רישוי עסקים – להגשים את החלום של פתיחת העסק ולהתחיל ברגל ימין

לכל אחד ואחת מאיתנו יש חלום מסוג אחר: אחד חולם לגור בבית יוקרתי ומפואר, אחת רוצה להשיל ממשקלה כמה קילוגרמים ולהיות הכי יפה בשכונה, אחר משקיע את כל חייו בגידול הילדים ורוצה לראות אותם צומחים ויש כאלו שכל רצונם הוא פשוט להיות אחראיים לגורלם בכל הקשור לעבודה ולפתוח עסק עצמאי.
אם תשאלו את אלו שרוצים להיות עצמאיים תקבלו הסברים ברורים כמו הרצון לעבוד מתי שאנחנו רוצים או לעבוד ללא בוס מעצבן על הראש אבל האמת היא שלתהליך יש גם הרבה מאוד התחייבויות וצעדים בדרך שאי אפשר להימנע מהם ואם לא עושים את התהליך בצורה נכונה החלום יכול פשוט להתמוגג ולהיעלם עוד בטרם הוא התחיל.


רישוי לעסקים – תהליך פשוט או מורכב?

כאשר אנחנו עומדים בפני פתיחה של עסק אנחנו חייבים לקבל רישיון לפתיחת העסק וכמובן לתפעולו השוטף. זה אולי נשמע כמו הליך בירוקראטי מרגיז אבל אם חושבים על הדברים לעומק בהחלט מוצאים את ההיגיון כי גם אם אנחנו נמצאים בעיצומו של התהליך לפתיחת העסק ורוצים כבר שזה יהיה מאחורינו עדיין לא היינו רוצים שכל אחד ואחת יוכלו לפתוח עסק משל עצמם ללא שום פיקוח.
חוק רישוי עסקים חוקק בשנת 1968 והוא למעשה מסביר בדיוק אלו תנאים עלינו למלא כדי לקבל רישיון עסק כאשר לכל תחום יש כמובן תנאים נוספים שמצטרפים לתנאים הבסיסיים. אם למשל אתם עתידים לפתוח מסעדה עליכם להשיג גם רישיון עסק כדי שתוכלו לפתוח את המקום ולתפעל אותו בצורה חוקית אבל לא פחות חשוב שתקבלו אישור שהאוכל נשמר כמו שצריך ושהניקיון במקום הוא לפי החוקים והתקנות. לחלקנו זה יהיה תהליך ורכב ומסובך, עבור אלו שלא יילכו עם הראש בקיר ולא ייצאו לבד יהיה הרבה יותר קל.
רישיון עסק אביב ברישוי


רישוי לעסקים – לא יוצאים לבד לקרב

כמו שלא נלך לבית המשפט ללא עורך דין כך גם מומלץ מאוד שלא לנסות להגיע לתהליך של קבלת רישוי לעסקים ללא חברה שמתמחה בתחום ויכולה לסייע לכם מול כל הגורמים הרלוונטיים. רק נסו לדמיין את עצמכם מתמודדים מול העירייה, המשטרה, מכבי האש, משרד הכלכלה, משרד הבריאות וזו רק רשימה חלקית של הגופים העצומים שאתם צריכים להתמודד איתם כדי לקבל את הרישוי לעסק. אומרים שאין חכם כבעל ניסיון ואין יותר טוב מחברה מנוסה ואחראית שיודעת היטב את רזי התהליך ותוכל לסייע ולעזור לכם איפה שאתם אולי קצת פחות מבינים.


פתיחת תיק עוסק מורשה – מספר צעדים פשוטים ואתם משנים את חייכם

כאמור לחלק גדול מאיתנו נמאס לקבל הוראות מבוס גדול או לעבוד בחברה ענקית שאנחנו רק בורג קטן בה ושמישהו אחר גוזר את הרווחים הגדולים. חלק לא מועט מאלו שנמאס להם גם יעשו את הצעד המשמעותי כנראה בחייהם ויחליטו לפתוח עוסק מורשה ויוכלו להתחיל לנהל לעצמם את החיים ולהיות אחראיים על הסכומים שהם הולכים להרוויח מדי חודש.
פתיחת עוסק מורשה אולי נשמעת כמו משימה מורכבת לאלו שנמצאים בתחילת הדרך אבל האמת היא שמדובר במספר צעדים פשוטים. ראשית, עליכם לפתוח תיק עוסק מורשה כאשר מספרו מורכב מתעודת הזהות שלהם. שנית, עליכם לפתוח תיקים במס הכנסה וביטוח לאומי כדי שתוכלו כמובן לשלם את חובכם לחברה ולמדינה בצורה תקנית וחוקית. שלישית, עליכם להדפיס קבלות ולהוציא כמובן בעת התשלום כאשר השלב האחרון הוא להתחיל לפרסם ולשווק את העסק שפתחתם. מדובר באמת בתהליך פשוט באופן יחסי אבל גם במקרה הזה מומלץ מאוד להיעזר בחברה שיכולה לעשות לכם את החיים הרבה יותר קלים ופשוט להימנע מטעויות אפשרויות בדרך.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר