רישוי עסקים נהריה

חושב לפתוח עסק בנהריה?

רישוי עסקים נהריהחשוב שתדע:
נהריה, העיר היפה השוכנת לחופו של הים התיכון בצפון הארץ נהנית בעשורים האחרונים מפריחה מחודשת. זוגות צעירים רבים בחרו בעיר כמקום האידיאלי להקים את משפחתם, רכשו דירות והביאו לעלייה משמעותית במחירי הנדל"ן ובערך הקרקעות בסביבה.
במקביל התפתחה העיר גם מן הפן העסקי, למעשה בכל שנה נפתחים בנהריה בלבד כמה עשרות בתי עסק חדשים מכל התחומים. במידה וגם אתם חושבים לפתוח עסק בנהריה חשוב שתכירו את תהליך הרישוי אותו אתם עתידים לעבור בדרך אל רישיון העסק המיוחל שיאפשר לכם פעילות עסקית בתחום הרשות המקומית.
בתהליך עצמו תידרש לבצע פעולות רבות בהן: הצגת מסמכים ותוכניות, הגשת בקשות, מילוי טפסים רבים, וקביעת פגישות עם הגופים הרלווטיים. בנוסף ייתכן כי תידרשו לטפל בכמה הנחיות ייחודיות למחלקת הרישוי של העירייה.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338. חשוב לזכור כי השלבים השונים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים לרישוי המעניקים לכם שקט ואפשרות לפעול לטובת העסק עצמו בזמן הנפקת הרישיון.

עבור אלו המעוניינים בכל זאת לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית נהריה לרבות הנחיות מיוחדות:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

בשלב ראשון קבעו פגישה עם נציג מחלקת הרישוי של מחלקת הרישוי בעיריית נהריה. הנציג יעבור יחד אתכם על כל פרטי העסק ויוודא כי הוא עומד בקריטריונים השונים וכן יבדוק האם הוא מחוייב או אינו מחוייב ברישיון עסק. כמו כן תקבלו בפגישה ראשונית זו רשימת גופים אליהם עליכם להגיש בקשה למידע מקדמי – עברו עליה בקפידה וזכרו לטפל בכל אחד ואחד מהם בנפרד וביסודיות.מידע מקדמי – בתוך 30 יום מרגע פתיחת התיק במחלקת הרישוי תקבלו בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדוייק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.
מידע זה מפרט את הדרישות של כל גוף אליו עליכם לפנות וממנו לקבל אישור רלוונטי לעסק שלכם. בין הגופים: משטרת ישראל, אגף החינוך העירוני, אגף התברואה, הווטרינר העירוני, מכבי אש, מהנדס העיר, מנהל מקרקעי ישראל, המחלקה לפיתוח ובנייה בעירייה ועוד.כמו כן ייבדק המיקום האופציונלי שלו והאפשרות לתפעל את סוג העסק שלכם במיקום הנוכחי. במידה ותתגלה בעיה כלשהי ימליץ נציג מחלקת הרישוי על טיפול מול גורם מסויים או על שינויים כאלה ואחרים. מכיוון ששלב זה הינו קריטי להצלחת תהליך הרישוי בפרט והעסק שלכם בכלל יש להקדיש לו את מלוא תשומת הלב.
חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ב' – תוכנית עסק

תוכנית העסק מורכבת מכמה מסמכים חשובים ביותר אותם עליכם להגיש אל וועדת הרישוי בהמשך הדרך. אנא וודאו כי יש ברשותכם את כל הטפסים והאישורים הנדרשים טרם תבצעו את הבקשה לרישוי.תוכנית עסק מפורטת יש להגיש על פי הנחיות הגשת התוכניות כפי שהיא מפורטת ע"י מחלקת רישוי העסקים של עיריית נהריה, בין טפסי החובה שתידרשו להגיש:

 • טבלת אישורים לתוכנית
 • בקשה לשימוש חריג
 • ייפוי כוח
 • תרשימי סביבה
 • מפה מצבית
 • וכל מסמך אחר שתדרשו אליו ע"פ הנחיית המועצה.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ג' – הנפקת רישיון עסק

כעת לאחר שקיבלתם את רישיון העסק המיוחל מחובתכם כבעלי עסק חוקי ומאושר לשמור על בטיחותם של העובדים והלקוחות בחנות, לציית לחוקי העזר העירוניים באם קיימים כאלה (בנוגע לשילוט, פרישת כסאות, קירוי או חיפוי חיצוני, סגירות חורף וכו') ולהתנהג בהתאם.
עיריית נהריה מציעה שירות תשלומים מקוון באתר האינטרנט שלה לאגרות רישוי שונות, במידה עליכם להסדיר תשלום שכזה פנו אל אתר הבית ברשת או לנציג השירות במחלקת הרישוי.


שלב ד' – הגשת בקשה לרישוי עסק

בשלב זה אמורים להיות בידיכם כל המסמכים, הטפסים, האישורים, המפות, התוכניות וכל יתר האלמנטים הדרושים לבקשת הרישוי. כמו כן הספקתם מן הסתם להכיר את הגופים השונים על בקשותיהם ותנאיהם המיוחדים ולוודא כי כל התיאומים בבית העסק שלכם בוצעו כראוי.
במידה וכן רכזו את הנ"ל והכינו אותם להגשה יחד עם הטפסים הבאים:

 • טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 • שובר אישור לתשלום האגרה.
 • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

זכרו:

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים), במקרה של סירוב, כשל, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד המסמכים תיאלצו לבצע שינויים ותיקונים ולהתחיל את ההליך מחדש.
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם!
לפרטים חייגו: 050-8092338

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר