רישיון לחברת השכרת רכב / ליסינג

על-פי צו רישוי עסקים, חברות המציעות שירותי השכרת רכב וליסינג חייבות ברישיון עסק. הפעלת מגרש ובו מכוניות להשכרה או לליסינג ללא רישיון שכזה היא עבירה פלילית, והעונשים עליה חמורים מאוד כולל מאסר בפועל.

מיהם גורמי הרישוי עבור חברות השכרת רכב?

חברות להשכרת רכב מגישות את הבקשה לרישיון עסק לאגף הרישוי ברשות המקומית שבשטחה הן פועלות. גורמי הרישוי הם משטרת ישראל, הרשות הארצית לכבאות והצלה ("מכבי אש") ואגף ההנדסה של הרשות המקומית. גם משרד התחבורה בוחן את הבקשות לרישיון עסק לחברות ליסינג והשכרת רכב, וזאת בהתאם לתקנות התעבורה.

באילו מקומות ניתן להפעיל חברה להשכרת רכב?

תנאי בסיסי והכרחי לקבלת רישיון עסק לחברת השכרת רכב הוא שהמיקום הנבחר לפעילות זו מתאים לה, בהתאם לתב"ע עדכנית. בהיעדר היתר בנייה מתאים ניתן להגיש בקשה להיתר שימוש חורג. אפיק פעולה זה מתנהל מול אגף ההנדסה ברשות המקומית.

מהם התנאים שמציבה הרשות הארצית לכבאות והצלה?

מגרש להשכרת רכב הוא מקום שמטבע הדברים מגיעים אליו בני אדם רבים (וכמובן ישנה גם נוכחות קבועה של עובדים). בהתאם הדגשים העיקריים של מכבי אש ביחס למי שמבקש אישור לרישיון עסק במקרים אלה הוא דרכי מילוט, עמדות כיבוי אש בהתאם לגודל המגרש וכו'.

מה בוחנת משטרת ישראל כדי לאשר את הבקשה לרישיון העסק?

כשבמגרש אחד ישנם כמה עשרות כלי רכב מדובר במקום שעלול למשוך אליו גם עבריינים. הערך הכספי הגבוה של כל המכוניות המוצעות להשכרה ו/או ליסינג מחייב התקנת אמצעי מיגון רלוונטיים, וזוהי מהות הבדיקה המשטרתית בדרך לאישור הבקשה לרישיון עסק.

Closeup photo of handsome car salesman giving keys

מה בוחן משרד התחבורה?

משרד התחבורה בוחן מגוון רחב של סוגיות ובהן למשל העסקת קצין בטיחות אם לחברה יש יותר מ-40 כלי רכב.

תוך כמה זמן ניתן לקבל תשובה לבקשת הרישיון לחברת ליסינג?

כשהבקשה לרישיון עסק מוגשת על-פי כל הנהלים, וההתנהלות מול כל גורמי הרישוי מבוססת על שיתוף פעולה מלא מצד בעלי החברה, ניתן לקבל תשובה תוך 90 יום. מומלץ לעבור את התהליך, שעשוי להיות מורכב לנוכח רגישות העסק, עם ליווי של מומחים בעלי ניסיון ברישוי חברות בתחום הרכב.
עוד בנושא: רישיון עסק לחברת הסעות / רישיון לתחנת מונית
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר