רישוי עסקים במועצה מקומית זכרון יעקב

רישוי עסקים במועצה מקומית זכרון יעקב משקף את השאיפה לשלב בין שמירה על המורשת ההיסטורית והתרבותית של העיר לבין פיתוח כלכלי ועסקי מתקדם. כעיר עם רקע עשיר ותיירותי, זכרון יעקב מתמקדת במתן רישוי לעסקים התורמים לכלכלתה המקומית תוך שמירה על עקרונות סביבתיים ואיכות חיים גבוהה.

בתהליך הרישוי, המועצה מקומית זכרון יעקב מקפידה לבחון את העסקים לפי סטנדרטים מחמירים, כאשר מדובר בבטיחות, היגיינה, נגישות, והתאמה לאופי התרבותי וההיסטורי של העיר. עסקים בתחומים כמו אירוח, מסעדנות ותיירות, דורשים תשומת לב מיוחדת בתהליך הרישוי, כדי לוודא שהם תורמים לחוויה התיירותית ולשימור המורשת.

המועצה נוקטת גישה פרואקטיבית בתהליך הרישוי, מציעה סדנאות והדרכות לבעלי העסקים על הדרכים לעמוד בדרישות הנדרשות, וכן מספקת ייעוץ ותמיכה במהלך התהליך. המטרה היא ליצור סביבה עסקית תוססת ובטוחה, שתספק שירותים ומוצרים איכותיים לתושבים ולתיירים ותעודד פיתוח עסקי מתמשך.

בסופו של דבר, רישוי עסקים במועצה מקומית זכרון יעקב מחזק את התשתית העסקית של העיר ותורם לפיתוחה הכלכלי, תוך שמירה על זהותה הייחודית והערכים שלה.

 

חושבים לפתוח עסק במועצה מקומית זכרון יעקב? מתחילים ברישוי עסקים!

חשוב שתדעו:

זכרון יעקב היא מושבה ותיקה הממוקמת בצפון הארץ על חלקו הדרומי של רכס הכרמל. במושבה מתגוררים מעל ל20,000 תושבים, ודירוגה בסולם החברתי-כלכלי הארצי הוא 8 מתוך 10.

במושבה קיימים אתרים היסטוריים כמו יד למייסדים, בריכת בנימין, אחוזת לנגה וגבעת זמארין, ונערכים בה סיורים ב"דרך היין", גני רמת הנדיב וביקבים. המבקרים בעיר יכולים לבקר אף במוזיאון העלייה הראשונה אשר הוקם בעיר, וליהנות באמנות המקומית המופיעה ברחובות המושבה. האטרקציות הללו יחד עם המראה האופייני לזכרון יעקב מימי קום המדינה, מושכים אל המושבה עשרות אלפי מבקרים מידי שנה.

אם ברצונכם להצטרף לבעלי העסקים בעיר הנהנים מאווירה פסטורלית וזרם תיירים בלתי פוסק, עליכם להוציא רישיון עסק (בהתאם לתחום עיסוקכם, על פי חוק העסקים בישראל), תהליך המתנהל מול מחלקת רישוי עסקים במועצה המקומית זכרון יעקב, ומול גופים מועצתיים וממשלתיים נותני אישור.

אנו באביב ברישוי בעלי ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בליווי עסקים בדרך להנפקת רישיון עסק, נעניק לכם שירות מקיף וסיוע לאורך כל הדרך, לפרטים חייגו: 050-8092338. הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע הבקיאים בכל שלב בהליך הבירוקרטי ומנוסים בהתנהלות מול גופי הרשויות השונות.

אם הנכם מעוניינים לטפל בהנפקת רישיון העסק שלכם בצורה עצמאית, להלן פירוט השלבים אותם תידרשו לעבור מול מחלקת רישוי העסקים במועצה המקומית זכרון יעקב:

 

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

השלב הראשון בתהליך הוצאת הרישיון הוא פגישה במחלקת רישוי עסקים של המועצה המקומית זכרון יעקב. פגישה זו נועדה לשם הכוונה וקבלת ייעוץ ראשוני לגבי תהליך הוצאת רישיון העסק. נציג המחלקה ייעץ לכם בנוגע למיקום בית העסק, האם תידרשו להמציא היתרים מיוחדים או אם קיימות מגבלות יוצאות דופן. בפגישה תקבלו גם רשימת גופים עירוניים וממשלתיים הרלוונטיים לעסקכם, אשר אישורם נדרש להוצאת הרישיון.

מידע מקדמי – לכל אחד מהגופים הנמצאים ברשימה אותה קיבלתם בפגישת הייעוץ עליכם לשלוח בקשה למידע מקדמי. כ- 30 יום מהגשת הבקשה תקבלו בדואר את המידע כולל פירוט הדרישות של הרשויות מהעסק המבוקש.

המועצה המקומית זכרון יעקב מעודדת הקמה של בתי עסק חדשים במושבה ועושה מאמצים להקל על בעלי העסק החדשים בתהליך הוצאת רישיון עסק, אך עם זאת גם מזהירה את היזמים החדשים לא לפתוח עסק ללא רישיון ולפעול בניגוד לחוק.

המידע המקדמי עלול לעיתים לייאש בשל דרישותיהן הרבות של הרשויות השונות. אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מאת אנשי מקצוע מנוסים אשר יעניקו לכם סיוע וטיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ב' – תוכנית עסק

שלב תכנית העסק הינו חשוב ביותר בתהליך הוצאת הרישיון ועליכם למלא אותו בקפדנות ודייקנות. תכנית העסק מורכבת ממספר מסמכים המתארים את מבנה העסק, שטחיו וגבולותיו מבפנים ומבחוץ. עליכם לכלול בתוכניות מידות מדויקות, פתחים ויציאות, צנרת מים, מערכות ביוב וחשמל ועוד. בשלב התכנון רצוי להתייעץ עם מפקח תברואה, ובסיומו יש להחתים איש מקצוע מוסמך על התכניות, כמו אדריכל או מהנדס בניין.

בין המסמכים הכלולים בתכנית עסק:

 1.  תרשים סביבה
 2. מפה מצבית
 3. טבלת אישורים לתוכנית
 4. בקשה לשימוש חריג
 5. ייפוי כוח
 6. עסקי מזון נדרשים למלא בנוסף טופס הצהרה על מהימנות התוכניות, וכי הן מתאימות למצב הקיים בשטח.
 7. מסמכים נוספים להם תתבקשו על פי הנחיות המועצה.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי בכתיבת תוכנית עסק על פי ההנחיות ובאיסוף כל המסמכים הדרושים לכך, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

לאחר שווידאתם כי ברשותכם כל המסמכים חתומים ומלאים, וכי כל דרישות ותנאי הגופים השונים במידע המקדמי מולאו כנדרש, עליכם להגיש בקשה לרישוי עסק במשרדי מחלקת רישוי עסקים הממוקמים סמוך למועצה המקומית, בכתובת הנדיב 11, זכרון יעקב.


וודאו כי בקשתכם כוללת גם את הטפסים הבאים:

 1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 2. תוכנית עסק – חתומה ומאושרת ע"י גורמים מוסמכים.
 3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 4. תעודת זהות.
 5. חוזה חתום + מספר חוזה ארנונה.
 6. שובר אישור לתשלום האגרה.
 7. מסמכים נוספים להם תידרשו.

 מחלקת רישוי עסקים תבחן את בקשתכם ותעביר אותה הלאה לגורמים הרלוונטיים כמו מחלקת ההנדסה, משטרת ישראל, כיבוי אש, משרד הבריאות, המשרד לאיכות הסביבה ועוד. את התשובה לבקשתכם תקבלו במכתב כעבור 21 ימים מיום הגשת הבקשה.

חוששים שבקשתכם לרישיון עסק לא תאושר? אנו באביב ברישוי נשמח לסייע בהכנת הניירת ובהגשת הבקשה על מנת להעניק לכם את מירב הסיכויים לאישור הרישיון! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק בזכרון יעקב

במידה ובקשתכם אושרה על ידי כל הגורמים הרלוונטיים, יונפק עבורכם רישיון עסק תוך 10 ימים. רישיון זה עליכם לתלות בבית העסק על פי החוק, לעמוד בתנאיו ולדאוג לחדש אותו בזמן, במידה והוא איננו לצמיתות.


הליכים בירוקרטיים ייחודיים למועצת זכרון יעקב

כבעלי עסק מן המניין עליכם להישמע לצו העסקים בישראל ולעמוד בתקנות הייחודיות למועצה המקומית זכרון יעקב. תקנות אלו נועדו להבטיח את רווחת התושבים מבחינת בטיחות, תברואה, מניעת רעש וכדומה. כמו כן קיימות תקנות הנוגעות לשלטים ומודעות, פתיחת וסגירת בתי עסק, צו ארנונה ועוד. את הרשימה המלאה תמצאו במשרדי המועצה המקומית זכרון יעקב.


אביב ברישוי – יחד איתכם בתהליך רישוי עסקים במועצה מקומית זכרון יעקב

הנפקת רישיון עסק הוא הליך בירוקראטי מסובך ומתיש, ואין סיבה שתעברו אותו לבד. אנו באביב ברישוי מלווים בתי עסק גדולים כקטנים בתהליך הוצאת הרישיון, חוסכים להם כסף וזמן ומונעים עיכובים ככל הניתן. התקשרו עוד היום להתחלת התהליך, החל משלב איתור נכס העונה לדרישותיכם ועד קבלת הרישיון הנכסף.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר