רישיון עסק למסעדת עוף בגריל, בשרים על האש

מס’ סידורי של בית העסק ע”פ טבלת צו רישוי עסקים עדכנית 4.2
משויך לקבוצה מס': קבוצה 4 – מזון


תיאור העסק הטעון ברישוי
:

מסעדות עוף בגריל או בשרים על האש נפוצות מאד בישראל. על מנת לקבל רישיון עסק להפעלת מסעדה מסוג זה על בעל המקום לבצע פעולות התאמה נרחבות. החוק מקפיד מאד בעניין מסעדות ובעיקר בתחום זה של מסעדנות "על האש" מכיוון שמדובר בבישול על אש חיה, גחלים, טיגון ואפייה במקביל וגם בדרך כלל, הגשה ושירות לכמות גדולה של לקוחות הנמצאים "באזור הישיבה" של המסעדה.


התאמת נכס לאופי פעילות העסק

התאמה הראשונית היא איתור הנכס. מהרגע בו נבחר נכס מתאים ההתאמות לרשיון יהיו מורכבות פחות. מסעדה בעלת מטבח מתאים עם רישיון עבר למשל יכולה להיות פתרון מצויין. במידה ואתם רוצים להפוך נכס שאינו מותאם למסעדת בשרים יהיה עליכם לעבור סעיף סעיף בפירוט הדרישות כפי שישלח לכם במידע המקדמי מטעם הרשות.
מטבח – על פי מידות מיוחדות של כל האלמנטים במצויים בו לפי פירוט המידע המקדמי, חשמל, צנרת, אינסטלציה, ביוב וכל תשתית אחרת כנ"ל, התקנת אמצעי נידוף, סילוק עשן, אמצעי בטיחות ועוד – כנ"ל.
באזורי הישיבה יהיה על בעל המקום להתאים את כמות הסועדים לשטח המצוי, מתקני שירותים, אמצעי ניגוב ושטיפת ידיים, אמצעי בטיחות (מדרגות, מעקות ועוד), חנייה, אזור פריקת סחורה.


דרישות מיוחדות

אלכוהול, מדרכה, סגירות חורף, התאמות נוספות
מניעת עישון במקומות ציבוריים
החוק למניעת עישון במקומות ציבוריים חל כמובן גם על מסעדות, ובהתאם, על מנת לקבל רישיון עסק יש לבצע הפרדה ברורה בין אזור ללא עישון לבין אזור שהעישון בו מותר (אזור זה הינו אופציונלי, ואם הוא ישנו יש להציב שלט בולט המבהיר כי רק במרחב זה ניתן לעשן).
נגישות
במסעדות שבהן למעלה מ- 25 מקומות ישיבה יש להבטיח נגישות מלאה לנכים, כולל חדרי שירותים מותאמים לצרכיהם ותפריטים אותם גם כבדי ראייה יוכלו לקרוא. כמו כן חל איסור למנוע כניסת עיוור עם כלב נחייה. את יתר ההנחיות וההתאמות שיש לבצע ניתן לקבל במחלקת רישוי עסקים ברשות המקומית או באתר הבית של משרד הפנים המפרט את התקנות שיש לבצע בכל עסק.
מעוניינים לפתוח מסעדת בשרים או עוף בגריל מבלי להיתקל בסחבת בירוקרטית שעולה ביוקר? צרו קשר עם אחד מנציגי אביב ברישוי, במספר 050-8092338 ואנו נלווה אתכם בכל שלב ושלב בדרך עד לקבלתו המיידית של רישיון העסק.

 

תהליך קבלת רישיון העסק:

  1. על מנת לקבל רישיון עסק להפעלת מסעדת בשרים על האש עליכם לעבור מספר שלבים, בראש ובראשונה יש לפנות אל הרשות המקומית ולהיפגש עם נציג מחלקת הרישוי, הוא יוכל לבדוק האם הלוקיישן שבו אתם מעוניינים להקים את המסעדה שלכם הינו קביל לפעולה מסוג זה וכמו כן להעניק לכם מידע מקדמי שיעזור לכם בשלבים הבאים.
  2. בשלב הבא פנו אל גורמי הרישוי המחייבים אתכם באישור לקבלת רישיון עסק עבור והם :


גורמי רישוי (מעודכן לצו הרישוי 2013):

משרד הבריאות –  חובה
משטרה –   חובה (במכירת אלכוהול או אפשרות לישיבה במקום מעל כמות סועדים מסויימת).
גורם חיקוק אחר: אין
פרסום מפרט אחיד: אין


תוקף הרשיון (3 שנים בדרך כלל)

  1. לאחר שני השלבים הללו יהיה עליכם להכין תוכנית עסק מפורטת (מומלץ לבצע שלב זה בעזרת איש מקצוע מומחה מתחום הרישוי ולמנוע את דחיית הבקשה) להוסיף מפות, תרשימי מטבח, אזור הסבה והסעדה, גורמי בטיחות ועוד ועוד ולאחר מכן להגיש בקשה לקבלת רישיון עסק. מומלץ לוודא כי לרשות המקומית בה אתם מגישים את הניירת אין דרישות נוספות לרישוי העסק או תנאי סף נוספים.
  2. המתינו לקבלת התוצאות. במידה ונדחתה בקשתכם לרישוי העסק, דבר נפוץ מאד בתחום המסעדנות, יהיה עליכם לתקן את הליקויים ולהגיש את הבקשה בשנית. וכן הלאה עד לביצוע כל הנדרש מבחינת החוק לפתיחת העסק.

 

רשיונות נוספים

מסעדות רבות זקוקות מעבר לרישיון עסק גם להיתרים ספציפיים:

  1. רישיון יצרן – בעל אישור משרד הבריאות או מפקח מטעם ברשות המקומית שהוסמך לעניין.
  2. היתר להצבת פרגוד חורף, המאפשר סגירת חלק מהמסעדה בין אוקטובר לאפריל
  3. היתר להצבת שולחנות וכיסאות, המאפשר “השתלטות” על חלק מהמרחב הציבורי הסמוך למסעדה.
  4. היתר לילה, המאפשר פעילות גם אחרי חצות.

כל אחד מההיתרים הללו ניתן לקבל ברשות המקומית, יש לפנות למחלקת רישוי עסקים ולהגיש בקשה מיוחדת, לסגירות חורף למשל וכדומה. את רשימת התקנות שיש לבצע בהתאם תוכלו לקבל במקום וכך להכין את העסק בצורה אופטימאלית עד לקבל האישור.
מעוניינים לפתוח מסעדת בשרים או עוף בגריל מבלי להיתקל בסחבת בירוקרטית שעולה ביוקר? צרו קשר עם אחד מנציגי אביב ברישוי, במספר 050-8092338 ואנו נלווה אתכם בכל שלב ושלב בדרך עד לקבלתו המידית של רישיון העסק.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר