רישיון לחברת שמירה

חברות שמירה הם בין סוגי העסקים שחייבים ברישיון. למעשה, לא רק שמתן שירותי שמירה ללא רישיון תקף מהווה עבירה על החוק, אלא שגם רכישת שירות שכזה מחברה שאינה בעלת רישיון עלולה לגרור קנסות כבדים – כך על-פי תיקון לחוק העסקת עובדים ע"י קבלנים משנת 2012 (תיקון שחל על בעלי עסקים וארגונים בשירות הציבורי ולא על אנשים פרטיים, אם כי כמובן שגם לאזרח פרטי מומלץ בחום לעבוד רק מול חברת שמירה בעלת רישיון כחוק).


למי מגישים בקשה לקבלת רישיון להפעלת חברת שמירה?

הבקשה מוגשת למשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, באופן מקוון.


מיהם גורמי הרישוי הנוספים?

אחד התנאים הוא הצגת רישיון תאגיד שמירה מטעם משרד המשפטים, ועל כן יש צורך בהתנהלות פורמלית גם מול המחלקה לרישוי חוקרים פרטיים ושירותי שמירה שבמשרד זה. גורמים נוספים הם משטרת ישראל, הרשות המקומית ומשרד הפנים.

רישיון עסק לחברת שמירה


מהן הדרישות הראשוניות לקבלת רישיון?

משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים דורש מכל מי שמבקש רישיון לעסוק כקבלן כוח אדם המספק שירותי שמירה עמידה במספר קריטריונים בסיסיים:
* היעדר הרשעה בעבירה חמורה או כזו שנושאת עמה קלון ב-5 השנים שקודמות למועד הגשת הבקשה.
* שנת ניסיון עסקי או ניהולי.
* רישיון תאגיד שמירה מטעם משרד המשפטים או רישיון משרד לשירותי שמירה.


מהו השלב הבא בדרך לרישיון?

לאחר הגשת הבקשה הראשונית ואישורה – אישור שעדיין לא מהווה רישיון להפעלת החברה! – מוזמן מגיש הבקשה לראיון ולמבחן בנושא זכויות עובדים. קראו עוד על תנאים לקבלת רישיון 


האם חובה להפעיל גם משרד?

כן – אבל אין טעם לשכור או לרכוש משרד לפני שעוברים את הריאיון והמבחן. בכל מקרה חשוב להדגיש שגם לגבי המשרד שישמש את חברת השמירה ישנם קריטריונים שונים ובהם נגישות, תנאים פיזיים נאותים וכן הפרדה מוחלטת ממגורים (כלומר אי אפשר להציג דירת מגורים או חלק ממנה כמשרד החברה).


מהו "מארגן שמירה"?

משרד העבודה דורש גם רשימה מפורטת של כל העובדים בחברת השמירה. לפחות אדם אחד חייב למלא תפקיד שמוגדר "מארגן שמירה" – תפקיד שעבורו נדרש רישיון ספציפי.


תוך כמה זמן ניתן להשלים את התהליך ואיך תוכלו לעבור אותו ללא עיכובים?

ניתן להשלים את כל ההליכים תוך 3 חודשים. על-מנת לא ליצור עיכובים מיותרים ובכדי לעבור את התהליך באופן יעיל וחלק מומלץ להיעזר במומחים בעלי ניסיון בתחום ספציפי זה.
יש לכם עוד שאלות? היכנסו למאמר שאלות ותשובות נפוצות ברישוי עסקים
התקשרו כעת לאביב ברישוי להנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם!

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר