רישוי עסקים בהוד השרון

רישוי עסקים בהוד השרון הוא תהליך שצריך להתבצע בקפידה ובתשומת לב לפרטים, כדי להתאים לדרישות הרגולטוריות של העירייה ולחוקי המדינה. הוד השרון, כעיר המשלבת שטחי מגורים, תעשייה ומסחר, דורשת מבעלי העסקים להיות מודעים למגוון רחב של נהלים ותקנות, החל מסוגיות של זיהום סביבתי, דרך נושאי בטיחות ועד להתאמה לצרכי הקהילה המקומית.

בהוד השרון, תהליך רישוי העסקים כולל את כל השלבים הרגילים של בדיקת התאמה לתקנות, אישורי בטיחות ובריאות, אך גם דורש תשומת לב מיוחדת לנושאים כגון תכנון עירוני ושימור הסביבה. כחלק מהתהליך, בעלי העסקים נדרשים להגיש מסמכים רלוונטיים ולעבור אישורים מרשויות העירייה, ולעיתים אף ממשרדים ממשלתיים שונים.

לכן, מומלץ לעסקים המעוניינים להתפתח ולהרחיב את פעילותם בהוד השרון להתייעץ עם מומחים בתחום רישוי העסקים עוד בשלבים הראשונים של התכנון. כך ניתן לזהות אתגרים ודרישות מראש ולהתמודד עמם בצורה הטובה ביותר. בנוסף, הכנה מדוקדקת ומוקדמת יכולה לקצר את הליך רישוי העסק ולחסוך משאבים יקרים.

חושב לפתוח עסק בהוד השרון? קודם צריך רישוי עסקים!

רישוי עסקים הוד השרוןחשוב שתדע:
חוק הרישוי קובע כי על כל אדם המבקש לפתוח עסק לוודא לאיזו קטגוריה הוא משויך מתוך רשימה מוסדרת המתפרסמת באתר מחלקת הרישוי של משרד הפנים, ובמידת הצורך להתחיל בהליך הבירוקרטי המכונה פתיחת תיק לרישיון עסק.
להלן הקטגוריות:
בריאות, דלק ואנרגיה, חקלאות ובעלי חיים, מזון, מים ופסולת, עינוג ציבורי נופש וספורט, רכב ותעבורה, שמירה ואבטחה, תעשייה ומלאכה.
במידה והעסק אותו אתה מעוניין להפעיל שייך לאחת מן הקטגוריות הללו יהיה עליך להנפיק רישיון עסק. במידה ואינך בטוח בהשתייכות העסק לקטגוריה מסוימת יש באפשרותך לפנות אל מחלקת רישוי העסקים של עיריית הוד השרון ולבצע בירור.
את ההליך הבירוקרטי עצמו יהיה עליך לבצע גם כן מול הרשות המקומית – היא במקרה הזה עיריית הוד השרון כאמור.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

עבור המעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית הוד השרון לרבות הנחיות מיוחדות של מחלקת הרישוי שלה:

 

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

התייעצות עם מחלקת רישוי העסקים בעירייה היא השלב הראשון בתהליך. קבעו פגישה עם נציג ותוכלו לקבל את כל המידע וההנחיות להם אתם זקוקים. מומלץ לקיים עם פקיד הרישוי התייעצות נוספת לגבי הלוקיישן של העסק ולהציג בפניו את כתובת המקום העתידית טרם חתימת החוזה על המבנה. לא פעם יציין בפניכם הפקיד כי המבנה אינו תואם את תנאי העסק הנדרשים ויהיה עליכם לחשוב האם לבצע שינויים ושיפוצים או לבחור בלוקיישן אחר.
אזהרה מטעם עיריית הוד השרון המופיעה באתר הבית שלהם:
"לטובתך, אל תעשה שום צעד בעל משמעות כלכלית כגון חתימה על חוזה, או שינויים בעסק קיים בטרם בדקת במשרדי העירייה כי ניתן יהיה להוציא רישיון לעסק זה".
חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338
 

 

שלב ב' – תוכנית עסק

כעת תידרשו להמציא תוכנית עסק מפורטת הכוללת בין היתר את המסמכים הבאים: טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח, תרשימי סביבה, מפה מצבית ועוד.
מומלץ לבחור באיש מקצוע (אדריכל, מהנדס או הנדסאי) בעל הכשרה רלוונטית ובעל רקע רחב בטיפול בתוכניות עסק לרישוי לביצוע והכנת התוכנית.
להלן רשימת גופי הרישוי שבסמכותן לאשר או לשלול (או לקבוע תנאים) לקיומו והפעלתו של עסק:
 1. אגף לאיכות הסביבה בעיריית הוד השרון
 2. שירותי כבאות
 3. משטרה
 4. מנהל הנדסה, אגף הנדסה
 5. שרות ווטרינרי עירוני
 6. לשכת הבריאות
 7. משרד החינוך
 8. משרד התחבורה

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסקים בהוד השרון

שלב מתקדם זה נושק לתום תהליך הרישוי אך מהווה מוקד הכרעה של ממש, השקעה בפרטים הקטנים יכולה להיות משמעותית מאד לאור העובדה שוועדת האישורים ברשות תבדוק היטב כל פרט ופרט במסמכים, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד מהם עלול להביא לדחייה של הבקשה ולסבב חוזר של הגשה וטיפול מחודש.
הכינו מראש את הטפסים הבאים:
 1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 2. תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב כאמור במקרה של כשל.
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

הגעתם לשלב האחרון בהחלט בתהליך. במידה והכל עבר בצורה טובה וחלקה הרי שאתם זכאים לרישיון אותו תקבלו בדואר בימים הקרובים. במידה ולא תדרשו לטפל שוב בכמה שלבים ע"פ המפורט במכתב שתקבלו ממחלקת הרישוי של עיריית הוד השרון.
חידוש רישיון או עריכת שינוי ברישיון תתבצע בהמשך הדרך מול מחלקת הרישוי בעירייה. יש לבדוק מראש את תאריך תפוגתו של הרישיון ולדאוג לחידושו מבעוד מועד.

 

אביב ברישוי – מלווים אותך עד קבלת רישיון עסקים בהוד השרון

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים. אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.
חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר