רישוי עסקים במעלה אדומים

רישוי עסקים במעלה אדומים מיועד לתמוך בצמיחה העסקית ולוודא שכל עסק פועל בצורה בטוחה וחוקית, תוך שמירה על הסטנדרטים הגבוהים שקובעת המועצה המקומית. כעיר הנמצאת בצמיחה רבה ובהתפתחות עסקית מתמדת, מעלה אדומים מציעה הזדמנויות רבות לעסקים במגוון תחומים כמו תעשייה, מסחר ושירותים.

התהליך המקומי לרישוי עסקים במעלה אדומים כולל מספר שלבים: הערכת סיכונים, בדיקת התאמה לתקנות העירוניות, הגשת כל המסמכים הנדרשים, ובדיקות מעמיקות של גורמים רלוונטיים כמו רשויות הבריאות, הכבאות והבנייה. עסקים חדשים נדרשים להוכיח שמתקניהם עומדים בכל הדרישות הסביבתיות, הבטיחותיות והתכנוניות לפני שיכולים לקבל רישיון לפעילות.

במעלה אדומים מושם דגש גם על חדשנות וקיימות בתהליך רישוי העסקים, על מנת לעודד עסקים לאמץ מדיניות ירוקה ולתרום לקהילה המקומית ולסביבה. זה כולל הגבלות על זיהום, שימוש באנרגיה מתחדשת וקידום נגישות לנכים.

המועצה המקומית שואפת לייעל את הליכי הרישוי ולהפוך אותם לפשוטים ויעילים ככל האפשר, תוך שמירה על רמה גבוהה של שקיפות ומקצועיות. כך, רישוי עסקים במעלה אדומים תורם לפיתוח העיר ולשיפור איכות החיים של התושבים והעסקים כאחד.

חושבים לפתוח עסק במעלה אדומים?

רישוי עסקים מעלה אדומיםחשוב שתדעו:

מעלה אדומים ממוקמת במדבר יהודה, מזרחית לירושלים. העיר מונה מעל ל38,000 תושבים ונמצאת בהתרחבות ובניה של יחידות דיור נוספות. אוכלוסיית העיר המגוונת נהנית מקניון גדול, קאנטרי-קלאב, אגף ספורט עירוני, מועדון גיל הזהב ובית ספר למוסיקה.

במעלה אדומים ובסמוך לה קיימים אתרים ארכיאולוגים ושמורות של רשות הטבע והגנים כגון מנזר מרטיריוס, אתר אבטימוס ושמורת עיינות צוקים. אלה, יחד עם מיקומה האטרקטיבי בדרך לים המלח, מושכים אליה תיירים ומטיילים רבים ובשל כך עמלה עיריית מעלה אדומים על פיתוח אתרי תיירות ומרכזי בילוי ובידור נוספים.

אם גם אתם מעוניינים להצטרף לבעלי העסקים במעלה אדומים, עליכם לקבוע תחילה פגישה במחלקת רישוי העסקים במעלה אדומים ולברר לגבי תהליך הוצאת רישיון הדרוש להקמת עסק בישראל.

 חשוב לזכור כי השלבים השונים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים לרישוי המעניקים לכם שקט ואפשרות לפעול לטובת העסק עצמו בזמן הנפקת הרישיון.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

עבור אלו המעוניינים בכל זאת לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית מעלה אדומים לרבות הנחיות מיוחדות:


שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

הפגישה הראשונית במחלקת רישוי העסקים היא השלב הראשון בתהליך הוצאת רישיון העסק ומטרתה לתת לכם מידע ופרטים על המשך התהליך, כגון המסמכים הנחוצים, ההתנהלות הבירוקראטית מול הגופים הרלוונטיים, והתנאים והדרישות בהם תצטרכו לעמוד על מנת לקבל את האישור לרישיון.

בפגישה זו תקבלו ייעוץ מנציג המחלקה לגבי תחום העיסוק שלכם ומיקומו הפיזי, ועל רמת ההתאמה של נתונים אלה לקריטריונים של מחלקת הרישוי. מומלץ מאוד לא לחתום על חוזי שכירות או תכנוני בניה עד לקבלת אישור מהגורמים הרלוונטיים כי המבנה או המתחם המיועדים אכן עומדים בקריטריונים, וזאת על מנת למנוע עוגמת נפש והפסדים כלכליים.

מידע מקדמי – לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים אליהם אתם מחויבים לפנות ע"פ פגישת הייעוץ ברשות המקומית (משטרת ישראל, כיבוי אש וכד') תקבלו בתוך 30 יום בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדויק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.

חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ב' – תוכנית עסק

את רשימת המסמכים אותם יש לכלול בתכנית העסק תקבלו מפקיד הרישוי בעיריית מעלה אדומים, שכן לכל עיר ישנן הנחיות ברורות ומדויקות להגשת התוכניות. אנא השגיחו כי הטפסים אותם הנכם נדרשים להגיש מלאים כראוי וחתומים על ידי גורם מוסמך.

בין המסמכים להם תידרשו:

 1.  תרשים סביבה
 2.  טבלת אישורים לתוכנית
 3. מפה מצבית
 4. בקשה לשימוש חריג
 5. ייפוי כוח
 6. מסמכים אחרים ע"פ הנחיות העירייה.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסקים במעלה אדומים

לאחר שמילאתם את הטפסים הרלוונטיים, החתמתם את התוכניות ועמדתם בדרישות ובתנאים של הרשויות והגופים השונים במידע המקדמי, עליכם לרכז את כל המסמכים להם נדרשתם על פי הנחיות עיריית מעלה אדומים ולהגיש אותם למחלקת רישוי עסקים יחד עם המסמכים הבאים:

 1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 2. תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', חתומה ומאושרת ע"י גורמים מוסמכים.
 3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות שקיבלתם במידע המקדמי.
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. מסמכים רלוונטיים נוספים כמו צילום תעודת זהות, חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה תידרשו להמתין כ21 יום עד לקבלת מכתב מהעירייה המאשר או דוחה את בקשתכם. במידה ורישיונכם נדחה תמצאו במכתב פירוט ונימוקים להחלטה, כך שתוכלו לתקן ולהגיש בקשה חדשה עם סיכויים טובים יותר.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

במידה וקיבלתם את אישור העירייה להוצאת רישיונכם, יונפק עבורכם רישיון עסק אותו תתבקשו לתלות במקום בולט ונראה לעין בעסק. דעו כי כל חריגה מתנאי הרישיון עלולה לגרום לביטולו על ידי הרשויות השונות, על כן פעלו בהתאם למעמדכם כבעלי עסק והישמעו לחוקי העסקים בישראל ולתקנות הייחודיות למעלה אדומים.


הליכים בירוקרטיים ייחודיים לתהליך רישוי עסקים בעיריית מעלה אדומים

כבעלי עסק במעלה אדומים עליכם לעמוד בתקנות ובחוקי העזר הייחודיים לעיר על מנת לסייע בשמירה על איכות הסביבה בעיר וביטחון התושבים. בעירייה תוכלו לקבל את פירוט ההנחיות והנהלים לגבי נושאים שונים כגון:

 1. פתיחת וסגירת בתי העסק (שעות, ימים ותאריכים)
 2. פינוי אשפה
 3. מודעות ושילוט
 4. תברואה ובעלי חיים
 5. מעקב על חיסכון באנרגיה


אביב ברישוי – נדאג שתקבלו רישוי עסקים במעלה אדומים במהירות

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקראטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר