רישוי עסקים במועצה מקומית חצור הגלילית

רישוי עסקים במועצה מקומית חצור הגלילית מבוסס על תהליך מובנה המותאם לצרכים של העסקים באזור, תוך שמירה על הנהלים ותקנות המקומיים. תהליך רישוי העסקים כולל כמה שלבים חשובים, כגון הגשת בקשה רשמית, עמידה בתקנות הבטיחות והבריאות, בדיקות סביבתיות וכן עמידה בדרישות תכנוניות.

המועצה מקפידה על תהליך שקוף ונגיש, מספקת סיוע ומידע לעסקים בכל שלב, כדי לוודא שהם יוכלו לעמוד בכל הדרישות הנדרשות בצורה יעילה. מטרת המועצה היא לקדם פיתוח עסקי באזור תוך שמירה על איכות הסביבה והחיים, לכן היא גם מעודדת יזמות וחדשנות בקרב בעלי העסקים.

עבור עסקים קיימים וחדשים כאחד, קבלת רישיון עסק מהמועצה המקומית בחצור הגלילית היא צעד חשוב המבטיח שהם יכולים לפעול באופן חוקי ובטוח, תוך תרומה לקהילה ולכלכלה המקומית.

 

חושבים לפתוח עסק במועצה המקומית חצור הגלילית? מתחילים ברישוי עסקים!

חשוב שתדעו:

חצור הגלילית הינה מועצה מקומית השוכנת בגליל העליון, סמוך לערים צפת וראש פינה. מתגוררים בה קרוב ל-9000 תושבים והיא בעלת אופי של יישוב קטן, משפחתי ואינטימי, עם נוף לגליל היפיפה. בשנה האחרונה פועל אגף ההנדסה על הרחבת הדיור במועצה.

בחצור הגלילית קיימים צימרים ובתי אירוח העומדים לרשות המטיילים והתיירים הרבים הפוקדים את המקום לרגל פסטיבלים בצפון, כנסים אקדמאים וטיולים בגליל ובגולן. כמו כן מגיעים ליישוב מבקרים לסיורים בגלריות האמנות שבמועצה ובקברו של חוני המעגל.

למרות היותה מוקד משיכה לתיירים ולמטיילים, כמות בתי העסק בחצור הגלילית הוא קטן יחסית. בשנים האחרונות גדל הביקוש לחנויות מגוונות, מסעדות ומרכזי בילוי ובידור, והמועצה מעודדת יזמים חדשים ובעלי עסקים לפתוח עסקים בשטחה.

אנו באביב ברישוי בעלי ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בליווי עסקים בדרך להנפקת רישיון עסק, נעניק לכם שירות מקיף וסיוע לאורך כל הדרך, לפרטים חייגו: 050-8092338

הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע הבקיאים בכל שלב בהליך הבירוקרטי ומנוסים בהתנהלות מול גופי הרשויות השונות.

אם הנכם מעוניינים לטפל בהנפקת רישיון העסק שלכם בצורה עצמאית, להלן פירוט השלבים אותם תידרשו לעבור מול מחלקת רישוי העסקים במועצה המקומית חצור הגלילית: 


שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

רגע לפני שאתם רצים להזמין ציוד ולחפש ספקים, קבעו פגישת ייעוץ במחלקת רישוי עסקים במועצה המקומית חצור הגלילית, שם תקבלו את כל המידע הדרוש שלכם על פתיחת עסק. מומלץ להגיע לפגישה עם כמה שיותר פרטים על בית העסק המבוקש והבעלים הפוטנציאלי, וזאת על מנת שנציג המחלקה יוכל לחוות את דעתו לגבי בעיות רישוי צפויות, מיקום בעייתי וכדומה.

מידע מקדמי – בפגישת הייעוץ אף תקבלו רשימת גופים נותני אישור רלוונטיים, כאשר לכל אחד מהגופים הנמצאים ברשימה עליכם לשלוח בקשה למידע מקדמי. כ- 30 יום מהגשת הבקשה תקבלו בדואר את המידע כולל פירוט הדרישות של הרשויות מהעסק המבוקש.

המלצתנו: גם אם עומדת בפניכם הזדמנות פז לרכישת או השכרת מבנה לעסק שלכם, אל תסגרו שום עסקה עד שתקבלו אישור מהגורמים המוסמכים במועצה המקומית חצור הגלילית וברשויות השונות, כי המבנה עומד בחוקי תכנון ובנייה וכי הוא מתאים לשמש כבית עסק.

המידע המקדמי עלול לעיתים לייאש בשל דרישותיהן הרבות של הרשויות השונות. אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מאת אנשי מקצוע מנוסים אשר יעניקו לכם סיוע וטיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ב' – תוכנית עסק

לאחר שתקבלו את המידע המקדמי מהרשויות ומהגופים נותני האישור, תצטרכו לטפל בדרישותיהם ולערוך את כל השינויים והתאומים לשביעות רצונם. במקביל, עליכם להמציא תכנית עסק המורכבת ממספר מסמכים המתארים את מבנה העסק בפרוטרוט ומאפשרים לרשויות השונות לוודא כי הוא ראוי לשמש כבית עסק. בשל כך שלב זה הוא עיקרו של תהליך הוצאת רישיון העסק.

המסמכים המרכיבים את תכנית העסק:

 1. תרשים סביבה
 2. מפה מצבית
 3. טבלת אישורים לתכנית
 4. בקשה לשימוש חריג- רק במקרה הצורך
 5. ייפוי כוח- חתום על ידי עו"ד או נוטריון.
 6. כל מסמך אחר שייתכן ותידרשו אליו על פי הנחיות המועצה המקומית חצור הגלילית.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי בכתיבת תוכנית עסק על פי ההנחיות ובאיסוף כל המסמכים הדרושים לכך, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסקים במועצה מקומית חצור הגלילית

כעת, לאחר שהתרוצצתם מרשות אחת לשנייה ומילאתם אחר כל דרישותיהם, ולאחר שסיימתם להכין ולשרטט את תכנית העסק, עליכם לרכז את כל המסמכים אותם אספתם, מילאתם והחתמתם ולהגיש אותם למחלקת רישוי עסקים במועצה המקומית חצור הגלילית יחד עם הטפסים הבאים:

 1. תוכנית עסק – מאושרת על ידי הנדסאי אזרחי או אדריכל.
 2. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי (מאושר על ידי המשטרה, מכבי אש וכדומה).
 3. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו עליכם למלא בצורה מלאה ובאופן עצמאי ולחתום על פי ההוראות המצויות על גבי הטופס.
 4. צילום תעודת זהות
 5. חוזה חתום + מס' חוזה ארנונה.
 6. ייפוי כח
 7. שובר אישור לתשלום האגרה.

את הנ"ל עליכם להגיש למחלקת רישוי עסקים שבחצור הגלילית. על מנת להקל על תהליך הוצאת רישיון העסק, קבע משרד הפנים תקופת זמן של כ-21 ימים אשר עד סופה נדרשים כל נותני האישורים למיניהם לתת את תשובתם. עם זאת, לעיתים ישנם עיכובים ברשויות השונות אשר אישורם נדרש להוצאת רישיונכם, והזמן עד לקבלת התשובה מתארך.


רשימת גופים עירוניים נותני אישור שצריך בתהליך רישוי עסקים במועצה מקומית חצור הגלילית

 1. תברואן אזורי
 2. שירותי כבאות
 3. ווטרינר עירוני
 4. מנהל הנדסה, אגף הנדסה
 5. האגף לאיכות הסביבה


גופים ממשלתיים שאישורם נדרש עפ"י צו רישוי עסקים:

 1. משרד הבריאות
 2. המשרד להגנת הסביבה
 3. משרד החינוך
 4. משרד העבודה
 5. משרד התחבורה
 6. משרד החקלאות
 7. משרד התמ"ת
 8. משטרת ישראל

חוששים שבקשתכם לרישיון עסק לא תאושר? אנו באביב ברישוי נשמח לסייע בהכנת הניירת ובהגשת הבקשה על מנת להעניק לכם את מירב הסיכויים לאישור הרישיון! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

אם קיבלתם אישור לרישיון עסק, הגעתם לסוף התהליך. הציגו את הרישיון במקום בולט בעסק, שכן הוא האישור שלכם לכך שעמדתם בכל דרישות הגופים השונים, וכי העסק בטוח לשלום הציבור.

כמו כן, כעת עליכם לציית לתקנות הארציות ולחוקי העזר המועצתיים הנוגעים לעסקים.


אביב ברישוי – נעזור לכם בתהליך רישוי עסקים במועצה מקומית חצור הגלילית

הנפקת רישיון עסק הוא הליך בירוקראטי מסובך ומתיש, ואין סיבה שתעברו אותו לבד. אנו באביב ברישוי מלווים בתי עסק גדולים כקטנים בתהליך הוצאת הרישיון, חוסכים להם כסף וזמן ומונעים עיכובים ככל הניתן. התקשרו עוד היום להתחלת התהליך, החל משלב איתור נכס העונה לדרישותיכם ועד קבלת הרישיון הנכסף.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר