פיקוח בניה

ניתן למנות לא מעט דברים חשובים במהלך פרויקט בניה כזה או אחר. אך מה שחשוב בכל פרויקט שהוא זה כמובן הפיקוח על הבניה עצמה. כמו שאתם מתארים לעצמכם כל בניה מביאה איתה אתגרים שונים משלה. עם זאת ישנו צורך לוודא כי הבניה עצמה מתבצעת לפי כל הכללים השונים. יש לא מעט חוקים שונים שקשורים לעולמות הבניה, לכן פיקוח בניה הוא חלק בלתי נפרד. במקום שתיקחו את פיקוח הבניה על עצמכם, ישנם אנשי מקצוע שזוהי העבודה שלהם. כלומר הם מפקחים על פרויקטים שונים דרך קבע, לכן תוכלו לסמוך עליהם בעיניים עצומות. הם יהיו אלה שידאגו כי הפרויקט שדמיינתם אותו לא מעט ירקום עור וגידים מול עיניכם.


מה כולל בתוכו פיקוח בניה?

אתם אלה שאמורים להחליט אילו נושאים תרצו שיהיו כלולים בתוך הקטגוריה של פיקוח בנייה. יש כאלה שלא מוכנים לשחרר את כל המושכות, אחרים מעדיפים שלא להתעסק עם זה. באופן כללי האדם שמפקח על הבנייה אמור לבחור את אנשי המקצוע, ולקשר בניהם בזמן העבודה. לוודא כי העבודה עצמה מתרחשת בגבולות התקציב שאותו קבעתם מראש. לשים לב כי הבנייה עצמה קורת בתוך לוחות הזמנים שהסכמתם עליהם מראש. יש כל כך הרבה דברים שיכולים לקרות בזמן הבנייה עצמה, לא תרצו לפספס אותם. מוטב כי על הניהול של הבניה יהיה מופקד איש מקצוע שזה מה שעושה יודע לעשות. כמו שאתם עושים את העבודה שלכם ביד רמה, כך הוא ייקח את המושכות בהקשר הזה. אל תשימו על הכתפיים שלכם משימה שאתם יודעים שהיא תהיה גדולה עליכם.

 

החשיבות של פיקוח בנייה

נדמה לכם כי אתם יכולים לפקח על הבנייה באופן עצמאי? ראשית זה מעולה שאתם מגיעים עם ביטחון רב. אך מוטב שלא תעשו החלטה שאתם עוד עלולים להתחרט עליה. אחרי שתבינו עד כמה הפיקוח הוא חשוב ככל הנראה תעדיפו להעביר את המושכות למישהו אחר. הקבלן שיהיה אחראי על פיקוח הבנייה יוודא כי כל הדברים מתרחשים בצורה הנכונה. מספיקה טעות אחת קטנה שתעמיד אתכם ואת כל מי שהולך לגור במבנה בסכנה. הבנייה עצמה חייבת להיעשות בצורה הנכונה על מנת שיהיה ניתן להשיג את כל האישורים הרצויים. סטייה אחת מהמסלול הנכון עלולה לגרור לכך שהפרויקט כולו ייקח זמן רב בהשוואה לתכנון המקורי. גם אם אתם סומכים על עצמכם לחלוטין, אל תכניסו את עצמכם למקום בעייתי. ישנם אנשי מקצוע שעבורם פיקוח בניה זה דבר שבא להם בטבעיות.

 

בכל פרויקט צריך מפקח בניה

בקרוב מאוד תתחילו לעבוד על פרויקט בניה קטן? פיקוח בניה לא נדרש רק בהקשר של פרויקטים גדולים ומשמעותיים. ישנה חשיבות להזמין מפקח בניה לכל סוג של פרויקט, לא משנה מה סדר הגודל שלו. פיקוח בנייה הכרחי מאוד על מנת שתוכלו להיות בטוחים כי הכל קורה לפני התוכנית. גם בפרויקטים קטנים תוכלו למצוא את עצמכם מתמודדים עם לא מעט בעיות שונות. כך שאל תיתנו לגודל של הפרויקט להטעות אתכם יתר על המידה. יש איש מקצוע שאחראי על הפרויקט, גם התמחור יהיה בהתאם לגודלו. ישתלם לכם להזמין מפקח בנייה גם לפרויקט קטן כי העלות לא תהיה כל כך  גבוהה. לרוב העלות על פיקוח של בנייה מתחילה מ-5000 ₪ עד 10,000 ₪ אך יש חריגים.

פיקוח בניה
פיקוח בניה


אל תתמהמהו יתר על המידה

הטעות הכי נפוצה תהיה להמתין עם פיקוח בנייה עד כמה שאפשר. אנו בהחלט מבינים את הרצון שלכם להמתין עד אשר יהיה ניתן לראות ניצנים ראשונים של עבודה. עם זאת ישנה חשיבות עליונה כי המפקח על הבנייה ייקח חלק בתהליך עוד בתחילת הדרך. אם המפקח על הבנייה לא יהיה בתחילת הדרך עשויות לקרות כל מיני טעויות קריטיות. כך שאם אתם עומדים להתחיל בקרוב פרויקט בנייה מסוים מוטב כי תחפשו מפקח. תבחרו איש מקצוע שיהיה אחראי על פיקוח הבנייה עוד לפני שאתם יוצאים לדרך. תהיו בטוחים שהוא כבר יגייס את כל אנשי המקצוע השונים שאמורים לקחת חלק בתהליך הבנייה. הדיאלוג שלכם עם אותו מנהל פרויקט בנייה חייב להיעשות כאשר הפרויקט עצמו נמצא בחיתוליו.

 

פיקוח בנייה זה בעיקר עבורכם

עד כמה אפשר לכם כי הפרויקט כולו יהיה כפי שאתם מדמיינים אותו? הפיקוח על הבנייה נועד בעיקר עבורכם ולא עבור האנשים האחרים. ראשית הפיקוח יוריד מכם לא מעט עומס מהכתפיים, כך תוכלו להמשיך בשגרה הרגילה. לא תמצאו את עצמכם עוסקים מבוקר עד ערב בפרויקט עצמו. יש מנהל שאחראי על כל מה שקורה, אתם מקבלים דיווחים בסוף כל יום על הכל. מעבר לכך תרצו לדעת כי תוכלו להיכנס אל המבנה בזמן שקבעתם לעצמכם. עם מנהל בנייה תוכלו להיות בטוחים כי זה מה שהולך לקרות. אם תהיו אתם המנהלים של הפרויקט לא מעט פרמטרים עשויים לעכב את הכניסה למבנה.


פיקוח בניה
זה רק אנחנו!

אינכם יכולים לעשות טעויות כאשר אתם בוחרים חברת פיקוח בנייה. זה נכון שיש לא מעט חברות שונות, אך יהיה עליכם לבחור רק חברה אחת. מחפשים חברה שתוכלו לסמוך עליה בניהול הבניה? אנו כאן על מנת להפוך את החלום הגדול שלכם למציאות ברת קיימא. עד כה יצא לנו לפקח על מאות פרויקטים שונים, פרויקטים בסדרי גודל שונים. אנו סבורים כי תוכלו להיות בטוחים שיחד איתנו ניתן יהיה להגשים את החלום. הצוות שלנו זמין באופן מידיי על מנת להתחיל את העבודה על הפרויקט עצמו. אנו מתחייבים לעמוד בלוחות הזמנים, ובו בזמן לספק לכם מחירים משתלמים במיוחד. רוצים להתחיל את הפרויקט כבר מחר?
תתקשרו אלינו 050-8092338 !

לשיתוף המאמר

כתיבת תגובה

לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר