מדריך להנפקת רישיון יצרן בראשון לציון - אביב ברישוי

by אביב ברישוי
8 שנים ago
970 Views

בעלי עסקים בראשון לציון שעוסקים בייצור או אריזת מזון זקוקים לרישוי עסקים רגיל לצד רשיון יצרן משרד הבריאות, כאשר את שני הרשיונות מעניקה הרשות המקומית של ראשון לציון באמצעות המחלקה הייעודית לכך.

בחינת בעלי עסקים שבאים במגע עם מוצרי מזון משמעותית לשמירה על בריאות הציבור לכן תהליך קבלת רשיון יצרן ראשון לציון הוא הליך מורכב במיוחד שמכביד לכל הדעות על המעוניינים להיכנס אל עסקי המזון, גם אם מעט בצדק.

ובכן כאמור, הרשויות אינן ממהרות לאשר פעילות לבעלי עסקים בענף המזון וההכנות להגשת הבקשה לרשיון יצרן אורכת חודשים ארוכים. הליך רשיון יצרן בראשון לציון או בכל עיר אחרת בארץ דורש מעורבות ובדיקות של משרדים ציבוריים וגופים ממשלתיים רבים ביניהם: משרד הבריאות, משרד התמ"ת, משטרת ישראל, רשות הכבאות והמשרד לאיכות הסביבה.

בפני כל אחד מהגופים הללו יש להציג תעודות, תכניות הנדסיות והוכחות פיזיות להיערכות בשטח. בכדי לקבל רשיון יצרן ראשון לציון יש לעמוד בתנאים הספציפיים שמציבה הרשות המקומית של ראשל"צ לבעלי העסקים בשטחה. את פירוט כל הנתונים, התנאים, הבקשות וכדומה ניתן לראות באתר הבית של מחלקת רישוי העסקים בראשון לציון.

סיוע בקבלת רשיון יצרן משרד הבריאות

המורכבות של התהליך והלחץ בו נתונים בעלי העסקים בשלבי הקמת העסק מביאים רבים מהם לייאוש ולתסכול רב. כיום פועלות חברות העוסקות בסיוע לבעלי העסקים הופכות את התהליך לפשוט יותר, מהיר יותר וזול יותר.

לא פעם מהוות חברות אלו פתרון נהדר לבעלי עסקים המבקשים להימנע מטיפול בבירוקרטיה כה מורכבת. החברה המקצועית מיישמת את כל הפעולות הנדרשות בהתאם לצורכי בית העסק ולתנאי הבקשה לרישיון בצורה המקצועית והטובה ביותר.

הניסיון המקצועי אותו רכשו בתחום מאפשר להם להעניק עצות שימושיות ולאתר מפגעים בטיחותיים ותברואתיים בהקדם, טרם הגשת הבקשה. בית העסק עובר הכנה יסודית לקראת הגעת צוות הביקורת של משרד הבריאות או רשות הכבאות, אנשי צוות החברה עוברים על כל אחד מסעיפי ותנאי הרישוי ומוודאים כי הם מטופלים ללא דופי וכי אין תקלות צפויות העתידות חלילה להכשיל את הבקשה לרישוי. ההכנה המקצועית ברמה שכזו היא שמבטיחה את השלמת הבדיקה בהצלחה וקיצור התהליך בדרך אל הרישיון המיוחל.

במקרים בהם מתעורר צורך ברכישת ציוד בטיחות או החמרה ברמת הניקיון וההיגיינה של לוקיישן העסק מאפשרות החברות ללקוחות לרכוש ציוד איכותי (מתקני אוורור, מטפי כיבוי אש ועוד) בעלויות סבירות באמצעות תיווך ישיר שלהן. הכנה מוקדמת חיונית בכל הגשת בקשה לקבלת רישוי עסק או רשיון יצרן משרד הבריאות.

במקרים בהם בעל העסק כושל בבדיקה הראשונה עליו לתקן את כל הליקויים ולהזמין בדיקה חוזרת. הבדיקות החוזרות גוזלות זמן יקר ומעכבות את פתיחת העסק, חשיבה לטווח הארוך והקפדה על כל הפרטים הקטנים משמעותית להצלחת העסק.

לשיתוף המאמר