רישוי עסקים משרדים


האם משרד זקוק לרישיון עסק?

התשובה משתנה בהתאם לסוג הפעילות במשרד ולתחום הפעילות של העסק שהמשרד שייך לו.


אילו משרדים פטורים מחובת רישיון עסק?

ברוב המקצועות שמוגדים "מקצועות חופשיים" אין חובת רישיון עסק. בהתאם משרדי עורכי דין, משרדי אדריכלים, משרדי רואי חשבון, משרדי יועצים בתחומים שונים ועוד לא זקוקים להיתר זה כדי לפעול. חשוב להדגיש שישנן דרישות אחרות שחובה עליהם לעמוד בהן.


האם הוספת משרד לעסק קיים מחייבת קבלת אישור? 

בעסקים שמחויבים בקבלת רישיון בהתאם לצו רישוי עסקים עדכני, הוספת משרד מחייבת הגשת בקשה לקבלת רישיון זה – גם אם הוא כבר ניתן לעסק והוא עדיין תקף. למעשה כל שינוי מהותי בעסק מחייב בקשה מחודשת, וכמובן שהוספת משרד נכללת בקטגוריה זו.


מה קובע חוק תכנון ובנייה לגבי משרדים?

גם משרדים שלא זקוקים לרישיון עסק – כאמור משרדים של אדריכלים, יועצי מס, מעצבי פנים, עורכי דין, סוכנויות פרסום, חברות לבניית אתרים או לקידום אתרים ועוד ועוד – כפופים לחוק התכנון והבנייה ולתקנות העדכניות שמפורטות בו.
בהתאם משרדים רשאים לפעול רק במבנים שעל פי תוכנית בניין עיר רלוונטית מיועדים לפעילות עסקית או מסחרית. כידוע במרבית הערים בארץ רווחת התופעה של משרדים שפועלים בתוך בנייני מגורים ובפרט בקומת הקרקע שלהם. בחלק מהמקרים קיים היתר בנייה שמאפשר זאת. אם אתם מתכננים להקים עסק חדש ושוכרים מקום למשרד בתוך בניין שמשמש למגורים מוטלת עליכם החובה לוודא שהיתר הבנייה אכן מאפשר הפעלת משרד.
במידה ואין היתר שכזה ניתן להגיש בקשה לקבלת היתר לשימוש חורג. קראו עוד על היתרים מיוחדים לרישוי עסקים 


מהו היתר לשימוש חורג?

במקום שבו אין היתר בנייה שמתיר פעילות עסקית ורוצים לפתוח בו משרד, נדרש היתר לשימוש חורג.
הגוף שמוסמך להנפיק היתר זה הוא הוועדה המקומית לתכנון ובנייה. את הבקשה יש לערוך בעזרת אנשי מקצוע מיומנים שמוסמכים לכך, ויש לצרף אליה את הנימוקים הרלוונטיים. השכנים במקום רשאים להגיש התנגדויות שכמובן נלקחות בחשבון, ולכן כדאי לתכנן את המשרד כך שלא יהווה הפרעה לאיש. כך למשל למשרד בקומת קרקע עם כניסה נפרדת לחלוטין יש סיכוי טוב יותר לקבל את ההיתר המבוקש.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר