עסק ירוק, גם אתם יכולים – המדריך לרישוי עסק סביבתי

אם תמיד חלמתם על עסק ירוק, גם אתם יכולים – תנאים סביבתיים ברישיון עסק יעזרו לכם להפוך את העסק שלכם לידידותי לסביבה. לידידותיות לסביבה תרומה משמעותית לכל עסק: ראשית, עבור רוב סוגי העסקים זהו תנאי הכרחי לקבלת רישיון עסק, שבלעדיו לא ניתן כלל לפעול באופן חוקי; שנית, עסק ירוק נהנה מתדמית טובה יותר ויכול למתג את עצמו כמתקדם וככזה שאינו פוגע בסביבה ולזכות בלקוחות רבים יותר; ושלישית, עצם הידיעה שהפעילות העסקית שלנו לא מזיקה לסביבה מעצימה אף היא את הנחת שיש לנו מהעסק.
עסק ירוק, כל הפרטים ברישוי עסק

מה כוללים התנאים הסביבתיים ברישיון העסק?

רישיון עסק הוא היתר המאפשר לעסקים מסוגים שונים לפעול באופן חוקי. הרישיון כולל גם רשימת תנאים שהעסק מחויב לעמוד בהם – אי עמידה בתנאים השונים הינה עבירה פלילית שעלולה להוביל לשלילת הרישיון ואף לעונשים חמורים כלפי בעל העסק.
התנאים הסביבתיים, שעל וידוא קיומם ממונה המשרד להגנת הסביבה, כוללים את המרכיבים הבאים:
* פליטות לאוויר – פליטת חומרים שעלולים להיות מזיקים כגון ממיסים אורגניים, גופרית דו חמצנית, חלקיקים נשימים, תחמוצות חנקן ועוד עלולים להשפיע לרעה על בריאות הציבור ובמקביל להעצים תופעות שליליות ובהן אפקט החממה, התחממות גלובלית ומדבור. בהתאם התנאים הסביבתיים ברישיון העסק כוללים התייחסות להתקנת ארובות, מכשירי ניטור וכן קביעת ערכי מקסימום לפליטה ממקורות שונים של כל חומר וחומר.
* זיהום קרקע – דליפת חומרים מזהמים וחלחולם לקרקע עלול להוביל לבעיות סביבתיות לטווח הארוך, שכן קשה עד בלתי אפשרי לטהר קרקע מזוהמת. בנוסף עלולים להזדהם מי התהום עקב אחסון לקוי של חומרים מסוכנים וטיפול לא נאות בהם.
* חומרים מסוכנים – כל טיפול לקוי בחומר מסוכן עלול להוביל לסכנה בטיחותית חמורה, ועל כן התנאים הסביבתיים ברישיון העסק כוללים הנחיות גם לגבי נושא רגיש זה.
* חומרי הדברה – גם חומרי הדברה עלולים לגרום לפגיעות, ואפילו קשות, בבני אדם. בהתאם ישנן דרישות מפורטות מכל עסק הדברה בנוגע לשימוש בחומרים אלה.
* אסבסט/ אבק מזיק – עוד מפגע מסוכן הוא אסבסט וכך גם אבק מזיק. על-מנת לקבל רישיון עסק יש לעמוד ברשימת תנאים מפורטת לגביהם.
* רעש וקרינה – תנאים סביבתיים נוספים נוגעים לרמות הרעש המרביות המותרות במסגרת כל פעילות עסקית וכן לרמות הקרינה המייננת והבלתי מייננת.
אביב ברישוי, החברה המובילה לרישוי עסקים בישראל מתמחה ברישוי לכל סוגי העסקים. מעוניינים בעזרתנו בהליך קבלת רישיון עסק? צרו קשר דרך האתר או חייגו למספר 050-8092338 ונשמח לסייע! 

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר