רישוי עסקים בתחום הבניה

כל עסק חייב לקבל את הרישיון המיועד מהרשויות כדי שהוא יוכל לפעול. תהליך זה של רישוי עסקים לא תמיד כל כך פשוט ויש הרבה פרמטרים שצריך לעמוד בו. הרישיון לעסק מדבר על תחומים רבים ביניהם הציוד שיש במקום, הבטיחות של הנוכחים ושל העובדים וכמובן כל מה שקשור במבנה עצמו.


איך מקבלים רישוי עסקים בישראל?

כדי לקבל רישוי לעסק יש צורך לעבור מספר שלבים שכולם אמורים לבדוק את תקינותו של העסק. תחומים רבים נבדקים, מרמת האבטחה של המקום, הסכנות שיכולות להיות בו, המבנה עצמו שצריך להיות אטום ויציב בתקנים הכי מחמירים וכמובן כל המערכות החשובות כמו מערכת גילוי אש ומערכת חשמל תקינה. אחד הנושאים העיקריים שצריכים להיבדל הוא כל מה שקשור לתחום הבנייה, כיוון שמבנה מסוכן עלול להיות סכנה גדולה ביותר, ולאו דווקא בקריסה אפשרית שלו.

שלבים רבים לתהליך

כל מה שקשור לבנייה של העסק מסובך ומורכב מהרבה משימות קטנות. תחילה יש צורך לתכנן אותו מבחינה אדריכלית, לאחר מכן יש צורך לבקר את הבנייה מטעם הרשויות השונות עוד בשלבי התכנון, לאחר מכן צריך לאשר את הבנייה של המבנה בקרקע וכמובן להכין את הקרקע לבנייה ולאחר מכן לבצע את הבנייה בשלב שיכול להיות ארוך מאוד, לעתים יותר משנה כשמדובר על מבנה גדול במיוחד או על קומפלקס שמכיל כמה עסקים. לאחר מכן צורך לבדוק את המקום על ידי בדק בית מקצועי ולאחר מכן יש סיכוי שיהיו ליקויים, שגם התיקונים שלהם לא יהיו כל כך מהירים ופשוטים.

אז מתי מתבצע רישוי העסקים?

רישוי עסקים מתבצע לאורך כל התהליכים הללו כדי לבחון היטב את כל השלבים בנפרד. אי אפשר לבדוק רק את שלב התכנון ולאחר מכן לבדוק את המבנה כשהוא כבר עומד, כי אם יש טעות כלשהי כבר לא ניתן להחזיר את הגלגל אחורה. רישוי עסקים בשלבי הבנייה הוא מחמיר במיוחד וחייב להיות מדויק אחד לאחד למה שאישרו, בין היתר כדי להגן על הרוכשים של המבנים או אלו שישכירו אותם כדי להשתמש בהם מסכנות שונות שיכולות לצוץ.

אלו פרמטרים נבדקים ברישוי עסקים?

במהלך תהליך קבלת הרישיון של המבנה יש צורך לבדוק את כל המבנה על כל חלקיו כאשר אחד החלקים החשובים ביותר שבודקים הוא גג המבנה והאיטום שלו. נזקי האיטום יכולים להיות נזקים רציניים כאשר לא משנה עד כמה המבנה יהיה חזק ויציב, בסופו של דבר המים יכולים לחדור אל הגג ולסכן אותו. ככל שהגג יהיה גדול יותר כך הסכנה תהיה גדולה יותר, עובש יכול להופיע ועלויות הנזק יהיו גבוהות מאוד וכל חורף הבעיה רק תחמיר. ביצוע עבודות איטום גגות בצורה קפדנית ומקצועית תפתור את הבעיה מלכתחילה.

בדיקה של קירות המבנה בסטנדרטים מחמירים

עוד נקודה שאי אפשר לפסוח עליה היא בדיקת הקירות ולמעשה יציבותו של כל המבנה. את הבדיקה הזו ניתן לחלק למספר בדיקות קטנות כאשר יש צורך לבדוק גם את החומרים והכמויות השונות שבהם השתמשו כדי להקים את המבנה, לבדוק היטב את תכנית המבנה מול מה שנמצא בפועל, יש צורך לבדוק את המבנה ביחס לאישורים שהיו לו גם מבחינת שטח וגם מבחינת האלמנטים שמרכיבים אותו וכולה.

כיצד בודקים את המבנה?

כדי לבדוק את המבנה בצורה מקצועית יש צורך באנשים הנכונים ובציוד הנכון. מעבר לציוד בנייה פשוט שניתן למצוא אצל כל בעל מקצוע מהתחום, כמו פלס או מד מטר, יש ציוד מתקדם שנועד לבדוק את המבנה לעומק כמו למשל מצלמות תרמיות שיבדקו את מערכת המים ומערכת החשמל וכולה. את העבודה יבצעו מהנדסים מוסמכים ובעלי מקצוע מנוסים בתפקידם כמו חשמלאים, אינסטלטורים ועוד.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר