רישיון עסק לבתי קפה

אחת לכמה חודשים מתפרסמת בעיתונות ידיעה על בית קפה כזה או אחר שנסגר לאחר שבביקורת התגלה כי הוא פועל ללא רישיון עסק. הידיעות האלה מטרידות במיוחד גם לנו, הצרכנים, מכיוון שכל בית קפה שפועל ללא רישיון לא קיבל את האישורים המבטיחים את השמירה על בריאותנו וביטחוננו. אבל הידיעות האלה מטרידות לא מעט גם בעלי עסקים שאולי נמצאים בעיצומו של התהליך הארוך והמייגע של הוצאת רישיון עסק, מכיוון שהן מבהירות להם שיצטרכו להקפיד ולעמוד בכל דרישות חוק רישוי עסקים ותקנות רישוי עסקים הנוגעות לבתי קפה, גם כאלה שכיום כבר נראות לא רלוונטיות.


יוניסקס? לא בבית קפה!

בניגוד לבתי עסק אחרים שבהם ניתן בתנאים מסוימים להתקין אסלה אחת וכיור אחד המשותפים לנשים וגברים, בתי קפה מחויבים להתקין מראש שירותים נפרדים לגברים ולנשים, ואין להם אפשרות לספק שירותי יוניסקס לגברים ולנשים ביחד. הדבר נכון ללא קשר לגודל המבנה בו ממוקם בית הקפה, והחוק אפילו מבהיר כי השירותים חייבים להיות באותו מבנה, ולא להסתפק ב"תבקשו מפתח לשירותים בחנות ליד".


תפריט חלבי בלבד!

התנאים של רישיון עסק לבתי קפה מגדירים גם בבירור מה מותר ומה אסור למכור במסגרת בית הקפה. כך למשל מותר להכין ולמכור משקאות חמים, סנדוויצ'ים, חביתות, סלטים ותבשילים לא בשריים. עוגות, ממתקים, גלידה או משקאות קרים מותר למכור גם אם לא יוצרו במקום, בתנאי שנקנו מעסק שגם לו יש רישיון עסק משלו. בית קפה אינו יכול, לעומת זאת, להכין, למכור או אפילו לאחסן בשטחו מוצרים מן החי – בשר, עוף או דגים, למעט נקניקים ונקניקיות. בתי קפה המעוניינים להגיש גם מזון בשרי צריכים להגיש בקשה לרישיון עסק למסעדה.

דיור בר השגה?

גם אם נדמה לכם שבית הקפה בו אתם יושבים קטן במיוחד, דעו לכם שאפילו שטח בית הקפה מוגדר בחוק. בית קפה אינו יכול לפעול בשטח קטן מ-29 מ"ר, המטבח חייב להיות לפחות בגודל 10 מ"ר עם שני כיורי נירוסטה לפחות, וצמוד אליו מחסן בגודל 16 מ"ר לפחות.

לשיתוף המאמר
לשיחת ייעוץ מקצועית בחינם בה נבין את הצרכים שלכם באופן מדויק שלחו הודעה:
לפנייה בוואטסאפ
לפנייה
בוואטסאפ
טופס
יצירת קשר
לחצו
להתקשר