רישוי עסקים נשר

חושב לפתוח עסק בנשר?

רישוי עסקים נשרחשוב שתדע:

העיר הקטנה נשר זכתה בעשורים האחרונים לפריחה משמעותית. לצד הזינוק במחירי הנדל"ן והקמתן של שכונות מגורים חדשות הוקם אזור תעשייה ומסחר גדול בו פועלות חברות ומפעלים רבים כמו גם רשתות קמעונאיות, רשתות אופנה, חנויות מכל התחומים ועסקי מזון רבים.
יתרונותיה של העיר מצויים במיקומה האסטרטגי, בין ישובי הגליל והחוף לבין העיר הגדולה חיפה. יזמים ובעלי עסקים רבים מצאו בה את המקום האידיאלי לפתיחת העסק החדש שלהם. אם גם אתם חושבים לפתוח עסק בנשר, לאור יתרונות אלו ואחרים, דעו כי עליכם להסדיר מראש את כל נושא הרישוי טרם פתיחת העסק, זאת תעשו כמובן מול מחלקת רישוי העסקים של עיריית נשר.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית נשר לרבות הנחיות מיוחדות עבור המעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

נציג מחלקת הרישוי של עיריית נשר ישמח לקיים אתכם פגישה ראשונית בה יוכל למסור לכם את המידע הנחוץ עבור תהליך הרישוי לעסק שלכם. קודם לכן ייבחן הפקיד האם העסק שלכם דורש רישיון עסק מיוחד או שמא הוא אינו משוייך לקטגוריה זו ומכאן שאתם פטורים מרישוי. במידה ותמצאו שייכים לקטגוריית העסקים החייבים ברישוי יהיה עליכם לבצע בשלב זה בקשה למידע מקדמי – בקשו מנציג המחלקה לרישוי את הפרטים.מידע מקדמי – הליך הרישוי מבוסס על קבלת אישור ממספר גופים שונים, טרם תיגשו אליהם עליכם לקבל מהם הנחיות מדוייקות הנוגעות לעסק שלכם, שלחו בקשה למידע מקדמי ובתוך 21 יום תקבלו חזרה את הפרטים מכל רשות או גוף (מחלק החינוך, מחלקת תברואה, מהנדס העיר, מכבי אש, משטרת ישראל ועוד).חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ב' – תוכנית עסק

בשלב זה עליכם להמציא תוכנית עסק מפורטת המבוססת על הנחיות הגשת התוכניות ע"פ מחלקת רישוי העסקים של עיריית נשר. יש להציג במסגרת התוכנית גם את המסמכים הבאים: טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח, תרשימי סביבה, מפה מצבית ועוד.במקביל עליכם לקבל את אישורם של גופי רישוי עירוניים ושל "נותני אישור" להלן רשימת משרדים ממשלתיים שנקבעו בחוק כבעלי סמכות לאשר או לשלול את זכאותו של עסק מסויים לקבלת רישיון:


גופי רישוי עירוניים שאישורם נדרש

 • שרות וטרינרי עירוני – (שהוסמך ע"י משרד החקלאות)
 • האגף לאיכות הסביבה
 • שרותי הכבאות
 • תברואן האזור וממונה רישוי הנדסי באגף רישוי ופיקוח על העסקים
 • מנהל ההנדסה  – (היתרי בניה והיתר לשימוש חורג)

גופי ממשלתיים שאישורם נדרש עפ"י צו רישוי עסקים:

 • לשכת הבריאות הנפתית רחובות
 • משרד העבודה
 • משרד החינוך המשרד להגנת הסביבה
 • משטרת ישראל
 • משרד הבריאות המחוזי (שרות המזון)  לעסקים לייצור מזון
 • משרד החינוך מחוז מרכז – מנהל חברה ונוער (לרישוי קייטנות)
 • משרד התחבורה – לעסקים לטיפול ברכב

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

כעת תדרשו להציג את המסמכים שברשותכם ולהגישם אל אגף הרישוי בעיריית נשר, וודאו כי יש בידיכם בין היתר גם את המסמכים הבאים:

 • טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 • שובר אישור לתשלום האגרה.
 • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה תחושו בוודאי הקלה גדולה, זו עשויה להיות זמנית בלבד במידה ובקשתכם נדחתה על רקע חוסר התאמת מסמכים או היעדר נתונים.
במקרה כזה יהיה עליכם להגישה מחדש לאחר תיקון כל הליקויים, (זאת רק לאחר 21 ימים בהם תתקבל חוות דעת כל גופי הרישוי הנדרשים לתהליך רישוי העסקים).
חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

במידה וצלחתם את ההליך בהצלחה מלאה תזכו בשלב זה להחזיק ברישיון עסק. הרישיון יגיע אליכם בדואר לאחר תקופת המתנה. הרישיון תקף לתקופה המצויינת בו בלבד.
ישנם עסקים שיידרשו להסדיר את הרישיון החדש לאחר שנה בלבד ויש הזכאים לרישיונות ארוכי טווח. כך או כך שימו לב היטב שאינכם שוכחים לטפל בחידוש הרישיון בבוא הזמן.

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי הליך הנפקת רישיון עסק הוא אחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בו נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן וכסף רב. עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחתו של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק, או לחלופין טיפול מקיף בהנפקת הרישיון. חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר