רישוי עסקים במועצה מקומית עמק חפר

רישוי עסקים במועצה מקומית עמק חפר מהווה תהליך מרכזי בהבטחת עמידה בתקנות ובקריטריונים הנדרשים לפתיחת והפעלת עסקים באזור. המועצה מקדישה משאבים רבים לסיוע לבעלי עסקים, תוך מתן יחס אישי ומקצועי שנועד לייעל ולפשט את הליכי הרישוי. תהליך רישוי העסקים כולל הגשת תוכניות בנייה, אישורי בטיחות, תעודות בדיקות סביבתיות והתאמות לתקנות נגישות, וכן קיום בדיקות על ידי מהנדסי המועצה ועוד גורמים רלוונטיים. המטרה היא להבטיח שכל עסק פועל בצורה חוקית ובטוחה, תוך שמירה על סטנדרטים גבוהים של בריאות ציבור ובטיחות עובדים ולקוחות. התהליך נתמך במערכת דיגיטלית מתקדמת שמאפשרת מעקב וניהול יעיל של בקשות ואישורים, מה שמקל על הגורמים המעורבים ומקצר את זמני ההמתנה לקבלת האישורים הנדרשים. כל אלו מקנים לעמק חפר יתרון כלכלי ותחרותי, ותורמים לפיתוח האזור כמוקד עסקי מוביל.

 

חושבים לפתוח עסק במועצה האזורית עמק חפר?

חשוב שתדעו:

המועצה האזורית עמק חפר שוכנת במישור החוף, בצפון אזור השרון, בין חדרה לנתניה. המועצה מונה כ-43 יישובים, חלקם מושבים, כמו אביחיל, בארותיים, כפר ויתקין ומכמורת, חלקם קיבוצים, כמו משמר השרון, עין החורש ומעברות, וחלק מהיישובים הינם יישובים קהילתיים, ביניהם בת חפר, חופית, צוקי-ים ושושנת העמקים.

בכל יישובי המועצה יחדיו מתגוררים מעל ל-37,000 תושבים. דירוגה של עמק חפר בסולם החברתי-כלכלי הארצי הוא 8 מתוך 10 והיא בעלת מודעות סביבתית גבוהה. ביישובי המועצה קיים דגש גדול על מחזור והפרדת פסולת, ואף החקלאות, אשר מהווה חלק בלתי נפרד מעמק חפר, הינה ידידותית לסביבה.

הוצאת רישיון עסק נעשית במספר שלבים הכוללים פגישות עם הרשויות השונות, החתמת טפסים, תכנון תכנית ועמידה בדרישות הרשויות השונות בישראל. לבסוף, לאחר הגשת כל המסמכים ואישור כל הגופים הרלוונטיים, יונפק עבורכם רישיון העסק שלכם.

אנו באביב ברישוי בעלי ניסיון של למעלה מ- 15 שנה בליווי עסקים בדרך להנפקת רישיון עסק, נעניק לכם שירות מקיף וסיוע לאורך כל הדרך, לפרטים חייגו: 050-8092338.

הצוות שלנו כולל אנשי מקצוע הבקיאים בכל שלב בהליך הבירוקרטי ומנוסים בהתנהלות מול גופי הרשויות השונות.

אם הנכם מעוניינים לטפל בהנפקת רישיון העסק שלכם בצורה עצמאית, להלן פירוט השלבים אותם תידרשו לעבור מול מחלקת רישוי העסקים במועצה האזורית עמק חפר:


שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

על מנת להתחיל את תהליך הוצאת רישיון העסק עליכם לפנות תחילה למחלקת רישוי עסקים במועצה האזורית עמק חפר בבקשה לקבל מידע מוקדם והנחיות.  בפגישה זו יעביר לכם הנציג את כל המידע הרלוונטי להוצאת רישיון עסק בהתאם לתחום עיסוקכם ולמיקום העסק המבוקש, וכן הנחיות להגשת בקשה למידע מקדמי והגשת תכנית עסק.

מידע מקדמי – לכל אחד מהגופים הנמצאים ברשימה אותה קיבלתם בפגישת הייעוץ עליכם לשלוח בקשה למידע מקדמי. כ- 30 יום מהגשת הבקשה תקבלו בדואר את המידע כולל פירוט הדרישות של הרשויות מהעסק המבוקש.

מכיוון שתהליך הוצאת רישיון עסק הינו מורכב ויקר, המעצה האזורית עמק חפר מבקשת מבעלי העסקים לא לרכוש או לשכור מבנים לבית העסק עד קבלת אישור מהגופים הרלוונטיים כי מבנים אלו אכן עומדים בתקנות תכנון ובנייה.

המידע המקדמי עלול לעיתים לייאש בשל דרישותיהן הרבות של הרשויות השונות. אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מאת אנשי מקצוע מנוסים אשר יעניקו לכם סיוע וטיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ב' – תוכנית עסק

תכנית העסק מורכבת ממספר מסמכים חשובים וצריכה לכלול בתוכה את מידות המבנים בעסק, פתחים ויציאות, ציוד כיבוי אש, מערכות מים, חשמל וביוב, מתקני אשפה, מיכלי גז/דלק או חומרים מסוכנים אחרים ועוד. את המפרט הטכני המדויק לתכנית עסק וכן את ההנחיות להגשת המסמכים תקבלו בפגישה הראשונית במחלקת רישוי עסקים במועצה האזורית עמק חפר.

וודאו כי ברשותכם מצויים הטפסים הבאים:

 1. תרשים סביבה
 2. מפה מצבית
 3. תכנית עסק
 4. טבלת אישורים לתוכנית
 5. בקשה לשימוש חריג
 6. ייפוי כוח

שימו לב כי לעיתים קיים שוני בין מועצה למועצה בהנחיות ובדרישות למסמכים נוספים, על כן פעלו על פי ההנחיות להגשת התכנית במועצה האזורית עמק חפר ובדקו האם ישנם עוד מסמכים אותם עליכם להמציא.


רשימת גופים נותני אישור על פי המועצה האזורית עמק חפר:

 1. היחידה המקומית לרישוי ופיקוח עסקים
 2. כיבוי אש
 3. משטרה
 4. היחידה לאיכות הסביבה
 5. שירות וטרינרי
 6. משרד התחבורה
 7. משרד העבודה
 8. משרד הבריאות
 9. המשרד לאיכות הסביבה
 10. משרד החקלאות
 11. משרדים אחרים רלוונטיים כמו משרד התמ"ת, משרד החינוך ועוד.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי בכתיבת תוכנית עסק על פי ההנחיות ובאיסוף כל המסמכים הדרושים לכך, לפרטים חייגו: 050-8092338

 


שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסקים במועצה מקומית עמק חפר

את כל המסמכים להם נתבקשתם בשלבים הקודמים יחד עם הטפסים הבאים, עליכם להגיש במחלקת פיקוח ורישוי עסקים במועצה האזורית עמק חפר:

 1. טופס הגשת בקשה לרישיון
 2. תוכנית בטיחות
 3. תוכנית עסק
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. חוזה חתום
 6. מס' חוזה ארנונה
 7. צילום תעודת זהות
 8. ייפוי כוח.

לאחר הגשתה למחלקת רישוי עסקים, בקשתכם תופנה לחוות דעת של גורמי התכנון והבנייה במועצה ותעבור בדיקת התאמה לשימושים המותרים על פי חוקי ותקנות הבנייה. במידה וגורמי התכנון והבנייה יתנו את אישורם, תעבור הבקשה גם לשאר הרשויות והגופים נותני האישור אשר יבדקו כי התנאים המוקדמים אכן בוצעו וכי העסק עומד בכל הדרישות.

חוששים שבקשתכם לרישיון עסק לא תאושר? אנו באביב ברישוי נשמח לסייע בהכנת הניירת ובהגשת הבקשה על מנת להעניק לכם את מירב הסיכויים לאישור הרישיון! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

במידה ואכן בוצעו כל התנאים המוקדמים והגורמים הרלוונטיים נתנו את אישורם לבית העסק, תקבלו מכתב המאשר את רישיון העסק ויונפק עבורכם רישיון אותו יש לתלות במקום בולט בעסק. זכרו כי גם בסיום התהליך הנכם עדיין מתבקשים לעמוד בכל התנאים והדרישות אותן קיבלתם ולוודא כי בית העסק שלכם לא מהווה מטרד בטיחותי או תברואתי לסביבה ולתושבים.


הליכים בירוקראטיים ייחודיים לתהליך רישוי עסקים במועצה האזורית עמק חפר

מחלקת פיקוח ורישוי עסקים במועצה האזורית עמק חפר מלווה את בעלי העסק החדשים לאורך תהליך הוצאת רישיון העסק, אך מלבד זאת היא גם אחראית לפקח על העסקים בתחום שיפוטה ולוודא כי הם עומדים בתנאי הרישיון ואינם פוגעים באיכות הסביבה או באיכות חייהם של התושבים במועצה.

בין תפקידי הפיקוח של המחלקה:

 1. איתור ואכיפה של עסקים ללא רישיון.
 2. אכיפת חוק העישון.
 3. פיקוח על שלטים ומודעות לא חוקיים.
 4. מענה לתלונות הציבור.

באתר המועצה תוכלו למצוא מצגות ברורות ומפורטות המסבירות על תהליך הוצאת הרישיון במועצה ועל תפקידי מחלקת פיקוח ורישוי עסקים, וכן מידע וטפסים רלוונטיים למבקשים להוציא רישיון עסק במועצה האזורית עמק חפר.

 

אביב ברישוי – עוזרים לכם בתהליך הרישוי עסקים במועצה מקומית עמק חפר

הנפקת רישיון עסק הוא הליך בירוקראטי מסובך ומתיש, ואין סיבה שתעברו אותו לבד. אנו באביב ברישוי מלווים בתי עסק גדולים כקטנים בתהליך הוצאת הרישיון, חוסכים להם כסף וזמן ומונעים עיכובים ככל הניתן. התקשרו עוד היום להתחלת התהליך, החל משלב איתור נכס העונה לדרישותיכם ועד קבלת הרישיון הנכסף.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר