יש עשן ויש אש, אבטחו את העסק שלכם, כבר בתהליך הרישוי

כל עסק מחויב להבטיח את שלום העובדים בו וכן את שלומם של הלקוחות המגיעים אליו. במיוחד יש לצמצם למינימום את הסכנה לפריצת שריפה, ובנוסף לנקוט בכל הצעדים הנדרשים כדי שאם חלילה פורצת שריפה ניתן יהיה להשתלט עליה במהירות וללא נפגעים בנפש. בהתאם במסגרת   הליך קבלת רישיון עסק – כבאות והצלה הם נושאים כבדי משקל ובין השאר יש לקבל את אישורה של הרשות הארצית לכבאות והצלה על-מנת לזכות ברישיון עסק ובאפשרות לפעול כחוק.


מה כולל הליך הרישוי מבחינת כבאות והצלה?

על מנת לקבל אישור כבאות לרישיון עסק יש להגיש לרשות המקומית תוכנית עסק מפורטת. תוכנית זו מועברת למפקח בטיחות אש אשר בוחן אותה בקפידה ולאחר מכן גם מגיע לעסק שלכם על-מנת לוודא שהמציאות בפועל תואמת את התוכנית.
התוכנית המוגשת צריכה להיות בקנה מידה של 1:100, ולכלול התייחסות מפורטת לפתחים וליציאות במבנה שמשמשים את העסק, למערכות החשמל והגפ"מ, לציוד כיבוי האש, למערכות מיזוג האוויר והמנדפים ולמערכות גלאי העשן וספרינקלרים .
כמו כן נדרשת התייחסות מפורטת לחומרים ששימשו לבניית המבנה והחלקים השונים שלו, לשעות הפעילות המתוכננות ולמספר האנשים שצפויים לשהות בו (עובדים וכן לקוחות).
אם לאחר הביקור הראשון של מפקח בטיחות אש נדרשות התאמות בעסק, הוא יגיש רשימת הנחיות מפורטת ויגיע במועד מאוחר יותר לאחר הגשת אישורים ומסמכים לבחון שוב את מצבו של העסק ובפרט האם מולאו כל ההנחיות.
רק אם התשובה חיובית, יינתן האישור של רשות הכבאות וההצלה למתן רישיון עסק.
קראו בנושא >>> תצהיר כיבוי אש רישוי עסקים
רישוי עסקים כבאות והצלה
עבור כל עסק ישנן הנחיות בטיחות שונות מטעם הרשות הארצית לכבאות והצלה, אולם באופן עקרוני עוסקות הנחיות אלה בנושאים הבאים:
* התקנת מערכות אוטומטיות לגילוי עשן ואש הכוללות חיבור למוקד חירום ונוסח הודעת חייגן  ו-וידוא תקינותן
* התקנת מערכות אוטומטיות לכיבוי שריפה במים ו/או ארונות אש, זרנוקים, גלגלונים וכו'
* התקנת מערכות כיבוי אש בלוחות חשמל
* בדיקת תקינותה של מערכת החשמל על מרכיביה השונים
* הימצאותם של ברזי שריפה נגישים
* התקנת דלתות אש ומחיצות אש
* שילוט ברור שמכוון את השוהים בעסק אל פתחי יציאות החירום
באופן טבעי ככל שהעסק גדול יותר, צפוי לארח אנשים רבים יותר או לחילופין נעשה בו שימוש בחומרים דליקים או מסוכנים, הדרישות רבות יותר – וחשוב מאוד למלא את כולן, הן למען קבלת רישיון עסק והן כדי שתוכלו לישון בראש שקט.

צריכים את עזרתנו בהנפקת רישיון עסק050-8092338 להצעת מחיר במייל הנכם מוזמנים ליצור איתנו קשר בטופס צור קשר ונחזור אליכם בהקדם.
https://www.youtube.com/watch?v=KnXU38SUat8&t=16s
לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר