רישוי עסקים בערד

רישוי עסקים בערד מושפע מהצרכים והדרישות הייחודיים של העיר, אשר ממוקמת באזור ייחודי במדבר ומאפיינת בפוטנציאל תיירותי גבוה. ערד, המפורסמת באיכות האוויר שלה ובנופיה המדבריים, מציבה דגש על שימור הסביבה והמרחב הטבעי ולכן דורשת מבעלי העסקים לעמוד בתקנות סביבתיות ותיירותיות מחמירות.

בתהליך רישוי העסקים בערד, יש להביא בחשבון את האזוריות והתיירות כגורמים משפיעים, דבר הדורש להקפיד על תכנון מדויק ולקיים את כל התקנות הנוגעות לפעילות עסקית באזור מדברי ותיירותי. זה כולל, למשל, הקפדה על נהלים המבטיחים איכות סביבה גבוהה, ניהול פסולת נכון והגנה על הנופים הטבעיים.

בעלי עסקים בערד צריכים לעבור תהליך אישור מורכב הכולל הגשת מסמכים רבים ועמידה בבדיקות שונות, מאישורי בטיחות ובריאות ועד לאישורים סביבתיים ותיירותיים. חשוב להיות מוכן לתהליך שיכול לקחת זמן ולדרוש התמדה וקפדנות.

הערכה מדויקת של צרכי העסק וההתאמה לדרישות המקומיות בערד יכולה לסייע לחסוך זמן ומאמץ בהמשך הדרך. לכן, שיתוף פעולה עם גורמים מומחים בתחום רישוי העסקים שמכירים היטב את האזור ואת התקנות הרלוונטיות יכול להיות חיוני להצלחת התהליך. כך ניתן להבטיח שהעסק יתפעל בצורה חוקית, בטוחה ותוך כדי שימור האיכויות הייחודיות לערד.

 

חושב לפתוח עסק בערד? מתחילים ברישוי עסקים

רישוי עסקים ערדחשוב שתדע:

חוק הרישוי קובע כי על כל אדם המבקש לפתוח עסק לוודא לאיזו קטגוריה הוא משויך מתוך רשימה מוסדרת המתפרסמת באתר מחלקת הרישוי של משרד הפנים, ובמידת הצורך להתחיל בהליך הבירוקרטי המכונה פתיחת תיק לרישיון עסק.
להלן הקטגוריות:
בריאות, דלק ואנרגיה, חקלאות ובעלי חיים, מזון, מים ופסולת, עינוג ציבורי נופש וספורט, רכב ותעבורה, שמירה ואבטחה, תעשייה ומלאכה.
את ההליך הבירוקרטי יהיה עליך לבצע מול הרשות המקומית – במקרה שלך מול עיריית ערד.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

עבור המעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית ערד לרבות הנחיות מיוחדות של מחלקת הרישוי שלה:

 

 

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

מומלץ לקיים עם פקיד הרישוי במחלקה לרישוי עסקים בעיריית ערד התייעצות לגבי הלוקיישן של העסק ולהציג בפניו את כתובת המקום העתידית טרם חתימת החוזה על המבנה. לא פעם יציין בפניכם הפקיד כי המבנה אינו תואם את תנאי העסק הנדרשים ויהיה עליכם לחשוב האם לבצע שינויים ושיפוצים או לבחור בלוקיישן אחר.
מידע מקדמי – ע"פ אתר הבית של עיריית ערד:
 1. הגדרת סוג העסק עפ"י צו רישוי עסקים.
 2. מדיניות רישוי והנחיות ייחודיות על פי סוג העסק ומיקומו כגון: הנחיות להכנת תוכנית העסק, הסדרי חנייה, מדיניות התרי פעילות בלילה וכו'.
 3. בעיות רישוי צפויות כגון: מיקום בעייתי באזור מגורים וכדו'.
 4. חוקים ותקנות רלוונטיות שעל העסק יהיה חייב לעמוד בהם.
 5. הצורך בהוצאת היתר בנייה למבנה העסק או שינוי יעוד או ל-"שימוש חורג" עפ"י חוק התכנון והבנייה.
 6. פרטים על גורמי ונותני הרישוי הנדרשים לאשר את העסק.
 7. הנחיות להגשת הבקשה לרישיון במספר עותקים כגון תוכניות עסק, מפה מצבית, תרשים סביבה, מסמכים וטפסים רלוונטיים.

על מנת לבחון היטב את התכנות קיום העסק קיימת אפשרות להגיש בקשה לקבלת חוות דעת מוקדמת מהרשות המקומית ו/או מנותני האישור. הבקשה כרוכה בתשלום אגרה ובהגשת טפסים ותוכנית בהתאם לחוק.
חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ב' – תוכנית עסק

פנייה חוזרת לפקיד הרישוי בעיריית ערד תעניק לכם הזדמנות להכיר טוב יותר את השלב הנוכחי של רישוי העסקים. כעת תידרשו להמציא תוכנית עסק מפורטת הכוללת בין היתר את המסמכים הבאים: טבלת אישורים לתוכנית, בקשה לשימוש חריג, ייפוי כוח, תרשימי סביבה, מפה מצבית ועוד.
מומלץ לבחור באיש מקצוע (אדריכל, מהנדס או הנדסאי) בעל הכשרה רלוונטית ובעל רקע רחב בטיפול בתוכניות עסק לרישוי לביצוע והכנת התוכנית.
מלבד זאת יש לקחת בחשבון את הגופים שבסמכותם לאשר או לשלול את הפעלתו של העסק כגון:
 1. משטרה
 2. אגף לאיכות הסביבה בעיריית ערד
 3. שירותי כבאות ערד
 4. מנהל הנדסה, אגף הנדסה עיריית ערד
 5. מחלקת החינוך בעיריית ערד
 6. משרד התחבורה
 7. שרות ווטרינרי עירוני ובראשו הווטרינר המפקח
 8. לשכת הבריאות

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 072-3971116

 

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

שלב מתקדם זה משמעות מאד לאור העובדה שוועדת האישורים ברשות תבדוק היטב כל פרט ופרט במסמכים, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד מהם עלול להביא לדחייה של הבקשה.
הטפסים שיש להגיש:
 1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 2. תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב כאמור במקרה של כשל.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק בערד

הגעתם לשלב האחרון בהחלט בתהליך. במידה והכל עבר בצורה טובה וחלקה הרי שאתם זכאים לרישיון אותו תקבלו בדואר בימים הקרובים. במידה ולא תדרשו לטפל שוב בכמה שלבים ע"פ המפורט במכתב שתקבלו ממחלקת הרישוי של עיריית ערד.
חידוש רישיון או עריכת שינוי ברישיון תתבצע בהמשך הדרך מול מחלקת הרישוי בעירייה. יש לבדוק מראש את תאריך תפוגתו של הרישיון ולדאוג לחידושו מבעוד מועד.

 

אביב ברישוי – ביחד איתך בהוצאת רישוי עסקים בערד

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.
חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר