מערכת רישוי עסקים מקוון


מהי מערכת רישוי עסקים מקוון?

כחלק מהרצון לייעל את תהליכי קבלת רישיון העסק, הושקה בספטמבר 2016 מערכת רישוי מקוון – מערכת שנועדה לאפשר לכל בעל עסק גישה נוחה, ישירה ובעיקר מהירה למידע שהוא זקוק לו בדרך לרישיון הדרוש.


אילו בקשות ניתן להגיש דרך המערכת המקוונת?

כבר ב-2016 הוגשו דרך מערכת רישוי עסקים מקוון, שנמצאת באחריות מנהל התכנון שבמשרד האוצר, כ-22,000 בקשות לקבלת מידע ועוד כ-8,000 בקשות לקבלת היתר בנייה – שבמקרים רבים מהווה תנאי הכרחי לקבלת רישיון העסק. קראו עוד על התנאים לקבלת רישיון עסק בכתבה הבאה


איזה מידע מנגישה המערכת?

על-פי התקנות העדכניות בתחום רישוי העסקים, הרשויות המקומיות מחויבות להעביר ליזמים ולבעלי עסקים את כל המידע הנחוץ להם לטובת תכנון העסק תוך 30 ימים. זו גם הייתה אחת הסיבות העיקריות להקמתה של המערכת המקוונת – לאפשר עמידה בלוח זמנים זה (שהוא חלק מהרצון הכללי לקצר תהליכים ולאפשר לבעלי עסקים להתחיל לפעול ללא עיכובים רבים מדי).
המידע הוא למעשה כל רשימת הדרישות והתנאים שמציבים כל גורמי הרישוי הרלוונטיים לעסק על-מנת לאשר את הבקשה לרישיון. מומלץ בכל מקרה לתכנן את העסק ולהגיש את הבקשה לרישיון בעזרת מומחים בתחום הרישוי כדי להימנע מטעויות – שהתיקון שלהן מצריך זמן וכסף – ומעיכובים לא הכרחיים.

מערכת רישוי עסקים מקוונת


האם ניתן לבחור בין שימוש במערכת המקוונת לבין הגשה ידנית?

ישנם הבדלים בין הרשויות המקומיות השונות – בעיריית תל אביב יפו למשל החל מיוני 2018 ניתן להגיש בקשות אך ורק דרך מערכת רישוי עסקים מקוון. ברשויות אחרות המצב שונה, וגם משתנה כל הזמן בהתאם להמשך הטמעת המערכת.


איך מתחברים למערכת?

בעל עסק מזין את כל הפרטים הרלוונטיים (שלו ושל העסק), מאומת על בסיס מספר הטלפון שלו, יוצר שם משתמש וסיסמה – ויכול להתחיל להתנהל בתוך מערכת רישוי עסקים מקוון כולל לפתוח בקשה חדשה. את כל המסמכים שיש להגיש עם הבקשה לרישיון עסק יש לסרוק ולצרף לבקשה.
אדריכלים, מהנדסים והנדסאים שעורכים תוכניות ורוצים להתחבר למערכת המקוונת עושים זאת באמצעות כרטיס חכם. לאחר מכן מתבצע רישום דרך הרשות המקומית, ומאותו רגע יכולים אנשי המקצוע להתחבר למערכת מהמשרד, בקלות ובנוחות.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר