רישוי עסקים אירוע חד פעמי

אירוע חד פעמי (שעשוי כמובן להימשך גם מספר ימים) מחייב בחלק מהמקרים קבלת רישיון עסק. הליך קבלת רישיון עסק שכזה מתבצע גם הוא מול אגף או מחלקת הרישוי ברשות המקומית, אם כי באופן טבעי הוא שונה מההליך הרגיל של רישוי עסקים.


באילו מקרים נדרש רישיון לקיום אירוע חד פעמי?

רישיון עסק לאירוע חד פעמי הינו הכרחי אם מתקיימים שני תנאים: ראשית, צפויים להשתתף בו למעלה מ-500 איש, ושנית, הוא עתיד להתקיים במקום פתוח או לחילופין במקום סגור שרישיון העסק שלו לא כולל קיום אירועים שכאלה.
יחד עם זאת ישנם מקרים חריגים שבהם גם אירועים שעונים על התנאים הנ"ל פטורים מהחובה לקבל רישיון עסק. בין השאר מדובר על מצעדי מחאה, הפגנות, אירועים שעורכת המדינה ועוד.


מינימום פגיעה בסביבה

אחד השיקולים המרכזיים לאישור או דחיית בקשה לרישוי אירוע חד פעמי הוא הפגיעה בסביבה – הן בהיבט האקולוגי והן מבחינת ההפרעה למי שמתגורר בסביבת מקום האירוע. בהקשר זה ישנה חשיבות גם לרמת הרעש הצפויה באירוע וללוקיישן הספציפי שלו (כשלמשל חוק שמירת הסביבה החופית מגדיר בבירור מה מותר לעשות בחופי הים ומה אסור, כשלמשל גידור חוף ומניעת מעבר חופשי הינה אסורה לחלוטין).
דגש חשוב נוסף במסגרת בחינת בקשה לרישוי אירוע חד פעמי הוא נגישותו לציבור הרחב כולל לבעלי מוגבלויות.


מי בוחן בקשה לאישור אירוע חד פעמי?

כאמור בקשה לרישוי אירועים חד פעמיים מוגשת לגורמי הרישוי ברשות המקומית שבשטחה אמור להתקיים האירוע. בנוסף נבחנת הבקשה גם ע"י משטרת ישראל, שמופקדת על שמירת שלום המשתתפים באירוע וזאת על-סמך החוק הרלוונטי (חוק הבטיחות במקומות ציבוריים), וכן ע"י משרד הבריאות (ובפרט באירועים שבהם מוגש מזון, בין אם הוא מובל למקום האירוע ובין אם הוא מוכן במקום).


מהו פרק הזמן המוקצה לבחינת בקשה לרישוי אירועים חד פעמיים?

ברוב המקרים יש להגיש את הבקשה לרישוי אירוע חד פעמי עד 30 יום לפני מועד תחילתו של האירוע. מומלץ להקדים ככל האפשר את הגשת הבקשה, וזאת על-מנת להבטיח שגם אם לגורמי הרישוי תהיינה השגות על התוכנית והן יציבו תנאים, יהיה לכם פרק זמן מספיק כדי להיערך בהתאם.
צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק? אביב ברישוי מעניקים ליווי צמוד ועזרה בכל התהליך, החל משלב איתור הנכס ועד לקבלת כל הרישיונות הדרושים להפעלתו. אל תישארו לבד במערכה, חייגו למספר 050-8092338

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר