רישוי עסקים בת ים

חושב לפתוח עסק בבת ים?

רישוי עסקים בת יםחשוב שתדע:
בת ים היא העיר ה-12 בגודלה בישראל, היא מונה כיום כ-160,000 תושבים המתגוררים בששת השכונות המרכזיות שלה. האטרקציה המרכזית בעיר היא רצועת החוף היפה כמובן, זו הופכת אותה למוקד תיירותי המזמין מאות בעלי עסקים להשקיע בתחומה. מסעדות, בתי קפה, חנויות אופנה, תכשיטים ועסקים אחרים בחרו להתמקם בשנים האחרונות בעיר כמו גם מספר רב של בתי מלון, מפעלים וחברות גדולות. (הנתונים בחסות אתר הבית של עיריית בת ים וויקיפדיה ישראל 2013).
על מנת להצטרף למעגל בעלי העסקים המחזיקים עסק בעיר בת ים תידרשו לבצע תהליך רישוי ובו מספר צעדים בהם, הצגת מסמכים ותוכניות, הגשת בקשות, מילוי טפסים רבים, וקביעת פגישות עם הגופים הרלוונטיים. מלבד זאת ייתכן ועיריית בת ים תדרוש ביצוע של מספר הליכים בירוקרטיים ייחודיים כגון תקנות, צווים, חוקים והוראות מיוחדות.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

אם בחרתם לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית בת ים ויתר הגופים המאשרים:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

לשם פתיחת תיק הבקשה לרישיון עסק עליכם לגשת אל משרדי המחלקה לרישוי עסקים בעיריית בת ים, שם בפגישה אישית מול פקיד רישוי תקבלו את כל המידע הדרוש בנוגע לצורך ברישיון עסק, תוכניות עסק ופרטים נוספים הרלוונטים לעסק שלכם. בהמשך והשנייה היא קבלת רשימת הגופים המסודרת אליהם עליכם להגיש בקשה למידע מקדמי.
חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 072-3971116

שלב ב' – תוכנית עסק

בשלב זה יהיה עליכם לטפל בתוכנית העסק, אותה תרכיבו על פי ההנחיות המיוחדות של מחלקת רישוי העסקים של עיריית בת ים. וודאו כי יש ברשותכם גם המסמכים הבאים:

 • טבלת אישורים לתוכנית
 • בקשה לשימוש חריג
 • ייפוי כוח
 • תרשימי סביבה
 • מפה מצבית
 • ועוד.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

שלב זה הינו שלב מתקדם יחסית, בעל עסק כמוכם העומד בפני הגשת הבקשה לרישוי הספיק בנתיים לפגוש את נציגיהם של אגפים ומחלקות עירוניות, לבקר במשרדי רשויות שונות ולהכין עשרות מסמכים לרבות תוכניות ואישורים שונים מן הגופים אותם פירטנו קודם.
סיימתם להכין את תוכנית העסק, זה הזמן להגיש את הבקשה עצמה. גשו אל אגף הרישוי בעיריית בת ים והעבירו אליהם את המסמכים הבאים:

 • טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 • שובר אישור לתשלום האגרה.
 • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב במקרה של כשל, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד המסמכים.
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ד' – הנחיות מיוחדות והנפקת רישיון עסק

כאמור העיר בת ים שוכנת לחופו של הים התיכון, עובדה זו הביאה את העירייה לחוקק חוקי עזר עירוניים נוספים השייכים לרישוי העסק שלכם. מומלץ להיכנס אל אתר הבית של העירייה או להתייעץ עם נציג המחלקה לרישוי טרם ביצוע כל פעולה שעלולה לגרום לכם הזק או קנס בעתיד.
להלן מספר חוקי עזר שיש לתת עליהם את הדעת ולהצטייד בהיתר מיוחד:

 • היתר הוצאה של שולחנות וכסאות על מדרכות ציבוריות
 • היתר סגירות חורף
 • היתר רוכלות באזור החוף
 • היתר הקמת דוכן לממכר מזון או אחר לאורך טיילת החופים

זכרו, קבלת רישיון העסק מאשרת את פעילות העסק אך במקביל מחייבת את בעליו לפעול על פי הנחיות הבטיחות והגהות של הרשות המקומית והחוק בישראל.

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק. חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338 למידע על רישוי עסקים בחולון לחץ כאן
למידע על רישוי עסקים בראשון לציון לחץ כאן
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר