רישוי עסקים רעננה

חושב לפתוח עסק ברעננה?

רישוי עסקים רעננהחשוב שתדע:
רישיון העסק אותו תידרש להסדיר במסגרת החוק בישראל על מנת להפעיל עסק, נועד להבטיח כי בעליו נקטו את כל האמצעים הדרושים לפעילות תקינה ושוטפת תוך שמירה על בריאותו ובטיחותו של ציבור הלקוחות והעובדים במקום.
תהליך הנפקת הרישיון מתחיל ומסתיים במחלקת רישוי העסקים של הרשות המקומית, במקרה שלך מול עיריית רעננה.
בשלב המקדים של תהליך הרישוי תידרש לבצע מספר צעדים בהם, הצגת מסמכים ותוכניות, הגשת בקשות, מילוי טפסים רבים, וקביעת פגישות עם הגופים הרלווטיים. מלבד זאת ייתכן ועיריית רעננה תדרוש ביצוע של מספר הליכים בירוקרטיים ייחודיים כגון תקנות, צווים, חוקים והוראות מיוחדות.
אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

אם בחרתם לבצע את תהליך הנפקת הרישיון באופן עצמאי להלן השלבים הנדרשים לטיפול מול עיריית רעננה ויתר הגופים המאשרים:

שלב א' – תכנון מוקדם ומידע מקדמי

לשם פתיחת תיק הבקשה לרישיון עסק עליכם לגשת אל משרדי המחלקה לרישוי עסקים בעיריית רעננה, שם בפגישה אישית מול פקיד רישוי תקבלו את כל המידע הדרוש בנוגע לצורך ברישיון עסק, תוכניות עסק ופרטים נוספים הרלוונטים לעסק שלכם.חשיבותה של פגישה זו גדולה מאד משתי סיבות, הראשונה היא האפשרות להכיר לעומק את ההליך הבירוקרטי הצפוי בהמשך והשנייה היא קבלת רשימת הגופים המסודרת אליהם עליכם להגיש בקשה למידע מקדמי.מידע מקדמי – לאחר שתגישו בקשות מסודרות לכל אחד מן הגופים הרלוונטיים (משרד הבריאות, מהנדס העיר וכד') תקבלו בתוך 30 יום בדואר את המידע המקדמי המוסמך ובו פירוט כולל ומדוייק של דרישות הרשויות מהעסק המבוקש.
חשים כי המידע המקדמי שקיבלתם מציב בפניכם אתגר בלתי אפשרי לטיפול עצמאי? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי לאורך כל תהליך הרישוי ובמידת הצורך אף טיפול מקיף בהליך כולו, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ב' – תוכנית עסק

בשלב זה עליכם להמציא תוכנית עסק מפורטת המבוססת על הנחיות הגשת התוכניות ע"פ מחלקת רישוי העסקים של עיריית רעננה. יש להציג במסגרת התוכנית גם את המסמכים הבאים:

 • טבלת אישורים לתוכנית
 • בקשה לשימוש חריג
 •  ייפוי כוח
 • תרשימי סביבה
 • מפה מצבית
 • ועוד.

מעוניינים לקבל סיוע בהכנת תוכנית עסק ע"פ כל הדרישות? אנו באביב ברישוי מציעים לכם ליווי מקצועי הכולל כתיבת תוכנית עסק מקצועית, לפרטים חייגו: 050-8092338

שלב ג' – הגשת בקשה לרישוי עסק

שלב זה הינו שלב מתקדם יחסית, בעל עסק כמוכם העומד בפני הגשת הבקשה לרישוי הספיק בנתיים לפגוש את נציגיהם של אגפים ומחלקות עירוניות, לבקר במשרדי רשויות שונות ולהכין עשרות מסמכים לרבות תוכניות ואישורים שונים מן הגופים אותם פירטנו קודם.זהו כאמור שלב ההגשה ובו תידרשו לרכז ולהגיש אל אגף הרישוי בעיריית רעננה את המסמכים הבאים:

 • טופס הגשת בקשה לרישיון – אותו מילאתם באופן עצמאי ללא השמטה או חוסר של פרטים נחוצים ולאחר שחתמתם עליו כנדרש בהוראות המופיעות על גבי הטופס.
 • תוכנית עסק – כמפורט בשלב ב', כאשר היא חתומה ומאושרת ע"י הגורמים הרשמיים.
 • תוכנית בטיחות – בהתאם להוראות המידע המקדמי.
 • שובר אישור לתשלום האגרה.
 • וכמו כן מסמכים נוספים בהם: חוזה חתום, מס' חוזה ארנונה, צילום תעודת זהות, ייפוי כוח.

לאחר הגשת הבקשה לרישוי עסק יש להמתין 21 יום עד לקבלת האישור להמשך טיפול בבקשה (הכולל את קבלת חוות דעתם של כל גופי הרישוי הנדרשים ע"פ צו רישוי עסקים) או סירוב במקרה של כשל, חוסר התאמה או היעדר נתונים באחד המסמכים.


נותני אישור ע"פ הנחיות אגף הרישוי, עיריית רעננה:

 • אגף הנדסה – נדרש אישורו בכל סוגי העסקים. לפרטים ניתן לפנות לאגף בטלפון: 09-761516. כתובת: רחוב השוק 6, רעננה.
 • איגוד ערים השרון לשירותי כבאות והצלה – נדרש אישורם בכל סוגי העסקים. לפרטים ניתן לפנות לשירותי כיבוי אש בטלפון: 09-7488111. כתובת: כפר סבא, ת.ד. 10.
 • היחידה האזורית לאיכות הסביבה – מטפלת בנושאי איכות הסביבה, מטרדי רעש, ריח, שפכים ונושאים סביבתיים נוספים. לפרטים ניתן לפנות ליחידה לאיכה"ס בטלפון: 09-7714179. כתובת: רחוב מגדל 58, רעננה.
 • משרד הבריאות – מטפל בתברואה ושמירה על בריאות הציבור. לפרטים ניתן לפנות ללשכת הבריאות הנפתית בטלפון: 03-9051810. כתובת: רחוב אחד העם 31, פתח תקווה.
 • משטרת ישראל – מטפלת במניעת סכנות לשלום הציבור והבטחה מפני שוד והתפרצות. לפרטים ניתן לפנות בטלפון: 09-7473498.
 • אגף הרוקחות – באמצעות משרד הבריאות.
 • וטרינר עירוני – מטפל בעסקים הקשורים למזון מן החי (בשר, עופות, דגים) ובע"ח. לפרטים ניתן לפנות בטלפון: 09-7727902. כתובת: דרך כפר נחמן, רעננה.
 • משרד התחבורה – מטפל בעסקים המטפלים בנושאי כלי רכב, כלי שיט, מוסכים ותחנות מוניות.
 • משרד החינוך התרבות והספורט – מטפל בעסקים המטפלים בנושאי קייטנות ומכוני כושר.
 • רשות הרישוי קובעת את נותני האישור שאישורם נדרש לרישיון העסק, בהתאם למפורט בצו רישוי עסקים ובהתאם לשיקול דעת הרשות.

חוששים להגיש בקשה לרישוי שלא תאושר? מעוניינים בסיוע בהגשת הבקשה והכנת הניירת? אנו באביב ברישוי נשמח לעמוד לרשותכם! לפרטים חייגו: 050-8092338


שלב ד' – הנפקת רישיון עסק

זהו השלב הסופי והאופטימי של תהליך רישוי העסקים. קבלת רישיון העסק מאשרת את פעילות העסק אך במקביל מחייבת את בעליו לפעול על פי הנחיות הבטיחות והגהות של הרשות המקומית והחוק בישראל.סוגי הרישיונות הקיימים: רישיון תקופתי – רישיון שניתן לתקופות הקצובות בחוק, עם תום התקופה המצוינת על הרישיון יש לחדש את הרישיון.רישיון זמני – רישיון הניתן לתקופה הקצרה מהמועד המצויין בתקנות אך לא פחות משנה.רישיון זמני מטבעו – רישיון שיינתן לעסק שהוא זמני מטבעו כגון אירוע חד פעמי.
היתר זמני – היתר לניהול העסק שתוקפו לא יעלה על שנה ובו ייקבעו התנאים, שבמידה וימולאו, רשות הרישוי תוכל להעניק רישיון עסק.


אביב ברישוי, מושיטים לכם יד לעזרה!

אין ספק כי מדובר באחד ההליכים הבירוקרטיים הסבוכים ביותר. לא מעט בעלי עסקים מגלים כי הטיפול בהליך נפרש על פני חודשים ארוכים וגוזל מהם זמן רב וכסף עובדות אלו מביאות לא אחת לעיכוב משמעותי בפתיחת של העסק החדש ואף גורמות להפסדים.אנו באביב ברישוי מציעים לכם סיוע וליווי מקצועי לאורך כל התהליך, משלב איתור הנכס הפוטנציאלי ועד לקבלת רישיון עסק.
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר