רישיון עסק לצמיתות


האם ניתן לקבל רישיון עסק ללא הגבלת זמן?

על-פי התקנות העדכניות במסגרת חוק רישוי עסקים, פרק הזמן המקסימלי עבורו ניתן לקבל רישיון עסק הוא 15 שנים. בין העסקים שלהם ניתן רישיון לטווח ארוך זה: מכבסות, מתקנים לאחסון גז, חנויות לממכר מזון לבעלי חיים, מרכולים, הובלת פסולת, השכרת כלי רכב, הסעת נוסעים ועוד.
מומלץ להגיש את הבקשה לקבלת הרישיון בעזרת מומחים בתחום, כך שהסיכוי לתשובה חיובית יהיה מקסימלי ובנוסף לא ייווצרו עיכובים מיותרים.


מה קובעות התקנות לגבי עסקים שקיבלו בעבר רישיון לצמיתות?

עד לפני מספר שנים ניתן היה לקבל רישיון עסק לצמיתות עבור מספר סוגי עסקים. גם אם עסק מסוים קיבל לפני כניסת התקנות העכשוויות לתוקף רישיון לצמיתות – הוא כבר אינו רלוונטי. בעקבות התקנות העדכניות קוצרה תקופת הרישיון בהתאם לצו רישוי עסקים עדכני.


מה כוללת ההצעה לתיקון חוק רישוי עסקים?

בחודש מאי שנת 2018 אושרה בקריאה טרומית הצעה לתיקון חוק רישוי עסקים – תיקון לפיו יהיו עסקים שיקבלו רישיון לצמיתות. מי שיזם את החוק הוא ח"כ רועי פולקמן ממפלגת "כולנו". עוד קובע החוק כי גם עסקים שמחייבים בדיקות תכופות יותר יקבלו רישיון ל-3 שנים.
חשוב להדגיש כי ביולי 2018 אושרה רפורמה כללית בתחום רישוי העסקים – וזו לא כללה את הסעיף הנ"ל, כך שכיום כאמור לא ניתן לקבל רישיון עסק לצמיתות.

רישיון עסק

מה עמדת הרשויות המקומיות?

פורום 15 הרשויות – שכולל את כל הרשויות המקומיות הגדולות בארץ – תומך במתן רישיונות עסק לצמיתות.
עמדת הרשויות היא שאת המשאבים הנדרשים לרישוי אחת ל-5 או 10 שנים כדאי להפנות לבקרה ואכיפה, בדומה למצב במדינות המפותחות האחרות שצמצמו את הרגולציה ובמקביל מחמירות עם עסקים שלא עומדים בתנאי הרישיון.


על מה חשוב להקפיד אחרי שמקבלים רישיון עסק?

חשוב לזכור שקבלת רישיון עסק אינה סוף פסוק מבחינת היחסים מול הרשות המקומית ושאר גורמי הרישוי.
גם לאחר שבוצעו ביקורות בעסק ואושרה הבקשה לרישיון חובה כמובן להתנהל על-פי כל הכללים והתקנות. הפרת תנאי הרישיון עלולה להוביל לשלילתו גם לאחר שהושקעו משאבים רבים בהשגתו.
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק – 050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר