רישוי עסקים נצרת - אביב ברישוי - מומחים ברישוי עסקים

by אביב ברישוי
9 שנים ago
1162 Views

חושב לפתוח עסק בנצרת?

רישוי עסקים נצרתחשוב שתדע:

עיקר ההליך הבירוקרטי הצפוי לך עתיד להתבצע מול הרשות המקומית באזור היעד – במקרה שלך מול אגף רישוי העסקים של עיריית נצרת.
הצגת מסמכים ותוכניות, הגשת בקשות, מילוי טפסים רבים, וקביעת פגישות עם הגופים הרלוונטיים תהיינה חלק בלתי נפרד מן התהליך ומן המשימות אותם יהיה עליך לבצע באופן מקצועי ומסודר.
מלבד זאת תידרש לטפל גם במספר הליכים בירוקרטיים ייחודיים לעיריית נצרת כגון תקנות, צווים, חוקים והוראות מיוחדות.
אזהרה כוללת שאנו ממליצים להתייחס אליה ומופיעה באתרי הבית של העיריות בישראל לטובת בעלי העסקים החדשים:
"רשיון העסק מאשר, כי אכן נעשו, סודרו והותקנו כל אותם דברים המתירים הפעלתו של בית העסק, וכי מולאו כל דרישות החוק. הוצאת רשיון עסק הינו תהליך מורכב ומסובך המחייב בדיקות ודרישות רבות העולות כסף רב. לא מומלץ לעשות כל צעד בעל משמעות כלכלית כולל שינויים בעסק קיים לפני שבדקת כי ניתן יהיה להוציא רשיון עסק בכתובת בה מדובר".
במידה ואתם אכן נמצאים בתחילתו של ההליך מומלץ כאמור לבצע בדיקה זו לגבי הזכאות לרישיון טרם הגשת הבקשה, כך תחסכו זמן, אנרגיה וכסף רב כמובן.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 077-5089500

עבור המעוניינים בכל זאת לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי, להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית נצרת לרבות ההנחיות המיוחדות:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

על מנת להכיר טוב יותר את ההליך הבירוקרטי הצפוי בהמשך עליכם לגשת אל המחלקה לרישוי עסקים בעיריית נצרת, שם יקבל את פניכם נציג המחלקה ויעניק לכם את כל המידע הדרוש בנוגע לצורך ברישיון עסק, תוכניות עסק ופרטים נוספים הרלוונטים לעסק שלכם.מידע מקדמי – מידע מאת הגופים הדרושים לכם בתהליך המפרט את הנחיותיהם הספציפיות של כל מחלקה, אגף או גוף כלשהו (אגף חינוך, רווחה, תברואה, בטיחות וגהות, מהנדס העיר, משטרת ישראל, מכבי אש וכו').חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ב' – תוכנית עסק

כעת עליכם להכין את תוכניות העסק ע"פ ההנחיות אותן קיבלתם ממחלקת רישוי העסקים של עיריית נצרת. במקביל יש להציג במסגרת התוכנית גם את המסמכים הבאים:

 • טבלת אישורים לתוכנית
 • במידת הצורך – בקשה לשימוש חריג
 • ייפוי כוח
 • תרשימי סביבה
 • מפה מצבית
 • חתכים
 • בתי אוכל – סידור פנים העסק בקנה מידה של 1:50

את תוכנית העסק יש להכין באמצעות איש מקצוע מוסמך – היינו אדריכל, הנדסאי מוסמך לתוכניות עסק או מהנדס בניין.
מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית,
לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ג – הגשת בקשה לרישוי עסק

בשלב זה עליך להיות מוכן להגשת הבקשה כאשר בידיך מצויים עשרות מסמכים רבות תוכניות ואישורים שונים מן הגופים אותם פירטנו קודם.
כעת עליך לרכז ולהגיש אל אגף הרישוי בעיריית נצרת את הנ"ל וכן את המסמכים הבאים:

 • טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 • שובר אישור לתשלום האגרה.
 • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב במקרה של כשל, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד המסמכים.
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק
זהו השלב הסופי והאופטימי של תהליך רישוי העסקים. קבלת רישיון העסק מאשרת את פעילות העסק אך במקביל מחייבת את בעליו לפעול על פי הנחיות הבטיחות והגהות של הרשות המקומית והחוק בישראל.

הליכים בירוקרטיים ייחודיים לעיריית נצרת:

רשות הרישוי של עיריית נצרת דורשת מכם בעלי העסקים לוודא כי אתם פועלים בהתאם להנחיות הרישוי המיוחדות, לשם כך עליכם לפנות מיוזמתכם אל אגף הרישוי בעיריית נצרת שם תקבלו פירוט הנחיות ונהלים ייחודיים לעיר בהם:

 • הנחיות מיוחדות לרישוי אולמות אירועים או עסקים בהם יש לבצע מד רעש תדיר
 • הנחיות מיוחדות עבור חניונים ברחבי העיר
 • היתר מיוחד להצבת דוכני ממכר מזון או אחרים
 • היתר מיוחד עבור רוכלות
 • היתר הצבת שולחנות וכסאות מחוץ לשטח בית העסק שלהם על גבי מדרכה
 • הנחיות מיוחדות לסגירות חורף

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.
חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 077-5089500
לשיתוף המאמר