מפקח בנייה

על מנת שתוכלו להתחיל פרויקט בנייה יהיה עליכם לפנות לאיש מקצוע שינהל את העסק. מפקח בנייה הוא האיש הנכון שאמור להיות אחראי על כל מה שקורה בפרויקט עצמו. הרי אתם מבחינתכם לא תרצו להתעסק כל היום בפרויקט הבניה מבלי שיש לכם הבנה בתחום. אך בין בחיפוש אחר מפקחי בנייה תוכלו למצוא הרבה מאוד אנשי מקצוע שונים. מכאן עולה השאלה, איך כדאי לבחור מפקח בניה שיעשה את העבודה? הרי למראית עין כל מנהל פרויקט בנייה יכול להיראות לכם מעולה. מוטב כי תבינו אילו פרמטרים עושים את ההבדל בין בחירה מוצלחת יותר לבחירה מוצלחת פחות. לא תרצו לדעת כי בגלל הבחירה שלכם הפרויקט כולו לא השיג את מטרותיו.


למה צריך מפקח בנייה?

למראית עין יכול להיות שתחשבו כי אתם יכולים לנהל את פרויקט הבניה לגמרי לבד. יש כאלה שמחליטים להתפטר מהעבודה על מנת להיות חלק מפרויקט הבניה על כל המשתמע מכך. עם זאת עליכם לקחת בחשבון כי אין לכם את הידע על מנת לעשות את העבודה הזאת. מפקח בניה הוא איש מקצוע שמכיר את העולם הזה לאורכו ולרוחבו, הוא התנסה בפרויקטים רבים. אתם מבחינתכם יכולים להיות בטוחים כאשר הוא אוחז במושכות. התפקיד של מפקחי בנייה הוא להיות אחראים על כל מה שקורה במסגרת הפרויקט עצמו. הם מתכננים תוכנית עבודה סדורה, ובוחרים את אנשי המקצוע השונים. הם מוודאים כי אנשי המקצוע מגיעים בזמן, ומבצעים את העבודות שהם אמורים לבצע. כל מה שקשור לפרויקט הבניה עצמו נמצא בידיים של אותו איש מקצוע שמנהל את הפרויקט.

 

אין תחליף למפקח עם ניסיון

הדבר הראשון שאתם אמורים לבחון הוא הניסיון של כל מפקח בנייה. השאיפה הטבעית שלכם תהיה לבחור את האנשים הנכונים עם הניסיון הכי משמועתי. הרי עם הניסיון ניתן לדעת מה נכון לעשות ומה לא נכון לעשות בכל נקודת זמן במעלה הדרך. הרי כל פרויקט בנייה מביא איתו לא מעט שינויים ולא מעט קשיים שונים. אתם תרצו לדעת כי מפקח הבניה שבחרתם יהיה מספיק מנוסה לנווט את הספינה. הוא אמור לדעת מה יהיה נכון לעשות בכל נקודת זמן כך שהפרויקט עצמו לא יפגע. זוהי הסיבה שבגללה כל מפקח בניה חייב להגיע עם ידע נרחב ועם ניסיון עשיר. מפקח שמגיע ללא ניסיון לא אמור להיות חלק מהאופציות שלכם. בכל זאת אין תחליף לניסיון בכל מה שקשור לניהול פרויקטים בבנייה.

 

המחיר על פיקוח הבנייה

בין שלל הפרמטרים השונים לא תוכלו להתעלם מהעלות שאותה תצטרכו לשלם. לכל מפקח בניה יש את המחירון שלו, מחירון שאמור לשקף את העבודה שהוא אמור לבצע. אתם מהצד שלכם תרצו לדעת כי אתם פונים לאיש מקצוע שתוכלו לעמוד בעלויות שלו. הרי המחיר שמפקח בנייה אחד יגבה מכם אמור להיות שונה מהמחיר שמפקח אחר אמור לקחת. לכן תוכלו לעשות השוואת מחירים בין מפקחי בנייה שונים עד שתמצאו עלות שמתאימה לכם. בו בזמן אל תיתנו למחיר הזול להטעות אתכם, שווה לשלם יותר בשביל לקבל בהתאם. אך חובה עליכם לבחון את המחיר כך תוכלו להיות בטוחים שתוכלו לעמוד בו לטווח הרחוק.

מפקח בנייה
מפקח בנייה


המלצות על מפקח בנייה

מחפשים מפקח בניה? אל תשכחו לבחון מה אחרים חושבים עליו. אומנם כל פרויקט הוא עולם שלם בפני עצמו, אך תמיד טוב לשמוע מה אחרים חושבים. אם אנשים אחרים יספרו דברים טובים על אותו איש מקצוע, אין סיבה שלא תהיו מרוצים. המלצות אמורות להינתן מאנשים שונים ששכרו את שירותיו של מפקח הבנייה. כך תוכלו להיות בטוחים כי מה שהם מספרים זה באמת מה שקורה הלכה למעשה. עד שאתם פונים למפקח שיהיה אחראי על הבנייה, מוטב כי הוא יהיה עם המלצות רבות. כאלה שלא ישאירו לכם מקום לספק כי אתם עושים את הבחירה הכי נכונה שיש. מפקח בניה שכבר צבר לעצמו מוניטין, לא ירצה לפגוע בו בשום מצב. אולי גם אתם אפילו תוכלו למצוא את עצמכם אומרים עליו כמה מילים טובות.


מידת הזמינות לביצוע הפרויקט

אין סיבה שתמצאו את עצמכם מושכים את הפרויקט מעבר לדד ליין שקבעתם לעצמכם. אם קבעתם לוחות זמנים מוגדרים מראש מוטב כי הם יהיו כאלה שמוסכמים על מפקח הבניה. הרי לא תרצו למצוא את עצמכם חורגים מלוחות הזמנים בגלל שלא תיאמתם ציפיות. לכל מפקח בנייה יש את מידת הזמינות שלו לביצוע פרויקט הבניה שלכם. אל תצאו מנקודת הנחה כי לכל המפקחים יש בדיוק את אותה מידת הזמינות. תבחנו את העניין הזה כחלק מהקריטריונים לבחירה נכונה ומוצלחת. אחרי שתתאמו את הזמינות תוכלו להיות רגועים כי הפרויקט יסתיים בזמן שנכון לכם. נדגיש כי את לוחות הזמנים שעליהם סיכמתם מראש תצטרכו להכניס להסכם. כל מה שאתם מסכמים עם מפקח בניה חייב להיכנס לתוך ההסכם שאתם חותמים עליו.


מחפשים מפקח בניה? פנו אלינו!

מהיום אתם לא צריכים לנהל את פרויקט הבנייה שלכם לגמרי לבד. יש מי שיעמוד לצידכם ויהיה אחראי על ניהול הפרויקט מתחילתו ועד סופו. הרי אתם לא צריכים להכניס את עצמכם אל תוך מקום שאינכם בקיאים בו. בדיוק לביצוע המשימה הזאת ישנו מפקח בנייה שאמור להפוך את המחשבות למציאות. אם אתם מחפשים מפקח לפיקוח על פרויקט בניה, אנו כאן זמינים בשבילכם. אנו מעסיקים מפקחים שונים שמנוסים מאוד בפיקוח על פרויקטים שונים בעולמות הבניה. אתם יכולים להיות בטוחים כי אצלנו אתם תהיו בידיים הכי מנוסות שיש. אז מה אתם צריכים לעשות בשביל להתחיל לבנות? צרו איתנו קשר ומיד נעמיד לרשותכם מנהל פרויקט בניה!

לשיתוף המאמר

כתיבת תגובה

לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר