.

אנו באביב ברישוי בעלי ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בליווי עסקים בדרך להנפקת רישיון עסק, נעניק לכם שירות מקיף וסיוע לאורך כל הדרך, לפרטים חייגו: 050-8092338

הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע הבקיאים בכל שלב בהליך הבירוקרטי ומנוסים בהתנהלות מול גופי הרשויות השונות.

אם הנכם מעוניינים לטפל בהנפקת רישיון העסק שלכם בצורה עצמאית, להלן פירוט השלבים אותם תידרשו לעבור מול מחלקת רישוי העסקים במועצה האזורית גולן: 


שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

ראשית עליכם לקבוע פגישה אישית במחלקת רישוי עסקים במועצה האזורית גולן. בפגישה תקבלו ייעוץ מאת נציג המחלקה לגבי תחום העסק והאם הוא בעל פוטנציאל, וכן לגבי מיקום העסק- האם מותר ובטוח עבור העסק להתקיים באזור המבוקש. בפגישה אף תקבלו הנחיות לגבי תכנית העסק ורשימת גופים שונים אליהם יש לשלוח בקשה למידע מוקדם.

מידע מקדמי – לכל אחד מהגופים הנמצאים ברשימה אותה קיבלתם בפגישת הייעוץ עליכם לשלוח בקשה למידע מקדמי. כ- 30 יום מהגשת הבקשה תקבלו בדואר את המידע כולל פירוט הדרישות של הרשויות מהעסק המבוקש.

המלצתנו: אל תסגרו עסקאות בנוגע לרכישת או השכרת מבנה לעסק עד שתדעו בוודאות כי המבנה אכן עומד בקריטריונים של הרשויות ובתקנות תכנון ובנייה.

המידע המקדמי עלול לעיתים לייאש בשל דרישותיהן הרבות של הרשויות השונות. אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מאת אנשי מקצוע מנוסים אשר יעניקו לכם סיוע וטיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ב' – תוכנית עסק

תכנית עסק מורכבת ממספר מסמכים והיא חייבת להימצא בכל בקשה לרישיון עסק. את ההנחיות להכנתה קיבלתם בפגישת הייעוץ במחלקת רישוי עסקים במועצה, וכעת עליכם לכתוב אותה, כאשר מומלץ מאוד להתייעץ ולהיעזר בבעלי מקצוע המוסמכים לכך.

על התכנית לכלול את המסמכים הבאים:

 1. מפה מצבית
 2. תרשים סביבה
 3. בקשה לשימוש חריג- במידת הצורך
 4. ייפוי כח
 5. טבלת אישורים לתוכנית
 6. וכל מסמך אחר אליו תידרשו על פי הנחיות המועצה.

שימו לב היטב להנחיות המועצה, שכן ישנם בתי עסק בתחום המזון, מפעלים מסוכנים ועוד, אשר נדרשים לתכנית עסק מיוחדת ובמספר עותקים שונה

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי בכתיבת תוכנית עסק על פי ההנחיות ובאיסוף כל המסמכים הדרושים לכך, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסקים במועצה אזורית גולן

הגיעה העת להגיש את הבקשה. אספו את כל המסמכים אותם המצאתם, כתבתם, תכננתם והחתמתם, רכזו אותם יחד עם הטפסים הבאים והגישו אותם למחלקת רישוי עסקים במועצה האזורית גולן:

 1. תוכנית עסק- מאושרת וחתומה על ידי בעל מקצוע מורשה.
 2. תוכנית בטיחות – מאושרת על ידי יועץ בטיחות, משטרת ישראל, כיבוי אש וכדומה.
 3. טופס הגשת בקשה לרישיון – טופס זה ניתן לקבל במשרדי המועצה או להוריד מאתר האינטרנט של משרד הפנים.
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. מסמכים נוספים ביניהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

הבקשה תידון בוועדת רישוי העסקים במועצה האזורית גולן ואת אישורה או דחייתה תקבלו במכתב כ-21 יום לאחר שליחת הבקשה. במקרה של דחייה תקבלו במכתב נימוקים לכך, דבר אשר יאפשר לכם לתקן, לשנות ולהגיש מחדש את הבקשה עם סיכויים טובים יותר לאישורה.

חוששים שבקשתכם לרישיון עסק לא תאושר? אנו באביב ברישוי נשמח לסייע בהכנת הניירת ובהגשת הבקשה על מנת להעניק לכם את מירב הסיכויים לאישור הרישיון! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

במידה ובקשתכם אושרה על ידי כל הגורמים ועברתם בהצלחה את כל השלבים, יונפק עבורכם רישיון עסק ותוכלו להתחיל לפעול בעסק שלכם. כבעלי עסק מן המניין עליכם לנהוג בהתאם, לשמור על בטחון התושבים ואיכות הסביבה ולהישמע לחוקי העסקים בישראל ובמועצה האזורית גולן


הליכים בירוקראטיים ייחודיים למועצה האזורית גולן:

כבעלי עסק במועצה האזורית גולן עליכם להישמע לתקנות ולחוקי העזר הייחודיים למועצה על מנת לסייע בשמירה על איכות הסביבה ביישובים וביטחון התושבים. במשרדי המועצה תוכלו לקבל את פירוט ההנחיות והנהלים לגבי נושאים שונים כגון:

 1. שמירת הסדר והניקיון
 2. ניקוי מדרכות
 3. היטל ביוב
 4. מניעת מפגעים ומטרדים


אביב ברישוי – נעזור לכם בתהליך רישוי עסקים במועצה אזורית גולן

הנפקת רישיון עסק הוא הליך בירוקראטי מסובך ומתיש, ואין סיבה שתעברו אותו לבד. אנו באביב ברישוי מלווים בתי עסק גדולים כקטנים בתהליך הוצאת הרישיון, חוסכים להם כסף וזמן ומונעים עיכובים ככל הניתן. התקשרו עוד היום להתחלת התהליך, החל משלב איתור נכס העונה לדרישותיכם ועד קבלת הרישיון הנכסף.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר