רישוי עסקים בחדרה

רישוי עסקים בחדרה מערב את עמידה בסדרת דרישות מפורטות ותהליכים מורכבים, שנועדו להבטיח תפעול חוקי ובטוח של עסקים בעיר. תהליך הרישוי כולל הגשת בקשות לרשות המקומית, עם מסמכים כגון תוכניות בנייה, אישורי נגישות, בדיקות בטיחות, ועמידה בכללים סביבתיים ובריאותיים. עסקים בחדרה צריכים להתאים את פעילותם לצרכים הספציפיים של העיר, תוך התמודדות עם אתגרים כגון דרישות פיקוח על המזון והתאמה לתקנות הבריאות המקומיות. רשות העיר נותנת דגש גם על עמידה בסטנדרטים גבוהים של נגישות ובטיחות, לצד שמירה על איכות הסביבה. בעלי עסקים בחדרה לעיתים קרובות מחפשים סיוע מקצועי בתהליך הרישוי, כדי לעבור ביעילות ובהצלחה את כל שלבי ההליך, מההגשה ועד לקבלת הרישיון העסקי.

רישוי עסקים בחדרה

חושב לפתוח עסק בחדרה? הכל מתחיל בתהליך רישוי עסקים

רישוי עסקים חדרהחשוב שתדע:
חוק הרישוי קובע כי על כל אדם המבקש לפתוח עסק לוודא לאיזו קטגוריה הוא משויך מתוך רשימה מוסדרת המתפרסמת באתר מחלקת הרישוי של משרד הפנים, ובמידת הצורך להתחיל בהליך הבירוקרטי המכונה פתיחת תיק לרישיון עסק.
להלן הקטגוריות:
בריאות, דלק ואנרגיה, חקלאות ובעלי חיים, מזון, מים ופסולת, עינוג ציבורי נופש וספורט, רכב ותעבורה, שמירה ואבטחה, תעשייה ומלאכה.
את ההליך הבירוקרטי יהיה עליך לבצע מול הרשות המקומית  – במקרה שלך מול עיריית חדרה.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

עבור המעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית חדרה לרבות הנחיות מיוחדות של מחלקת הרישוי שלה:

 

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

במחלקה לרישוי עסקים בעיריית חדרה תקבלו את המידע וההנחיות להם אתם זקוקים בתהליך. מומלץ לקיים עם פקיד הרישוי התייעצות נוספת לגבי הלוקיישן של העסק ולהציג בפניו את כתובת המקום העתידית טרם חתימת החוזה על המבנה. לא פעם יציין בפניכם הפקיד כי המבנה אינו תואם את תנאי העסק הנדרשים ויהיה עליכם לחשוב האם לבצע שינויים ושיפוצים או לבחור בלוקיישן אחר. מידע מקדמי – מידע המגיע ממספר רב של גופים שונים וציבוריים (כמו למשל: משרד הבריאות, משטרת ישראל, מכבי אש, מחלקת חינוך, מהנדס העיר וכד') ובו מפורטים התנאים הנדרשים מטעמם. מסמכים אלו יגיעו לביתכם כ- 30 יום לאחר הגשת הבקשה. חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338
 

 

שלב ב' – תוכנית עסק

פנייה חוזרת לפקיד הרישוי בעיריית חדרה תעניק לכם הזדמנות להכיר טוב יותר את השלב הנוכחי של רישוי העסקים. כעת תידרשו  להמציא תוכנית עסק מפורטת הכוללת בין היתר את המסמכים הבאים: טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח, תרשימי סביבה, מפה מצבית ועוד. מומלץ לבחור באיש מקצוע (אדריכל, מהנדס או הנדסאי) בעל הכשרה רלוונטית ובעל רקע רחב בטיפול בתוכניות עסק לרישוי לביצוע והכנת התוכנית. להלן רשימת גופי הרישוי שבסמכותן לאשר או לשלול (או לקבוע תנאים) לקיומו והפעלתו של עסק:

 1. אגף לאיכות הסביבה בעיריית חדרה
 2. שירותי כבאות
 3. משטרה
 4. מנהל הנדסה, אגף הנדסה
 5. שרות ווטרינרי עירוני
 6. לשכת הבריאות
 7. משרד החינוך
 8. משרד התחבורה

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג – הגשת בקשה לרישוי עסקים בחדרה

שלב מתקדם זה נושק לתום תהליך הרישוי אך מהווה מוקד הכרעה של ממש, השקעה בפרטים הקטנים יכולה להיות משמעותית מאד לאור העובדה שוועדת האישורים ברשות תבדוק היטב כל פרט ופרט במסמכים, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד מהם עלול להביא לדחייה של הבקשה ולסבב חוזר של הגשה וטיפול מחודש. הכינו מראש את הטפסים הבאים:

 1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 2. תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב כאמור במקרה של כשל.
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

הגעתם לשלב האחרון בהחלט בתהליך. במידה והכל עבר בצורה טובה וחלקה הרי שאתם זכאים לרישיון אותו תקבלו בדואר בימים הקרובים. במידה ולא תדרשו לטפל שוב בכמה שלבים ע"פ המפורט במכתב שתקבלו ממחלקת הרישוי של עיריית חדרה.
חידוש רישיון או עריכת שינוי ברישיון תתבצע בהמשך הדרך מול מחלקת הרישוי בעירייה. יש לבדוק מראש את תאריך תפוגתו של הרישיון ולדאוג לחידושו מבעוד מועד.


אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה בתהליך רישוי עסקים בחדרה

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים. אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק. חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר