בקשה לרישיון עסק

על הגשת בקשה לרישיון לעסק

בשעה טובה אתם מתכננים לפתוח עסק חדש. לפני שאתם מתחילים בתוכניות מעשיות לעסק חשוב שתדעו כי עליכם להגיש בקשה לרישיון לעסק לרשות המקומית למחלקת הרישוי שלה. מדובר בהליך מורכב המכתיב עמידה בשורה ארוכה של דרישות שמשתנות בהתאם לאופי החברה ותחום עיסוקה. בכדי לעבור הליך זה ביעילות ובהצלחה ולזכות ברישיון הנחשק, מומלץ לפנות לחברת אביב ברישוי, שמתמחה בהליכים אלו ומעניקה שירות מקצועי מלא.


הליך קבלת רישיון לעסק

הגשת בקשה לרישיון לעסק עם הליך יעיל שמבטיח קבלת רישיון, מורכבת ממספר שלבים עיקריים שאנו מסייעים בביצועם:

  • איסוף מידע- הגדרה מדויקת של אופי העסק ותחומי פעילותו. ההגדרה כוללת גם את מיקום העסק, הליכי עבודה שלו, ספקים מולם הוא עובד, גודל המקום, היתרי מבנה והתאמתו לפעילות עסקית מבוקשת וכו'. כמו כן בשלב זה נסייע בפתיחת תיק רישוי ברשות המקומית.
  • תוכניות- הכנת תוכנית לעסק מבוססות על מצב נוכחי של העסק, ועל בחינת  עמידת העסק בתקנות רישוי שונות החיוניות לשם קבלת רישיון. תקנות הרישוי משתנות בהתאם לאופי פעילות עסקית, כדוגמת תקנות של משרד הבריאות למסעדה או תקנות משרד הגנת הסביבה למפעל.
  • חוות דעת מקדימה- הגשת בקשה מקדימה לרשות והמקומית ורשויות רלוונטיות נוספות. חוות דעת זו מאפשרת להמשיך בהליך באופן הרבה יותר ברור ויעיל הכולל במידת הצורך ביצוע שינויים בתפעול או תכנון בית העסק.
  • הגשת בקשה- לרשות המקומית מוגשת בקשה לרישיון עסק אליה מצורפים אישורים ומסמכים רלוונטיים נוספים וחוות דעה מקדימה.
  • ביקורת של הרשויות- ביקורת הבוחנת את תאימות העסק בפועל לתוכניות שהוגשו.
  • קבלת רישיון- בסיום ההליך יתקבל רישיון לעסק.


אישורים נדרשים לרישיון

בצו רישוי עסקים מפורטים כל העסקים הנדרשים ברישיון לעסק על מנת לפעול, כאשר כל עסק בהתאם לתחום פעילותו נדרש באישורים מרשויות שונות. כך למשל, אישורים אלו יכולים להיות מהרשות המקומית, משטרת ישראל, משרד הבריאות, משרד להגנת הסביבה, וכן מכבי אש, משרד החקלאות, משרד העבודה ומשרד החינוך.


הגשת בקשה לרישיון לעסק

להגשת בקשה לרישיון לעסק עם הליך מהיר ויעיל, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא,
צרו קשר עם חברת אביב ברישוי בטלפון 050-8092338 או במייל info@avivbarishuy.co.il.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר