רישיון להפעלת מוסך

מוסכים על סוגיהם השונים שייכים לקבוצת העסקים החייבים ברישיון עסק. גורם הרישוי העיקרי הוא משרד התחבורה וזאת על סמך צו המוסכים.

האם יש הבדל בין סוגי מוסכים שונים?

צו רישוי עסקים מבחין בין מוסכים כלליים לבין פנצ'ריות, מוסכים שבהם מתבצעות רק עבודות חשמל לרכב ומוסכים שעוסקים רק בזגגות. כל המוסכים הייעודיים זקוקים לאישור משרד הכלכלה בלבד (בנוסף למשרד התחבורה), ואילו בקשות לרישיון עסק של מוסכים שמתבצעות בהן עבודות מכונאות כלליות נבחנות גם על-ידי משטרת ישראל והמשרד להגנת הסביבה.

מהו האישור המקדמי להפעלת מוסך ואי?

עוד לפני הגשת בקשה לרישיון הפעלת מוסך, יש לקבל אישור מקדמי. מי שמנפיק אישור זה הוא הממונה המחוזי לשירותי תחזוקה במשרד התחבורה.

אילו מסמכים יש להגיש כדי לקבל אישור מקדמי?

כדי לקבל את האישור יש להגיש תוכנית שמתארת בדיוק ובפירוט את מיקומו של המוסך, דרכי הגישה אליו, תוכנית המגרש והחלוקה הפנימית של המבנים. קנה המידה של תוכנית המבנה הוא 1:100. כמו כן יש לצרף אישור של ועדה מקומית לתכנון ובנייה על כך שהמקום שנבחר להפעלת המוסך אכן מתאים לעסק מסוג זה.

מהם הקריטריונים למתן אישור מקדמי?

הממונה המחוזי בוחן את מידת התאמת גודל השטח וחלוקתו לדרישות ההכרחיות מכל מוסך. בנוסף הוא מוודא שהמיקום של המוסך לא יגרום להפרעה לתנועה באזור, כולל בהיבט של החנייה.
חשוב להדגיש שהאישור המקדמי הוא אישור עקרוני בלבד. בכל מקרה חשוב מאוד לא לחתום על שום חוזה – רכישה, חכירה או שכירת שטח – לפני שמתקבל אישור זה.
רישיון עסק למוסך

אילו מסמכים מצורפים לבקשה לקבלת רישיון מוסך?

אחרי שמקבלים אישור עקרוני, ניתן להגיש לממונה המחוזי בקשה לרישיון מוסך. לבקשה יצורפו רשימת הכלים והציוד במוסך (שחייבת לעמוד בתקן העדכני), אישור בעלות על השטח או שכירתו (או לחילופין כתב התחייבות), העתקים של כתבי ההסמכה של הדרגים המקצועיים במוסך, כרטיסי עבודה, הזמנות תיקונים וחשבוניות, ואם הבעלים הוא חברה בע"מ גם תעודת הרישום של רשם החברות.

תוך כמה זמן מתקבלת תשובה?

משרד התחבורה מתחייב לספק תשובה תוך 14 ימי עבודה. מומלץ לבצע את התהליך כולו עם ליווי מקצועי של מומחים מנוסים בתחום רישוי המוסכים.
עוד אודות רישיון עסק למכוני רישוי רכב, רישיון עסק מוסך, תיקון תקרים, פנצ’ריה, חשמלאות רכב, זגגות, פחחות בכתבה הבאה
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר