המדריך לאדריכל בנושא רישוי עסק לייצור איפור ותכשירי יופי

עסקים לייצור תכשירי יופי ואיפור זקוקים לרישיון עסק על-מנת לפעול כחוק, ובהתאם התכנון האדריכלי שלהם כולל התייחסות מפורטת לא רק לצרכים של העסק אלא גם לדרישות גורמי הרישוי השונים: רישוי עסקים,הנדסה,משרד הבריאות, משרד הכלכלה, המשרד להגנת הסביבה והרשות הארצית לכבאות והצלה.
מאחר שבעסקים המייצרים תכשירי איפור ויופי נעשה ברוב המקרים שימוש בחומרים שעלולים להיות מסוכנים, הדרישות מהם רבות ומפורטות, כך שנדרש תכנון אדריכלי מדויק ומדוקדק, בהתאם לחוק רישוי עסקים.
רישוי למוצרי קומסטיקה


הדרישות של הרשות הארצית לכבאות והצלה

הרשות הארצית לכבאות והצלה מבחינה בין מספר סוגי עסקים לייצור תכשירי איפור ויופי, וזאת עפ"י שטח הבניין בו הם פועלים – עד 300 מ"ר, בין 301 ל-500 מ"ר, בין 500 ל-1,000 מ"ר ובניינים גדולים יותר או בעלי 3 קומות ומעלה.
ההנחיות השונות לגבי התכנון האדריכלי נוגעות למערכות החשמל בעסק, מערכות הגז, הבטחת דרכי גישה לרכבי כיבוי והצלה, פתחים, תאורת חירום, שילוט ועוד.
ניתן לפנות למדור בטיחות אש בתחנת מכבי אש האזורית בבקשה לקבל את ההנחיות עבור העסק הספציפי שברצונך לתכנן.


הדרישות של משרד הבריאות

רוב הדרישות של משרד הבריאות נוגעות לתמרוקים עצמם (אשר ייצורם מחייב רישיון תמרוקים), אבל גם לגבי המבנה בו מתבצעת פעילות הייצור ישנן הנחיות שונות, שאותן ניתן לקבל מאגף הרוקחות במשרד הבריאות.


הדרישות של משרד הכלכלה

משרד הכלכלה, באמצעות מנהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית, בוחן את תנאי העבודה בעסקים לייצור תכשירי איפור ויופי ובפרט מוודא כי הם מבטיחים את שלומם של העובדים ואת רווחתם.
דגשים ספציפיים לדוגמה הם: חשיפה לגורמים המוגדרים כמזיקים, חדרי שירותים וסידורי רחצה נאותים ביצוע בדיקות רפואיות,הדרכות בטיחות בעבודה ועוד.


הדרישות של המשרד להגנת הסביבה

המשרד להגנת הסביבה בוחן את תוכניות העסקים לייצור תכשירי איפור ויופי מבחינת השפעתם על הסביבה, הקרובה כמו גם הרחוקה.
בפרט נבחנים בקפידה נושאים כמו טיפול מוקפד בפסולת מוצקה ובשפכים, היקף הפליטה לאוויר של חומרים מזהמים, ההיערכות למניעת חלחול חומרים מסוכנים לקרקע או למקורות מים, מניעת מטרדי רעש ועוד.
אדריכל המעוניין לוודא שהתוכניות שלו עומדות בכל הדרישות של כל גורמי הרישוי הרלוונטיים יכול לפנות לרשות המקומית שבשטחה מוקם העסק ולהגיש בקשה למידע מוקדם.
אנחנו באביב ברישוי עומדים לרשותך בכל עת ומזמינים אתכם אדריכלים ליצור עמנו קשר למידע נוסף.
חייגו כעת: 050-8092338

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר