רישוי עסקים בקריית ביאליק

רישוי עסקים בקריית ביאליק נקבע לפי מערכת תקנות ודרישות רגולטוריות שמטרתן להבטיח פעילות חוקית, בטוחה ותקינה של העסקים בעיר. בעלי עסקים מתמודדים עם תהליכים רישויים הכוללים דרישות בתחומים שונים כגון בריאות, בטיחות, נגישות והגנת הסביבה. הם נדרשים להגיש לרשות המקומית מסמכים רבים, כולל תוכניות אדריכליות, אישורי נגישות, תעודות בטיחות, ולעמוד בבדיקות ואישורים שונים לפני שיכולים לקבל את הרישיון הרצוי. תהליך הרישוי בקריית ביאליק דורש הקפדה ועמידה בלוחות זמנים מסוימים, ולעיתים גם התמודדות עם אתגרים בירוקרטיים. לכן, לא מעט עסקים בעיר מעדיפים להיעזר בשירותים של חברות רישוי מקצועיות, אשר יכולות להקל על התהליך, להבטיח עמידה בכל הדרישות ולמקסם את הסיכויים להצלחה בקבלת הרישיון.

חושב לפתוח עסק בקריית ביאליק? מתחילים בתהליך רישוי עסקים

רישוי עסקים קריית ביאליקחשוב שתדע:
תהליך הנפקת רישיון הינו ארוך למדי והוא דורש היכרות מעמיקה עם כל שלבי התהליך. תחילתו וסופו של התהליך מתבצעים מול הרשות המקומית, במקרה שלך מול עיריית קרית ביאליק. בשלבי האמצע תיאלץ לפנות אל רשימת גופי חוץ נוספים על מנת לקבל את אישורם להליכי הרישוי השונים.
באופן עקרוני אין שוני מהותי בין הליכי הרישוי ברשויות המקומיות בארץ, בכולם נדרש בעל העסק לבצע בין היתר: הצגת מסמכים ותוכניות, הגשת בקשות, מילוי טפסים רבים, וקביעת פגישות עם הגופים הרלווטיים. עם זאת, לכל עירייה בדרך כלל, ישנן מספר בקשות והליכים בירוקרטיים ייחודיים כגון תקנות, צווים, חוקים והוראות מיוחדות אותם היא דורשת למען הסדר הטוב ובהתאם לתשתיות העירוניות.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

עבור המעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית קריית ביאליק לרבות הנחיות מיוחדות:

 

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

בשלב הראשון עליכם לפנות אל המחלקה לרישוי עסקים בעיריית קריית ביאליק, שם תוכלו לקבל את כל המידע הדרוש לכם בנוגע לרישיון עסק, תוך פירוט השלבים הבאים ועריכת היכרות עם ההליך הבירוקרטי הצפוי בהמשך.  בנוסף תקבלו רשימת גופים מסודרת אליהם יהיה עליכם להגיש בקשה למידע מקדמי. מידע מקדמי – לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים הרשמיים (משרד הבריאות, מהנדס העיר וכד') תקבלו בתוך 30 יום בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדויק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש. כעת יהיה עליכם לטפל בכל אחת מן הבקשות באופן נפרד מול הגוף הרלוונטי. כמובן שלכל עסק רשימת גופים שונה המתהווה בהתאם לפעילותו וצרכיו (עסק לממכר מזון יידרש לאישור משרד הבריאות למשל בשונה מעסק העוסק ברוכלות למשל וכו').חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

 

שלב ב' – תוכנית עסק

בשלב זה עליכם להמציא תוכנית עסק מפורטת המבוססת על הנחיות הגשת התוכניות ע"פ מחלקת רישוי העסקים של עיריית קרית ביאליק.בין המסמכים שעליכם להכין מבעוד מועד:

 1. טבלת אישורים לתוכנית הכוללת את חתימתו של בעל מקצוע מוסמך, היינו מהנדס, הנדסאי או אדריכל.
 2. בקשה לשימוש חריג במבנה או סביבתו – ע"פ צורך
 3. ייפוי כוח – כנדרש ע"פ חוק, חתום ע"י עו"ד/נוטריון
 4. תרשימי סביבה שבוצעו אף הם ע"י בעל מקצוע
 5. מפה מצבית
 6. ועוד.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסקים בקריית ביאליק

הגעתם לשלב מתקדם ביותר בהליך הרישוי, אנו סוברים כי בנקודת הזמן הזו הספקתם להכיר היטב את נפתולי הבירוקרטיה הנדרשת וכי אתם מותשים מפגישות ותיאומים עם רשויות וגופים שונים.ובכן כעת משסיימתם להחתים ולאסוף את כל המסמכים והאישורים הדרושים תידרשו לרכז ולהגיש אותם אל אגף הרישוי בעיריית קריית ביאליק:

 1. טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 2. תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 3. תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 4. שובר אישור לתשלום האגרה.
 5. וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב במקרה של כשל, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד המסמכים.

בין הגופים שאת אישורם עליכם לקבל:

 1. אגף ההנדסה העירוני
 2. משרד החינוך
 3. משרד הבריאות
 4. משטרת ישראל
 5. משרד התחבורה
 6. רשות הרישוי
 7. המחלקה לאיכות הסביבה
 8. שירותי הכבאות וההצלה


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

זהו השלב הסופי והאופטימי של תהליך רישוי העסקים. קבלת רישיון העסק מאשרת את פעילות העסק אך במקביל מחייבת את בעליו לפעול על פי הנחיות הבטיחות והגהות של הרשות המקומית והחוק בישראל.

הליכים בירוקרטיים ייחודיים לעיריית קריית ביאליק:

רשות הרישוי של עיריית קריית ביאליק דורשת מכם בעלי העסקים לוודא כי אתם פועלים בהתאם להנחיות הרישוי המיוחדות, לשם כך עליכם להיכנס מיוזמתכם לאתר הבית של העירייה שם תקבלו פירוט הנחיות ונהלים ייחודיים לעיר בהם:

 1. הנחיות מיוחדות לסגירות חורף בבתי עסק
 2. הנחיות מיוחדות לתפעול דוכנים ביריד או פסטיבל
 3. בקשת רישיון להצבת שולחנות וכסאות על מדרכה או שטח ציבורי אחר
 4. בקשת רישוי לחניונים

 

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה בתהליך רישוי עסקים בקריית ביאליק

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים. אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק. חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 050-8092338
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר