רישוי עסקים מועצה אזורית גני תקווה

חושבים לפתוח עסק במועצה האזורית גני תקווה? 

חשוב שתדעו:רישוי עסקים מועצה אזורית גני תקווה

היישוב גני תקווה החל את דרכו כשכונה בעיר פתח תקווה, ועם התפתחותו וגדילתו המהירה קיבל מעמד של מועצה מקומית. הוא ממוקם במרכז הארץ, סמוך לערים פתח תקווה וקריית אונו ומתגוררים בו כ-15,000 תושבים.

המועצה המקומית גני תקווה מדורגת במקום שמיני מתוך 10 בסולם החברתי-כלכלי, ותושביה זוכים ליהנות ממוסדות חינוך ברמה גבוהה ומיישוב נקי, מטופח וירוק. בשל כל אלה ובזכות מיקומה המרכזי בארץ, סוללת גני תקווה את דרכה למעמד של יישוב פופולארי ומבוקש.

אם הנכם מעוניינים לפתוח עסק במועצה המקומית גני תקווה, עליכם להתחיל בתהליך הוצאת רישיון עסק, אשר מטרתו לוודא כי העסק שיוקם יאושר על ידי כל הגורמים הרלוונטיים ולא יהווה מטרד לסביבה או יפגע בבריאות הציבור ובביטחונו.

אנו באביב ברישוי בעלי ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בליווי עסקים בדרך להנפקת רישיון עסק, נעניק לכם שירות מקיף וסיוע לאורך כל הדרך, לפרטים חייגו: 050-8092338

הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע הבקיאים בכל שלב בהליך הבירוקרטי ומנוסים בהתנהלות מול גופי הרשויות השונות.

אם הנכם מעוניינים לטפל בהנפקת רישיון העסק שלכם בצורה עצמאית, להלן פירוט השלבים אותם תידרשו לעבור מול מחלקת רישוי העסקים במועצה המקומית גני תקווה: 

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

הצעד הראשון בדרך לקבלת רישיון עסק הינו שלב התכנון המוקדם. שלב זה נועד לסייע לכם, יזמים מתחילים, בתהליך הארוך והבירוקראטי של הוצאת הרישיון.

התכנון המוקדם מתבצע במחלקת רישוי עסקים של המועצה המקומית גני תקווה, שם יעביר לכם נציג המחלקה את המידע השימושי והרלוונטי לכם. הגיעו עם פרטים רבים ככל האפשר על בית העסק המבוקש על מנת שהנציג יוכל לקבל תמונת מצב של העסק והמבנה, ולחוות את דעתו.

מלבד ייעוץ תקבלו גם רשימת גופים להליך המידע המקדמי, והנחיות מדויקות לכתיבת תכנית העסק.

מידע מקדמי – לכל אחד מהגופים הנמצאים ברשימה אותה קיבלתם בפגישת הייעוץ עליכם לשלוח בקשה למידע מקדמי. כ- 30 יום מהגשת הבקשה תקבלו בדואר את המידע כולל פירוט הדרישות של הרשויות מהעסק המבוקש.

אנו ממליצים לכם לבדוק אופציות למבנים לעסק, אך לחכות עם חתימת חוזי השכירות או ביצוע הרכישות עד לאחר בדיקת המבנה כראוי לתפקד כבית עסק על ידי הגורמים הרלוונטיים ומתן אישור לכך.

בצורה זה תימנעו מסגירת עסקאות על מבנים לא רלוונטיים והפסד כלכלי גדול.

המידע המקדמי עלול לעיתים לייאש בשל דרישותיהן הרבות של הרשויות השונות. אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מאת אנשי מקצוע מנוסים אשר יעניקו לכם סיוע וטיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ב' – תוכנית עסק

בשלב זה תידרשו ליישם את ההנחיות אותן קיבלתם בשלב התכנון המוקדם מאת נציג מחלקת רישוי עסקים. עליכם לאסוף את המסמכים הדרושים ולתכנן תכנית עסק המתארת במדויק את מידות המבנה, פתחים ויציאות, מערכת ביוב, מים, חשמל וכדומה.

בעת הכנת מסמכי התכנית מומלץ להתייעץ עם מפקח תברואה מהמועצה, על מנת לוודא כי התכנון מתאים לדרישות הגופים השונים.


המסמכים המרכיבים את תכנית העסק:

  1. מפה מצבית
  2. תרשים סביבה
  3. תכנית עסק
  4. טבלת אישורים לתכנית
  5. ייפוי כח

וכל מסמך אחר אליו תתבקשו על פי הנחיות המועצה, כולל בקשה לשימוש חריג במידת הצורך.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי בכתיבת תוכנית עסק על פי ההנחיות ובאיסוף כל המסמכים הדרושים לכך, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

לאחר סיום הכנת תכנית העסק והחתמת הגורמים הרלוונטיים עליה, ולאחר סיום הטיפול בדרישות אותן קיבלתם במידע המקדמי, הגיע הזמן להגיש את הבקשה לרישיון עסק למחלקת רישוי עסקים.

רכזו את כל המסמכים אותם אספתם והכנתם יחד עם הטפסים הבאים:

  • טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם בעצמכם ללא חוסר או השמטה של פרטים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
  • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
  • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
  • שובר אישור לתשלום האגרה.
  • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

כעת לאחר הגשת הבקשה, אתם יכולים ליהנות מעט מהתקופה הרגועה עד לקבלת מכתב התשובה. בזמן הזה תדון ועדת הרישוי בבקשתכם ותעביר אותה לשאר הגורמים הרלוונטיים. בתום הדיונים ובחינת הבקשה, ישלח אליכם מכתב המודיע על אישור או דחיית בקשתכם לרישיון עסק.

חוששים שבקשתכם לרישיון עסק לא תאושר? אנו באביב ברישוי נשמח לסייע בהכנת הניירת ובהגשת הבקשה על מנת להעניק לכם את מירב הסיכויים לאישור הרישיון! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

גם לאחר קבלת רישיונכם, קיימת זכות כניסה לעסקכם עבור כל הרשויות והגופים נותני האישורים. משום כך דאגו לעמוד בתנאי העסק ובדרישות אותן קיבלתם, הישמעו לחוקים ולתקנות העסקים, ותלו את רישיונכם במקום בולט בעסק.


אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר