כמה עולה רישיון עסק?

עבור השאלה כמה עולה רישיון עסק אין תשובה אחת. מדובר בתחשיב כולל המכיל בתוכו פרמטרים רבים הנוגעים לאספקטים שונים במהות העסק המדובר. מאחר ולכל עסק ישנם פרמטרים שונים לא ניתן לקבוע מחיר אחיד עבור טיפול בהליך רישוי עסק, עם זאת ניתן לבצע הערכה על פי הגורמים הללו ולקבל הצעת מחיר הרלוונטית לעסק שלכם.


הגורמים המשפיעים על שכלול מחיר רישיון העסק

הגורם הראשון הינו סוג העסק. חוק רישוי עסקים מחלק את העסקים בישראל לקטגוריות שונות, בין ביתר: דלק ואנרגיה, בריאות רוקחות וקוסמטיקה, מזון ובתי אוכל ועוד.
לכל אחת מהקטגוריות הללו נדרש הליך רישוי שונה ומיוחד כאשר בתוך הקטגוריות ישנם יוצאי דופן הדורשים אישורים או בדיקות מיוחדות ומעורבות של גורמים נוספים בהתאם לצורך, כמעין תת קטגוריה נוספת.

כמה יעלה לך להוציא רישיון עסק


הגורמים הרלוונטיים לרישיון ברוב העסקים הם:

  • משרד הבריאות
  • משרד החקלאות
  • המשרד לאיכות הסביבה
  • משטרת ישראל
  • מכבי האש
  • מחלקת התברואה בעירייה
  • מהנדס העיר

וישנם גורמים נוספים, הנדרשים במקרה של עסקים ספציפיים.
כאשר אנחנו מבקשים להעריך את עלותו של הרישיון, כאשר ההליך מתבצע על ידי חברה מקצועית חיצונית העוסקת בהנפקת רישיון עסק, יש לקחת בחשבון את הגורמים הנ"ל ולהבין כי ככל שמורכבות הרישיון גדולה יותר כך עלות הטיפול בגורמים אלו עולה.


גורם שני לשכלול עלות רישיון עסק – גודל בית העסק

גודל העסק והשטח עליו הוא פועל, לרבות מיקומו הינם פקטורים משמעותיים בשכלול עלות הליך הרישוי. במידה ומדובר בקיוסק קטן בשטח של 10 מטרים רבועים תינתן הצעת מחיר שונה זו ממסעדה החולשת על שטח של למעלה מ 100 מ' רבועים.
עלות הרישוי משתנה בעיקר בשל האישורים והטיפול המורכב יותר בהליך הנדרש בעסקים בעלי סדר גודל גדול במיוחד.


גורם שלישי לשכלול עלות הליך הרישוי – בעלי מקצוע

מספר בעלי המקצוע הנדרשים לפעול על מנת להביא את העסק לכדי זכאות לרישוי הינו גורם משמעותי מאד בשכלול מחיר הליך הרישוי. כאשר נדרשת מעורבות מיוחדת של מהנדס, קבלני ביצוע, חשמלאים, מתקיני מערכות כיבוי אש וכיוצא באלו, מחיר הטיפול עולה. במידה ואין צורך בגורמים רבים ובבעלי מקצוע המחיר מותאם לכך.


הליך רישוי עסק, רק בחברה מקצועית!

הליך הרישוי הינו ארוך ומורכב. הצעת המחיר שתינתן עבור טיפול בהליך זה משכללת בתוכה את הטיפול בבירוקרטיה מול כל הגורמים השונים, לרבות כל אלו המפורטים מעלה, לרבות טיפול ברישיון יצרן עבור בתי אוכל, מסעדות ובתי קפה למשל. כמו כן המחיר כולל את סקירת כל הנדרש לקבלת רישיון, פירוט כל ההתאמות והטיפול בהן וכן טיפול בחריגות אם ישנן וכו'.

זו הסיבה שיש לקבל הצעת מחיר מחברה מקצועית בלבד, בעלת ידע וניסיון עשיר בקבלת רישיונות עסק לחברות ועסקים מכל הסוגים. כזו שתוכל לבצע עבורכם את ההליך כולו, לחסוך לכם זמן רב וכסף ולהביא את העסק שלכם לפתיחה בתנאים אידיאליים.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר