רישוי עסקים קריית שמונה - אביב ברישוי - מומחים ברישוי עסקים

by אביב ברישוי
8 שנים ago
1138 Views

חושבים לפתוח עסק בקרית שמונה?

רישוי עסקים קריית שמונהחשוב שתדעו:

על פי חוק רישוי עסקים בישראל ישנם תחומים מסוימים אשר העוסקים בהם חייבים ברישיון עסק והם נקראים טעוני רישוי. בין הקבוצות המוגדרות כטעונות רישוי תמצאו: מזון, מים ופסולת, מסחר ושונות, דלק ואנרגיה, בריאות, רוקחות וקוסמטיקה, נופש וספורט ועוד. אם תחום העסק שלכם שייך לאחת הקטגוריות הללו (את הרשימה כולה תוכלו לקבל בעיריית קרית שמונה) עליכם לעבור את תהליך הוצאת הרישיון.

הוצאת רישיון עסק מתרחשת במספר שלבים הכוללים פגישות עם הרשויות השונות, תכנון תכניות, החתמת טפסים ועמידה בדרישות הרשויות השונות בישראל. לבסוף, לאחר הגשת כל המסמכים ואישור כל הגופים הרלוונטיים, יונפק עבורכם רישיון העסק שלכם.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 077-5089500.

חשוב לזכור כי השלבים השונים מתבצעים על ידי אנשי מקצוע מומחים לרישוי המעניקים לכם שקט ואפשרות לפעול לטובת העסק עצמו בזמן הנפקת הרישיון.

עבור אלו המעוניינים בכל זאת לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית קריית שמונה:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

כיוון שעיריית קריית שמונה מעוניינת בפתיחת עסקים על ידי יזמים חדשים ובפיתוחה של העיר, היא מאפשרת לכל תושב לקבוע פגישת ייעוץ ללא תשלום במשרדי מחלקת רישוי העסקים בעיר, ולקבל את כל המידע הדרוש לגבי המשך התהליך. נציג המחלקה יישב איתכם וייעץ לכם לגבי תחום העסק ומיקומו בעיר על מנת למצות את פוטנציאל העסק המתוכנן.

מהנציג תקבלו רשימת גופים אשר אישורם נחוץ להוצאת הרישיון ואליהם תידרשו לשלוח בקשה למידע מקדמי. כמו כן תקבלו הנחיות מדויקות להגשת תכנית העסק.

מידע מקדמי – לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים אליהם אתם מחויבים לפנות ע"פ פגישת הייעוץ (משטרת ישראל, משרד לאיכות הסביבה וכד') תקבלו בתוך 30 יום בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדוייק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.

חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ב' – תוכנית עסק

מחלקת רישוי העסקים פועלת שונה בכל עיר כך שאת ההנחיות המדויקות להגשת התכנית תקבלו בפגישת הייעוץ במחלקת הרישוי בקרית שמונה. בתכנית העסק עליכם לכלול מסמכים שונים המפרטים את נתוני העסק ואת מבניו. שימו לב כי את התכנית יש להגיש חתומה על ידי גורם רלוונטי מוסמך.

בין הטפסים הנדרשים וודאו כי ברשותכם:

 1. תרשימי סביבה
 2. מפה מצבית
 3. טבלת אישורים לתוכנית
 4. בקשה לשימוש חריג
 5. ייפוי כוח
 6. כל מסמך אחר שתדרשו אליו ע"פ הנחיית העירייה.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

שלב זה הינו קריטי לתהליך הוצאת רישיון העסק שלכם, שכן עליכם לרכז את כל המסמכים שעמלתם על איסופם ולהגיש אותם למחלקת רישוי העסקים ביקנעם עילית. עברו על המסמכים שברשותכם וודאו כי יש בידיכם את כל המפות, התרשימים, התכניות והטפסים, כולם מלאים, מאושרים וחתומים על ידי הגורמים הרשמיים המוסמכים.

שימו לב כי בבקשתכם נמצאים גם הטפסים הבאים:

 • הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרלוונטיים.
 • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 • אישור לתשלום האגרה.
 • מסמכים נוספים בהם: צילום תעודת זהות, ייפוי כוח, חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

במידה וועדת רישוי העסקים בקריית שמונה אכן תאשר את בקשתכם, יונפק רישיון העסק שלכם וישלח אליכם. עליכם לתלות את הרישיון בעסק במקום הנראה לעין, להישמע לחוקי העסקים בישראל ולתקנות הייחודיות לקריית שמונה.

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.

אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.

לשיתוף המאמר