מה זה רישיון עסק

להבין מה זה רישיון עסק

רבים מהמבקשים לפתוח עסק מגלים שהם נדרשים עבורו ברישיון. מה זה רישיון לעסק? למה הוא נועד ואיך לקבלו? על כך תוכלו לקבל תשובה מחברת אביב ברישוי, שמתמחה בליווי הליכי רישוי לעסקים מול הגורמים הרלוונטיים עבור עסקים מתחומים וענפים שונים במשק, לרבות טיפול במקרים שהרישיון לא אושר.


הכירו את חוק רישוי עסקים

רישיון לעסק מבוסס על חוק רישוי עסקים משנת 1968. בחוק מפורטים תנאים כלליים וספציפיים שיש לקיים על מנת לקבל אישור לפתיחת עסק. חוק זה הוחל במטרה להבטיח את תקינותם ובטיחותם של עסקים עבור העובדים, מבקרים במקום, עבור סביבתם ועבור הציבור הרחב. כמו כן תנאי קבלת הרישוי משתנים בין סוגי עסקים שונים. כך למשל, תנאי קבלת רישוי למסעדה שונים מאלו הנדרשים עבור רישוי עסק בענף הבנייה. בהתאם לסוג העסק משתנות הרשויות מולן יש להנפיק אישורים בין אם משרד הבריאות, משטרה, רשות מקומית, מכבי אש וכו'.


מי נדרש ברישיון ומתי?

מרבית סוגי העסקים בישראל נדרשים ברישיון, ובצו רישוי עסקים מפורטים העסקים הנדרשים ברישיון. בנוסף ניתן לברר צורך זה מול הרשות המקומית. את הבקשה לרישיון יש להגיש עוד טרם פתיחת עסק חדש וגם במקרים של שינויים בעסק כמו שינוי פעילותו, שינויים בשטחו, כניסה או יציאה של שותפים ובעת החלפת בעלים. הרשויות בוחנות תנאים מקדימים לפתיחת עסק וקובעות באם לאשר את פתיחתו. כמו כן ישנם תנאי רישיון שיש לקיים במהלך פעילות שוטפת של העסק, אחרת הרישיון לא יחודש. יתכנו מצבים בהם יוספו תנאים גם לאחר קבלת הרישיון, אשר בעליהם יחויב לעמוד בהם אחרת רישיונו יישלל.


הגשת בקשה לרישיון

את הבקשה לרישיון לעסק יש להגיש לרשות המקומית בה הוא מוקם. לבקשה זו יש לצרף כל מסמך רלוונטי כדוגמת תוכניות הנדסיות או חוזה שכירות, כאשר סוג המסמכים משתנה בהתאם לפעילות העסק. כך למשל יש עסקים הנדרשים באישורי בטיחות, היתרי רעלים, אישורי נגישות וכו'. את הבקשה בודקים ברשויות רלוונטיות אם ברשות המקומית, משטרת ישראל, משרד הגנת הסביבה, משרד הבריאות, משרד העבודה ועוד.


עוד מידע על רישיון לעסק

רוצים לדעת עוד על מה זה רישיון לעסק ומה יש לעשות על מנת לקבלו? צרו קשר עם חברת אביב ברישוי בטלפון 050-8092338 או במייל info@avivbarishuy.co.il.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר