רישיון עסק לופט אירועים


האם לופט לאירועים חייב ברישיון עסק?

כן.


האם בעלי דירה שמשכירים אותה לאירועים רק מעת לעת זקוקים לרישיון עסק?

כן.
כשבעלי דירה משכירים אותה עבור תמורה כספית לקיומם של אירועים שונים, מדובר בעסק לכל דבר – ועל כן נדרש רישיון עסק.


מה עלול לקרות אם תשכירו לופט לאירועים בלי רישיון מתאים?

הענישה הקבועה בחוק על הפעלת לופט לאירועים ללא רישיון כוללת גם קנסות וגם מאסר בפועל. גובה הקנס עלול להגיע גם ל-14,400 ₪ ואם בעלי העסק ממשיכים להפעיל אותו גם לאחר שנדרשו להפסיק לעשות זאת עקב היעדר רישיון, ניתן לקנוס אותם ב-1,440 ₪ נוספים על כל יום שבו העסק מופעל.
לגבי המאסר בפועל, העונש המקסימלי הקבוע בחוק הוא 18 חודשים. חשוב להדגיש כי גם כשמדובר בעסק קטן, בית המשפט לא בהכרח יקל או יתחשב בו, ואף להפך, הענישה עלולה להיות חמורה.


למי מוגשת הבקשה לרישיון עסק ללופט?

בקשות לרישיון עסק מוגשות לרשות המקומית שבשטחה פועל העסק – במקרה זה הלופט המשמש לאירועים.

מי בוחן את הבקשה?

מחלקת הרישוי ברשות המקומית מקבלת חוות דעת ממספר גורמים על-מנת להחליט האם העסק זכאי לרישיון. במקרה של לופט לאירועים גורמי הרישוי העיקריים הם משטרת ישראל והרשות הארצית לכבאות והצלה.


מהם הנושאים העיקריים שנבחנים בדרך למתן רישיון עסק?

הפיכת לופט לחלל לאירועים מחייבת תשומת לב רבה לנושא הבטיחות: דרכי מילוט, אמצעים לגילוי אש וכיבויה, ועוד. ככל שהלופט גדול יותר ומגיעים אליו יותר חוגגים, כך הדרישות קפדניות יותר.
דגש חשוב נוסף הוא קיומו של היתר בנייה. קיום אירועים במקום שלא מתאים לכך עלול לגרום למפגע של ממש לשכנים, בעיקר מבחינת הרעש, ועל כן הרשות המקומית לא תאשר את הבקשה לרישיון עסק במקרים אלה.
מומלץ להיעזר במומחים בתחום הרישוי כדי להבטיח סיכוי גבוה במיוחד לקבלת רישיון העסק והשכרת הלופט לאירועים באופן חוקי ומסודר. אנשי מקצוע בעלי ניסיון ספציפי ברישוי מקומות המשמשים לאירועים יעזרו לכם לתכנן את המקום כך שהוא ישביע את רצונם של כל גורמי הרישוי וניתן יהיה להפעיל אותו תוך זמן קצר ככל האפשר.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר