רישוי עסקים ראש העין - אביב ברישוי - מומחים ברישוי עסקים!

by אביב ברישוי
9 שנים ago
1095 Views

חושב לפתוח עסק בראש העין?

רישוי עסקים ראש העיןחשוב שתדע:

ראש העין ממוקמת במרכז הארץ ומתנהלת כעיר עצמאית לכל דבר מזה עשורים רבים. הגדילה העצומה שהתרחשה באוכלוסיית העיר עקב הבניה המחודשת הביאה להתפתחות גדולה וליצירת הזדמנויות רבות עבור יזמים ובעלי עסקים שביקשו לפתוח עסקים קטנים ובינוניים בעיר.
התנהלותה של העיר ראש העין אינה יוצאת דופן מכל עיר אחרת בארץ, גם כאן תידרשו להנפיק רישיון עסק על מנת להפעיל עסק בתחום הרשות המקומית. את הטיפול בהליך הבירוקרטי של הרישוי תבצעו ישירות מול מחלקת רישוי העסקים של עיריית ראש העין.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 077-5089500

מעוניינים לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי? להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית ראש העין לרבות אותן הנחיות מיוחדות:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

בראש ובראשונה חשוב לקיים פגישה מקדימה במחלקת הרישוי של עיריית ראש העין, זאת טרם חתימת חוזה על נכס כלשהו, על מנת לחסוך כסף ואנרגיה במקרה של חוסר התאמה.
נציג המחלקה יעניק לכם בפגישה אישית את כל המידע הדרוש בנוגע לצורך ברישיון עסק, תוכניות עסק ופרטים נוספים הרלוונטים לעסק שלכם. כך תוכלו להכיר טוב יותר את ההליך הבירוקרטי הצפוי בהמשך. בנוסף תקבלו רשימת גופים אליהם עליכם להגיש בקשה למידע מקדמי.מידע מקדמי – לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים אליהם אתם מחוייבים לפנות (כגון משרד הבריאות, מהנדס העיר, משטרת ישראל, מכבי אש וכד') תקבלו בתוך 30 יום בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדוייק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ב' – תוכנית עסק

בשלב זה עליכם להמציא תוכנית עסק מפורטת המבוססת על הנחיות הגשת התוכניות ע"פ מחלקת רישוי העסקים של עיריית ראש העין. יש להציג במסגרת התוכנית גם את המסמכים הבאים:

 • טבלת אישורים לתוכנית
 • בקשה לשימוש חריג
 • ייפוי כוח
 • תרשימי סביבה
 • מפה מצבית
 • וכן מסמכים נוספים אותם תקבלו במחלקת הרישוי או במעטפת מידע המקדמי.

מומלץ להיעזר באיש מקצוע (מהנדס, הנדסאי, אדריכל מורשים על מנת להכין באופן מקצועי את תוכנית העסק שלכם).
מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית,
לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

לאחר ביצוע הנחיות המידע המקדמי ולאחר שטיפלתם באישורם של כל הגופים הנדרשים לרבות הכנת תוכנית עסק יהיה עליכם להגיש את החומרים במרוכז אל וועדת מחלקת הרישוי של עיריית ראש העין זאת בצירוף המסמכים הבאים:

 • טופס הגשת בקשה לרישיון
 • תוכנית עסק – חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 • תוכנית בטיחות (מטעם משטרת ישראל, מכבי אש, קצין העיר לבטיחות ועוד ובהתאמה לצורכי העסק שלכם).
 • שובר אישור לתשלום האגרה.
 • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר שביצעתם שלב זה יהיה עליכם להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 077-5089500

שלב ד' – הנפקת רישיון עסק
זהו השלב הסופי והאופטימי של תהליך רישוי העסקים. במידה וקיבלתם רישיון הרי שאתם זכאים לפתוח רשמית את העסק ולהפעיל אותו. זכרו כי קבלת רישיון העסק מאשרת את פעילות העסק אך במקביל מחייבת את בעליו לפעול על פי הנחיות הבטיחות והגהות של הרשות המקומית והחוק בישראל.

הליכים בירוקרטיים ייחודיים לעיריית ראש העין:

מחלקת רישוי עסקים רשאית בכל עיר להנפיק היתרים בכפוף לתקנות חוקי עזר עירוניים. רשות הרישוי של עיריית ראש העין דורשת מכם בעלי העסקים לוודא כי אתם פועלים בהתאם להנחיות רישוי מיוחדות אלו, לשם כך עליכם להיכנס מיוזמתכם לאתר הבית של העירייה או לתאם פגישה מראש במחלקת הרישוי שם תקבלו פירוט הנחיות ונהלים ייחודיים לעיר.

אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.חייגו כעת ונציגנו ישמחו לעמוד לרשותכם: 077-5089500
לשיתוף המאמר