אישור הכנסת – קבלת רישיון עסק תוך שבועות ולא חודשים

התהליך נמשך לא פחות מ-8 שנים (!), בדרך היו מאבקי אגו בלתי נמנעים בין פוליטיקאים שונים והרגולציה העודפת עדיין לא נעלמת לגמרי מחיי היזמים בישראל – אבל ביולי 2018 אישרה הכנסת חוק חשוב מאוד שעשוי להקל על בעלי עסקים רבים: חוק רישוי עסקים דיפרנציאלי.


מהו חוק רישוי עסקים דיפרנציאלי?

העיקרון בבסיס חוק רישוי עסקים דיפרנציאלי פשוט: ישנם הבדלים מהותיים בין סוגי עסקים שונים, ולכן אין סיבה שכולם יעברו הליך מורכב וממושך בדרך לקבלת רישיון עסק. מדובר ברפורמה משמעותית, רלוונטית לחלק גדול מבעלי העסקים הקטנים בישראל (שמספרם הוא כרבע מיליון). בעל עסק. בדוק אם העסק שלך פטור מרישיון עסק


מהם המרכיבים העיקריים ברפורמה?

הרפורמה כוללת 3 מרכיבים עיקריים: קיצור פרק הזמן לקבלת רישיון, הארכת תוקף הרישיונות של עסקים בקטגוריות רבות והבטחת דרישות אחידות מצד כל הרשויות המקומיות.
קבלת רישיון עסק באופן מהיר


אילו עסקים יכולים לקבל רישיון בזמן קצר?

עסקים שמוגדרים כלא מסוכנים יוכלו להגיע לרישיון העסק המיוחל תוך 3 שבועות (בהשוואה לכמעט שנה טרם הרפורמה!) – בין השאר ייהנו מהקלה משמעותית זו חנויות פרחים, קיוסקים, מכונים לשטיפת רכב ועוד. עסקים אחרים שרמת הסיכון בהם נמוכה דוגמת מכוני יופי או מספרות יוכלו גם הם לפעול תוך 21 יום, על בסיס רישיון זמני, ולהשלים את ההליכים לקבלתו של רישיון עסק קבוע תוך 6 חודשים.
קטגוריה רחבה במיוחד של עסקים שמרכיב זה ברפורמה רלוונטי עבורה היא בתי קפה ומסעדות – שיקבלו רישיון זמני תוך כחודש וחצי ורישיון קבוע תוך חצי שנה. חשוב לציין כי החוק קובע שאם הרשות לא מספקת למגיש הבקשה תשובה, ייחשב הדבר כאילו ניתן אישור!


מהו תוקף רישיון עסק בהתאם לחוק החדש?

מרכיב מהותי שני הוא הארכת תוקף רישיונות העסק – שירותי קייטרינג יידרשו לחדש את הרישיון רק אחת ל-5 שנים (במקום כל שנה), מספרות ומכוני יופי יקבלו רישיון עסק שתקף ל-10 שנים (כפליים מהמצב היום) וגם המרכולים, המזנונים, בתי הקפה, המסעדות, בתי המלון וגני האירועים יצטרכו לעבור את התהליך של חידוש רישיון עסק רק פעם בעשור (במקום כל 3 שנים).


מה השתנה לגבי הדרישות מהעסקים?

מרכיב מהותי שלישי ברפורמה הוא אחידות בין הרשויות המקומיות השונות מבחינת הדרישות בדרך למתן רישיון עסק, וכן הפיכת הדרישות לברורות. הצמצום המשמעותי של הרגולציה והבירוקרטיה לא יבוא על חשבון המטרות המקוריות של חוק רישוי עסקים (הבטחת שלום הציבור ובריאותו) – כך שעדיין חשוב כמובן לתכנן כל עסק על-פי התקנות הרלוונטיות ובעזרת מומחים מנוסים בתחום.
רישוי עסקים, מהצעד הראשון ועד האחרון של הקמת העסק שלך >>> היכנסו לפרטים
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר