יועץ מיזוג אוויר

יועץ מיזוג אוויר הוא מומחה בתחום המיזוג ומערכות האקלים, שמטרתו להבטיח שהמערכות נבחרות ומותקנות נכון כדי לספק אקלים נוח ובריא במבנים ובמתקנים. הוא מעניק ייעוץ מקצועי לגבי בחירת מערכת מיזוג האוויר המתאימה ביותר, תוך לקיחה בחשבון גורמים כמו גודל המבנה, שימושיו, נתוני צריכת האנרגיה, והדרישות הספציפיות של המשתמשים.

יועץ מיזוג אוויר נדרש להבין היטב את הטכנולוגיות העכשוויות בתחום, לעקוב אחרי החידושים ולהיות מעודכן בנושאי אנרגיה ירוקה ובר קיימא. הוא יספק המלצות לגבי סוגי מערכות מיזוג האוויר, כגון מרכזיות לעומת מקומיות, ויעזור להבין את יתרונותיהם וחסרונותיהם בהתאם לצרכים הייחודיים של כל פרויקט.

היועץ גם עוסק בתכנון והטמעת מערכות המיזוג בשיתוף עם אדריכלים, מהנדסים וקבלנים, ומבטיח שההתקנה מתבצעת לפי הנדסת אקלים מתקדמת וכללי בטיחות. נוסף על כך, הוא מעניק תמיכה בניהול התפעול של מערכת מיזוג האוויר, כולל תחזוקה, ניטור ואיתור תקלות, לשם יעילות מרבית ואורך חיים של המערכת.

בסופו של דבר, יועץ מיזוג אוויר מביא עמו יתרון משמעותי לכל פרויקט בנייה או שיפוץ, בכך שהוא מבטיח את תכנון והתקנת מערכת מיזוג אוויר אופטימלית שתתמוך ביצירת סביבה נוחה ובריאה עבור המשתמשים.

במסגרת תפקידו יועץ המיזוג של צוות אביב ברישוי מבצע את הדברים הבאים:

  1. תכנון מוקדם
    היועץ מברר מול המזמין / אדריכל את הדרישות לגבי רמת הקירור / חימום הרצויה בשטח העסק / משרד / מחסן וכו' ומציג לפניהם את מגוון הפתרונות האפשריים בליווי תוכנית תקציבית מוקדמת, ולאחר קבלת הנחיות מכין היועץ מיזוג אויר תוכניות מוקדמות המתארות עקרונית את המערכת בתיאום מול יתר היועצים ובעלי המקצוע.
  2. תכנון סופי ומפורט
    לאחר קבלת היתר הבנייה יתכנן יועץ מיזוג האויר סופית את המערכת, כולל חישובים להגדרת גודל, הואיל ולמעשה אין היועץ מתכנן את רכיבי המתקן המסופקים ע"י קבלן המשנה / היצרן. תפקידו של יועץ מיזוג האוויר מתמקד בקביעת הדרישות המפורטות של הגופים הדורשים את אישור יועץ המיזוג כגון שרותי כבאות, משרד הבריאות, שירות המזון,
    איכות הסביבה וכו'.

יועץ מיזוג אוויר

שירותי ייעוץ נוספים

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר